Matematyka innego wymiaru

aCzy na lekcjach matematyki musimy tylko siedzieć w ławkach i rozwiązywać zadania z podręcznika? Czy można na matematyce wyjść poza schemat i uczyć się przez zabawę? Oczywiście, że tak. Już nie jednokrotnie przekonali się o tym uczniowie klas 4b, 4f, 5c, 5e oraz 6a. Aby posługiwać się jednostkami monetarnymi nie musimy tylko wykonywać rachunków. Uczniowie klasy 4b i 4f otrzymali gotówkę, wykonali produkty i rozpoczęli zabawę w sklep. Śmiechu było co nie miara, a ile pomysłów na zakupy! Natomiast uczniowie klasy 5c i 5e postanowili uratować Święta i uwolnić Mikołaja rozwiązując zagadki ukryte w QR kodach. Na szczęście udało się odgadnąć hasło i możemy liczyć na prezenty gwiazdkowe. Uczniowie klasy 6a podobnie jak ich rówieśnicy sprawdzali swoją wiedzę z skali na mapach i planach mierząc odległości na przygotowanych mapach czy szukając miejsc na planie Krakowa i swoje odpowiedzi odkodowywali z QR kodów, a na koniec hasło sprawdzali używając aplikacji Learning Apps. To nie wszystkie zadania z którymi zmagali się głodni wiedzy matematycznej uczniowie. Aby utrwalić swoją wiedze o własnościach liczb naturalnych klasy 5 przygotowywały Lapbooki, natomiast podsumowując lekcje na których doskonaliliśmy rachunki pamięciowe zagrali w Awanturę o matmę! i licytowali się między sobą o zadania matematyczne.  Ponadto by umilić uczniom oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia klasy 4 mogą wziąć udział w rozwiązywaniu zadań z matematycznego kalendarza adwentowego. Każde zadanie jest ukryte w QR kodzie a uczniowie jego rozwiązanie umieszczają na bombkach wykonanej przez siebie choinki. Oczywiście dla najwytrwalszych będą nagrody! Tak więc nie taka nudna ta matematyka Puszcza oczko

a  a  a

a  a  a  a

Natalia Kolan


 

Dodatkowe informacje