Dyrygent chóru „Zaczarowana Melodia”

mgr Ewa Kuśnierek

Ewa Kuśnierek swoją edukację artystyczną rozpoczęła w Ognisku Muzycznym, w klasie gitary, w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” w Gostyniu. W 1999roku ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia w Gostyniu również w klasie gitary. Zamiłowanie do muzyki stało się jej życiową drogą. I tak w 2000 roku ukończyła studia licencjackie w Kolegium Nauczycielskim w Lesznie na kierunku Muzyka z pedagogiką opiekuńczo – wychowawczą, a w 2003 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Od 2001 roku jest dyrygentem chóru „Zaczarowana Melodia” działającego w Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu, z którym występuje na różnych uroczystościach szkolnych i środowiskowych, oczarowując publiczność. Dzięki nawiązanej współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. J.Zeidlera w Gostyniu umożliwia chórzystom udział w koncertach z artystami estrad polskich. Przyczyniła się do wydania pierwszej płyty DVD chóru „Zaczarowana Melodia” z koncertem „Śpiewająca Ochronka”, zawierającym piosnki wiejskie dla ochronek zebrane przez Bł. Edmunda Bojanowskiego.

d

W 2018 roku Ewa Kuśnierek rozpoczęła współpracę z kompozytorem Maciejem Muraszko, który zaprosił chórzystów do zaśpiewania refrenu piosenki Stanisławy Celińskiej. Utwór „Dzielić się miłością” wraz z „Zaczarowaną Melodią” można słuchać na płycie artystki zatytułowanej „Malinowa”.

>>odtwarzaj<<

Współpraca z Maciejem Muraszko to kolejne sukcesy „Zaczarowanej Melodii”, w tym niezapomniany występ na Stadionie Narodowym podczas "Koncertu dla Niepodległej" z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Chórzyści u boku Stanisławy Celińskiej wykonali utwór "Modlitwa o pokój" do muzyki Macieja Muraszko. Koncert transmitowany był "na żywo" 10 listopada 2018 roku przez największe stacje telewizyjne w kraju – TVP, TVN, Polsat oraz stacje radiowe.

>>odtwarzaj<<

Dzięki Maciejowi Muraszko „Zaczarowana Melodia” wzięła także udział w koncercie „Kolędowo - Stanisława Celińska i goście”,  realizowanym przez Telewizję Polską. Koncert mogła obejrzeć cała Polska 26 grudnia 2018 roku o godz. 15.15 w TVP2.

W 2019 roku Ewa Kuśnierek została zaproszona do projektu „Jarzynki i przyjaciele” przez Macieja Muraszko i Annę Komin. Wybrani soliści z „Zaczarowanej Melodii” zaśpiewali piosenkę „Jarzynkowe urodziny”, której teledysk od 12 lutego 2020 roku można oglądać na portalu YouToube.pl

>>odtwarzaj<<

W 2015 roku otrzymała nagrodę „Zasłużony  dla Powiatu Gostyńskiego” za wybitny wkład w promowanie Powiatu Gostyńskiego poprzez prowadzoną działalność artystyczną oraz propagowanie muzyki wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

z

Dnia 2 czerwca 2019 roku podczas obchodów Dni Gostynia odebrała niezwykłą nagrodę - Laur Gostynia 2019, który jest uznaniem Rady Miejskiej za działania na rzecz rozwijania kultury muzycznej mieszkańców Gostynia, zdolności muzycznych dzieci i zamiłowania do wspólnego śpiewania oraz promowania Gostynia w skali kraju.