Dożynki powiatowe pod hasłem „Dobre Smaki Powiatu”

Tradycyjnie 15 sierpnia 2016r.na Świętej Górze odbyły się dożynki powiatowe pod hasłem: „Dobre Smaki Powiatu”.

Dożynki powiatowe to rodzinna impreza, która gromadzi tysiące mieszkańców Powiatu Gostyńskiego. Program przygotowany jest z myślą o dzieciach i dorosłych. Nie inaczej było w tym roku. Można było zobaczyć animacje dla najmłodszych, kulinarne przedszkole Jana Kuronia, a także etapy powstawania chleba. Na wiejskim targowisku swoje wyroby prezentowali okoliczni wytwórcy. Ponadto przygotowano wystawę sprzętu rolniczego i wojskowego. Dobrą oprawę muzyczną zapewniły zespoły lokalne, wśród których znalazł się chór „Zaczarowana Melodia”. Pomimo czasu wakacyjnego bardzo duża grupa - prawie 40 uczniów wystąpiła na Świętej Górze. W szeregach chóru znaleźli się też tegoroczni nasi absolwenci: Karolina Mrozek i Wojtek Staniaszek. Gościnnie zaśpiewała również nasza absolwentka. Dziękujemy bardzo za wsparcie i życzymy wam wielu sukcesów wokalnych!

Dziękuję za wielkie zaangażowanie rodziców, dostosowanie wyjazdów wakacyjnych, tak żeby chór mógł wystąpić!

Dyrygent


 

Dni Gostynia „Wszystko gra na rynku”

Dnia 5 czerwca 2016r. chór wystąpił na gostyńskim rynku z okazji Dni Gostynia. W upalny dzień „Zaczarowana Melodia” zaprezentowała utwory z repertuaru, m.in.: Eleni, Alicji Majewskiej, Kamila Bednarka, zespołu Dżem, Golec u Orkiestra. Ponadto chórzyści wraz z chórem „LOGOS” z Liceum Ogólnokształcącego i chórem ze Szkoły Muzycznej wykonali wspólnie utwór „Look at the world” Johna Ruttera. Było to wyjątkowe wydarzenie, gdyż po raz pierwszy na scenie wystąpiły wspólnie gostyńskie chóry.

Dyrygent


 

„Dopóki Ziemia kręci się”

Jak co roku chór został zaproszony do udziału w koncercie zatytułowanym „Dopóki Ziemia kręci się” na zakończenie IX Eko festynu, który odbywał się pod hasłem „Miłosierni dla Ziemi” (30 kwietnia 2016r.) Dzieci towarzyszyły zespołowi „Mikroklimat”. Uwieńczeniem koncertu był utwór „Dziwny jest ten świat” z repertuaru Czesława Niemena, wykonany przez Julię Bartkowiak wraz z chórzystami z „Zaczarowanej Melodii”. Teledysk z powyższym utworem w ciągu trzech dni zyskał wielka popularność na Facebooku – ponad 10 tysięcy odsłon. Dziś można go oglądać na Youtubie.

Dyrygent


 

Dzień Patrona w naszej szkole.

29 kwietnia 2016r. chór wystąpił na apelu z okazji obchodów Dnia Patrona. Wykonał piosenki zebrane przez bł. E. Bojanowskiego.

 


 

„Zaczarowana Melodia” w „Życiu Gostynia”

14 marca 2016r. chór znalazł się na ramach prasy i stronach internetowych udzielając wywiadu redaktorce z gazety „Życie Gostynia”. Tytuł artykułu zamieszczonego na stronie internetowej gazety brzmi: „Tajemniczym kluczem dyrygentka otwiera serca dzieci”. Można też obejrzeć krótki film ukazujący próbę chóru.

>>ZOBACZ<<


 

Koncert „Maleńka przyszła miłość”

a

9 stycznia 2016 r. w Bazylice Świętogórskiej odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Eleni. Znakomitej artystce towarzyszył zespół wokalny „Zaczarowana melodia” pod przewodnictwem pani Ewy Kuśnierek. Dzieci wraz z Eleni wykonały nie tylko polskie utwory bożonarodzeniowe, ale także greckie. Aby tradycji stało się zadość, nie mogło zabraknąć stajenki, postaci Maryi i Józefa, w których wcielili się nauczyciele naszej szkoły, a także pasterzy, królów i zwierzątek, którymi byli uczniowie z „piątki”. Wielkim zaskoczeniem dla artystki okazała się niespodzianka przygotowana przez panią Ewę i dzieci. Było to zaśpiewanie największego przeboju Eleni „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”. Artystka nie kryła wzruszenia i po chwili dołączyła do wspólnego śpiewu. Występ artystów nagrodzony został owacją na stojąco.

a

Beata Kopaszewska


 

Koncert Eleni i Zaczarowanej Melodii

Zapraszamy na koncert kolęd pt. Maleńka przyszła miłość w wykonaniu Eleni  oraz chóru Zaczarowana Melodia ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu z towarzyszeniem Kwartetu Świętogórskiego. Koncert odbędzie się w sobotę 9 stycznia 2016 roku o godz. 16.30 w Bazylice Świętogórskiej. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego kolędowania. Wstęp wolny.

e

 


 

Z wizytą u burmistrza

 

b

Dnia 9 listopada 2015 roku zespół wokalny „Zaczarowana Melodia” udał się do gostyńskiego ratusza na spotkanie z  Burmistrzem Gostynia - p.Jerzym Kulakiem. Chór został zaproszony w podziękowaniu z uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego w dniu wizyty prezydenta Polski. Chórzyści zostali powitani w sali posiedzeń, wyszli na ratuszowy balkon, byli w gabinecie burmistrza, w sali ślubów i zapoznali się z pracą Straży Miejskiej. Na spotkaniu panowała bardzo mila atmosfera. Uczniowie mogli złożyć  zażalenia do pana burmistrza dotyczące tego, co nie podoba im się w Gostyniu. Jednak okazało się, że chór jest ze wszystkiego zadowolony i nic nie potrzeba zmieniać w naszym mieście, co oczywiście bardzo ucieszyło pana Kulaka.

b  b  b

 

b  b  b 

b  b  b

b  b  b

Zespół „Zaczarowana Melodia” dziękuje panu burmistrzowi za tak miłe przyjęcie.


 

Śpiew dla Prezydenta Polski

23 września 2015 roku zespół wokalny „Zaczarowana Melodia” został wyróżniony i zaproszony do wykonania hymnu państwowego na spotkaniu z Prezydentem Polski p. Andrzejem Dudą. Było to bardzo ważne wydarzenie dla mieszkańców naszego miasta, ale w szczególności dla uczniów, którzy mogli uścisnąć dłoń „głowy” państwa.

 

 

k

 


 

Koncert „Muzycznych wspomnień czar”

z okazji XXI Zjazdu Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego

w Gostyniu

 

k

 

 

Dnia 19 września 2015 roku zespół wokalny „Zaczarowana Melodia” wziął udział w koncercie z okazji kolejnego zjazdu absolwentów. Po raz pierwszy obok licealistów wystąpili w murach liceum uczniowie z podstawówki. Fakt ten związany był z innowacyjnym pomysłem organizatorów, aby pokazać pracę i sukcesy swoich dawnych wychowanków. Stąd też do przygotowania programu artystycznego zostali zaproszeni absolwenci, wśród których znalazła się pani Ewa Kuśnierek. Repertuar i choreografia przedstawiona przez chórzystów „Zaczarowanej Melodii” była na najwyższym poziomie, co dało się odczuć poprzez zadowolenie i owacje widowni. Warto też wspomnieć, że nie tylko wystąpił zespół wokalny, ale i także nauczyciele naszej szkoły jako zespół „BONEY M.”, z których dwoje to absolwenci gostyńskiego ogólniaka.

 

 

k

 

 


 

Dodatkowe informacje