Wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

W piątek 11 czerwca miały miejsce w naszej szkole wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Łącznie oddano 509 głosów. Zagłosowały wszystkie klasy 1-8, a kandydaci w związku z pandemią mogli zaprezentować się jedynie poprzez spoty przygotowane w formie video. Zwyciężyła Zofia Krawiec z klasy 7e – oto jej spot, który najbardziej przemówił do uczniów

>>zobacz<<

Wyniki według największej liczby głosów:

Zofia Krawiec

Maria Brucks

Jakub Kamiński

 

Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji pomysłów.

Adam Bartkowiak


 

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

 a

Dnia 15 września, w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do SU. Zdecydowaną większością głosów wygrał Kacper Adamczak (uczeń klasy 7d), który będzie w tym roku szkolnym Przewodniczącym SU. Dość zbliżone wyniki uzyskały dwie pozostałe kandydatki. Magdalena Misiak (uczennica klasy 7a) zostanie Zastępczynią Przewodniczącego SU, natomiast Pola Jankowska (z klasy 6c) będzie pełnić funkcję Skarbnika / Sekretarza. Jako opiekuna, uczniowie naszej szkoły wybrali pana Adama Bartkowiaka. Całemu zespołowi życzymy owocnej pracy oraz wielu pomysłów!

 

Barbara Carvalho

Agnieszka Białas

Lidia Dudkiewicz


 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

aTym razem wybory do Samorządu Uczniowskiego odbędą się na początku roku szkolnego. W chwili obecnej, każdy z uczniów może poznać tegorocznych kandydatów. Przygotowane przez nich własnoręcznie plakaty z hasłami wyborczymi zostały wywieszone na gazetkach.

 

Mamy trzy osoby starające się o objęcie funkcji Przewodniczącego SU:

· Adamczak Kacper, kl. 7d

· Jankowska Pola, kl. 6c

· Misiak Magdalena, kl. 7a

Oczywiście za wszystkich trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia !

 

Barbara Carvalho


 

Balik karnawałowy

aW ostatnim dniu przed feriami zimowymi, Samorząd Uczniowski zaplanował organizację balu karnawałowego dla najmłodszych, czyli uczniów klas 1 – 3. Ponieważ w tym roku uczestników było znacznie więcej otrzymaliśmy pozwolenie na zorganizowanie zabawy na całej hali gimnastycznej. Dzięki temu nie zabrakło miejsca nawet dla najwybitniejszych tancerzy :) Dzieci mogły nie tylko potańczyć, ale także wcielić się w ulubione postaci lub charaktery. Już od dwóch lat, zawsze możemy liczyć na wsparcie wyjątkowej osoby przy organizacji imprez tego typu … mianowicie pana Dominika Leckiego, który jak nikt inny potrafi zadbać o oprawę muzyczną na najwyższym poziomie i zachęcić wszystkich do wspólnej zabawy. Dlatego w tym roku, postanowiliśmy wręczyć mu Dyplom Przyjaciela naszej szkoły.

a  a  a

a  a  a

a  a

a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Promocja współpracy  w naszej szkole, czyli ...

współpraca Samorządu Uczniowskiego i Biblioteki

aWspólne działanie zawsze popłaca ! Kierując się tą ideą Samorząd Uczniowski już od dwóch lat zacieśnia współpracę ze szkolną biblioteką. W wielu działaniach pomoc Pani Bibliotekarki oraz strategiczna pozycja , jaką pełni w szkole pomieszczenie biblioteki okazały się nieocenione. To właśnie w bibliotece , uczniowie mogli wrzucić do skrzynki swoje propozycje muzyczne w zeszłym roku. To właśnie tam, co roku umieszczana jest Walentynkowa Skrzynka. To tu, chętne osoby segregowały i zliczały monety po akcji Góra Grosza.  Ponadto, od tego roku szkolnego, Biblioteka wspólnie z Sekcją SU do spraw dekoracji i informacji jest odpowiedzialna za ekspozycje  tworzone na gazetce przy wejściu do biblioteki. W ten sposób, w I półroczu powstało wiele gazetek tematycznych, które w pozytywny sposób wpłynęły na estetykę naszej szkoły.

 a  a  a

Samorząd Uczniowski

 Agnieszka Białas

 Barbara Carvalho


 

Dyskoteka karnawałowa na rzecz WOŚP Śmiech

a9 stycznia odbyła się druga i zarazem ostatnia dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski w tym roku szkolnym. Została ona połączona ze zbiórką pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Frekwencja po raz kolejny dopisała. Wielu uczniów postanowiło spędzić ten wieczór z nami za co bardzo dziękujemy. Tym razem wpadliśmy na pomysł „Szkolnej Foto – Budki”, czyli miejsca z zabawnymi karnawałowymi gadżetami, gdzie chętni mogli porobić sobie pamiątkowe fotki, które prezentujemy poniżej w galerii … zachęcamy do zerknięcia!

>>GALERIA<<

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Góra Grosza – podsumowanie II akcji

aSamorząd Uczniowski w ścisłej współpracy z Biblioteką Szkolną również i w tym roku przystąpił do akcji charytatywnej „Góra Grosza”. W okresie zimowym odbyła się, już po raz drugi, zbiórka monet mająca na celu pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka lub rodzinach zastępczych. Najważniejszym celem akcji jest ukazanie siły pomocy i współpracy pomiędzy ludźmi. Każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich udało się uzbierać kwotę

1 140,19 zł 

która dorównuje kwocie zebranej w zeszłym roku (1 504,45zł ) !

Po raz kolejny dziękujemy całej społeczności szkolnej ! Duże podziękowania należą się zwłaszcza ekipie, która po oficjalnym zakończeniu akcji spędziła sporo czasu na właściwym posegregowaniu, zliczeniu i przekazaniu monet do wysłania.

 a

Samorząd Uczniowski

 Agnieszka Białas

 Barbara Carvalho


 

Sekcja Dekoracyjno – Informacyjna

w roku szkolnym 2019 / 2020

W chwili obecnej w skład Sekcji Dekoracyjno – Informacyjnej wchodzi 8 dziewczyn z klasy 8C z przewodniczącą Zosią Trąbałą na czele. Wszystkie dziewczyny pracowały w tej sekcji w roku ubiegłym i świetnie wywiązywały się ze swoich obowiązków dbając o systematyczne dekorowanie dwóch gazetek za które odpowiada Samorząd Uczniowski. W tym roku szkolnym, po naradzeniu z panią Dyrektor doszliśmy do wniosku, że obie, mniejsze gazetki będą pełnić funkcję reprezentacyjną i przez cały rok informować o bieżącym składzie SU. Należało więc znaleźć miejsce, gdzie nasze dziewczyny mogłyby tworzyć okolicznościowe gazetki. Problem został rozwiązany bardzo szybko … już w roku ubiegłym Sekcja Dekoracyjno Informacyjna wspierała i pomagała Bibliotece w dekorowaniu dużej gazetki przynależnej do niej. Tak więc w tym roku szkolnym, po prostu przedłużamy naszą współpracę i informujemy oficjalnie, że gazetka znajdująca się przed wejściem do biblioteki będzie wspólnym dziełem SU oraz Biblioteki.

 

Barbara Carvalho


 

Kolejna akcja „Kalendarzyki – Ściągawki”

 

aTak jak w ubiegłym roku, reprezentanci Zarządu Samorządu Uczniowskiego rozprowadzili w naszej szkole kalendarzyki w formie pomocy dydaktycznych z różnych przedmiotów. W ten sposób udało się zebrać kwotę 90 zł, która została przekazana na potrzeby Samorządu Uczniowskiego. W tym roku szkolnym, zdecydowaliśmy się przeznaczyć zgromadzone środki na zakup przyborów dekoracyjnych na rzecz Sekcji Dekoracyjno – Informacyjnej, która prężnie działa w naszej szkole tworząc gazetki tematyczne. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do wzbogacenia uczniowskiego budżetu serdecznie dziękujemy! Uśmiech

 a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Ważni Reprezentanci Naszej Szkoły

 

Każdego roku w naszej szkole, w ramach prac Samorządu Uczniowskiego, tworzona jest i działa bardzo ważna grupa uczniów … czy wiecie o kim mowa? Chodzi o Poczet Sztandarowy oraz o Delegację Uczniów. Te dwie funkcje zobowiązują do aktywnego oraz godnego reprezentowania naszej placówki nie tylko na ważnych uroczystościach odbywających się w szkole ale, także do pełnienia służby w trakcie uroczystości patriotycznych organizowanych na terenie naszego miasta. W tym roku szkolnym mamy 9 ochotników, którzy wchodzą w skład zarówno Pocztu Sztandarowego jak i Delegacji Uczniów:

 

Patrycja Cieślak (kl. 8a)

Anna Galusińska (kl. 7b)

Weronika Hyżyk (kl. 8b)

Maja Jazdończyk (kl. 7b)

Wiktoria Kasperczak (kl. 8a)

Julia Nowak (kl. 8b)

 

Jakub Dudkowiak (kl. 8a)

Eryk Marcinkowski (kl. 8a)

Jakub Szulc (kl. 8a)

 a  a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Witamy nowy Samorząd Uczniowski !

 W tym roku szkolnym skład Samorząd Uczniowskiego przedstawia się następująco:

 Zarząd Samorządu Uczniowskiego:

PrzewodniczącaOlimpia Kuźma

WiceprzewodniczącyKarol Rozwora

Skarbnik / SekretarzJan Adamczak

Sekcje:

Przewodnicząca sekcji dekoracji i informacji - Zofia Trąbała

Przewodniczący sekcji do spraw organizacji zabaw i dyskotek - Kacper Kosowicz

Opiekunowie:

Opiekun Samorządu Uczniowskiego – pani Barbara Carvalho

Zastępca Opiekuna Samorządu Uczniowskiego – pani Lidia Dudkiewicz

 

Chcielibyśmy podziękować wszystkim za pomoc w trakcie kampanii wyborczej, za wsparcie oraz oddane głosy. Postaramy się rzetelnie wywiązywać z powierzonych obowiązków i zadań oraz godnie reprezentować wszystkich uczniów. Liczymy na Wasze wsparcie i pomoc !

 a  a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Certyfikat Szkoły Demokracji

dla SP 5

a

Z ogromną dumą a zarazem satysfakcją chcielibyśmy ogłosić, że nasza placówka uzyskała Certyfikat Szkoły Demokracji przyznany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Samorząd Uczniowski starał się o niego przez cały rok szkolny 2018 / 2019 realizując wytyczone działania oraz wprowadzając w życie szkoły zmiany zmierzające do rozwoju społecznej aktywności, samorządności uczniowskiej i praktycznej edukacji obywatelskiej. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim którzy, w mniejszym lub większym stopniu, wspomagali nasze działania i w nich uczestniczyli.

 

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

aWe wtorek 4  maja 2019r. odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego Naszej szkoły. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Wybory SU poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania dotyczące samorządności i praworządności wśród uczniowskiej społeczności. Głosowanie było tajne, każdy uczeń mógł oddać jeden głos na specjalnie wydrukowanych kartach. Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne. Przewodniczącą została Olimpia Kuźma. Drugie miejsce zajął Karol Rozwora, a trzecie Jan Adamczak. Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz jej społeczności.

a  a  a

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego


 

Dzień “Przytulasa” w SP 5

aMimo, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami nasz  obecny Samorząd Uczniowski nadal ma mnóstwo pomysłów. Tym razem nasi chłopacy wymyślili „Dzień Przytulasa” Śmiech Na wzór Dnia Życzliwości i Pozdrowień Samorząd Uczniowski chciał zorganizować jeszcze jedno wydarzenie mające na celu promocję koleżeńskiej i przyjaznej postawy między wszystkimi uczniami w szkole. W trakcie przerw Kacper Kosowicz (odpowiedzialny za robienie zdjęć na rzecz SU) wraz z „grupą wsparcia” chodził po boisku z kolorowymi plakietkami, z hasłem „Przytul mnie / Hug me”. Chętne osoby miały możliwość zrobienia sobie koleżeńskich zdjęć w mniejszym lub większym gronie. Warunek był jeden … do zdjęcia należało się przytulić. W ten sposób powstała super galeria promująca pozytywne i koleżeńskie nastawienie wobec siebie. Zresztą sami spójrzcie!

 >>GALERIA<<

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Szkoła Demokracji – ostatni obszar zaliczony !

Mamy kolejne dobre wieści … ostatni piąty obszar w ramach programu Szkoła Demokracji zaliczony! Było to naszym zdaniem najtrudniejszy etap, dlatego tym bardziej cieszymy się, że relacja został w całości zaakceptowana bez żadnych poprawek. W ramach tego obszaru („Uczenie się i nauczanie”) postanowiliśmy sprawdzić, co sądzicie o szkolnym systemie oceniania. Na pewno pamiętacie ankietę o wypełnienie której Was prosiliśmy. Na podstawie wypełnionych przez Was ankiet stworzyliśmy analizę oraz wnioski i propozycje zmian, które zostaną uwzględnione przy ewaluacji szkolnego systemu nauczania.

Poniżej przedstawiamy propozycje Waszych zmian:

- możliwość poprawy jednej kartkówki na semestr z każdego przedmiotu (do tej pory można poprawiać tylko oceny wagi 3, czyli praktycznie tylko sprawdziany a kartkówki mają wagę 2 w naszej szkole);

- więcej wyjaśnień i wskazówek ustnych oraz komentarzy pisemnych na temat tego, co było dobrze zrealizowane przez uczniów a nad czym należy jeszcze popracować;

- po poprawie sprawdzianu obydwie oceny, czyli: i ta zdobyta przy pierwszym podejściu jak i ocena uzyskana za poprawę powinny być liczone do ogólnej średniej a nie tylko ocena uzyskana za poprawę, jak to funkcjonuje teraz (jest to bardziej sprawiedliwe);

- aby w uzasadnionych przypadkach nauczyciele mogli oprócz kierowania się procentowym systemem oceniania obowiązującym w szkole przy wystawianiu oceny podejść indywidualnie do poziomu wiedzy ucznia i mieć możliwość jej podwyższenia, gdy na przykład do uzyskania wyższego wyniku brakuje tylko 0,5 pkt.

Zobaczymy, które z nich uda się wprowadzić od nowego roku szkolnego Uśmiech

 

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Kandydaci do SU – apel

 a27 maja w naszej szkole odbył się apel mający na celu zaprezentowanie kandydatów do Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny. Na początku osoby prowadzące, czyli Eryk Pazoła oraz Ania Brucks wyjaśnili czym jest SU oraz jaką rolę pełni w szkole. Następnie, zaczynając od najstarszych, prezentowali się poszczególni kandydaci. Mieli oni okazję, aby się przedstawić, powiedzieć parę słów o sobie oraz zaprezentować swoje pomysły i zamiary. W tym roku szkolnym, aż siedem osób zdecydowało się zawalczyć o stanowisko Przewodniczącego SU. Poniżej podajemy imiona i nazwiska tych uczniów. Oczywiście wszystkim życzymy powodzenia w nadchodzących wyborach!

 

Kandydaci do SU na rok szkolny 2019 / 2020:

Jan Adamczak kl. 7A

Karol Rozwora kl. 7A

Olimpia Kuźma kl. 5E

Zuzanna Lisiecka kl. 4B

Zuzanna Zielińska kl. 4B

Liliana Fechner kl. 4F

Antonina Frost kl. 4G

 a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Dzień Kolorowych Skarpetek

aKolejny etap Rywalizacji Klasowych za nami! Po Dniu Spódniczki, który miał miejsce 8 marca w Dzień Kobiet, przyszedł czas na kolorowy dzień w którym królowały skarpetki! Tak, tak … tego dnia każdy uważnie przejrzał swoją garderobę i wybrał najciekawsze propozycje. Nawet Ci którzy na co dzień preferują stonowane kolory stanęli na wysokości zadania i ubrali w tym dniu dwie różne skarpetki, aby było zabawnie. Powoli zbliżamy się do końca naszej zabawy – przed nami jeszcze tylko jedna rywalizacja!

 a  a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Świąteczne kartki dobroczynne w "Piątce"

aTo już druga w tym roku szkolnym akcja polegająca na rozprowadzeniu okolicznościowych kartek „Sursum Corda” (w górę serca). Dnia 26 marca uczniowie klas 4-8 mieli szansę przyłączyć się do niej nabywając Wielkanocne kartki – cegiełki z których dochód zasili konto stowarzyszenia. Stowarzyszenie realizuje działania, które uczą samodzielności, rozwijają postawę wzajemnej pomocniczości, kreatywności oraz odpowiedzialności za innych i siebie. Dzięki naszemu zaangażowaniu, wspomagamy leczenie i rehabilitację chorych i niepełnosprawnych dzieci. Z pewnością kartki sprawią również wiele radości naszym bliskim, którzy je otrzymają. Dziękujemy !

 a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Dzień Kobiet  w SP nr 5

z ważnym Gościem

aJak co roku, 8 marca, Samorząd Uczniowski przygotował apel z okazji Dnia Kobiet. W pierwszej części programu społeczność szkolna została zapoznana z ciekawostkami dotyczącymi tego święta oraz z definicją „kobiety”. Następnie wszyscy wysłuchali jednego z wierszy oraz kilku poetyckich myśli dotyczących kobiety. Kolejnym punktem występu była scenka ukazująca niełatwy żywot płci pięknej. Na końcu złożone zostały życzenia w formie trzech wierszy wybranych specjalnie z tej okazji.

 

a  a

I kiedy wydawało się, że to już koniec … okazało się, że do naszej szkoły zawitał wyjątkowy gość. Naszą placówkę odwiedził Burmistrz Gostynia, pan Jerzy Kulak, aby osobiście wyróżnić postawę dwóch uczniów z naszej szkoły. 

a

a

Kuba Szulc (kl. 7A) oraz Kacper Kosowicz (kl. 7C) spędzając czas poza szkołą znaleźli znaczną kwotę pieniędzy oraz karty kredytowe i bez żadnych wątpliwości oraz zwłoki poinformowali rodziców o całym zajściu. Następnie pod opieką dorosłych udali się by przekazać wszystko policji w celu odnalezienia właściciela. Jesteśmy dumni, że mamy w naszej szkole młodzież, która kieruje się w życiu takimi wartościami jak uczciwość i bezinteresowność.

 

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Szkoła Demokracji – III obszar zaliczony !

Właśnie otrzymaliśmy informację zwrotną o zaliczeniu kolejnego, trzeciego już obszaru, programu Szkoła DemokracjiŚmiech Tym razem zajęliśmy się realizacją obszaru „Działania uczniów i uczennic” wybierając punkt drugi, czyli „Samodzielnie organizujemy działanie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, korzystając z pomysłów zamieszczonych na stronie niepodlegla.ceo.org.pl. Opisaliśmy, jak cała społeczność szkolna przyczyniła się, aby obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przebiegły w naszej szkole w sposób wyjątkowy. Relacja oraz dołączone zdjęcia spotkały się z ciepłym przyjęciem oraz zaliczeniem. Jesteśmy coraz bliżej końca … przed nami, jeszcze tylko dwa obszary Puszcza oczko

 

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Szkoła Demokracji – II obszar za nami !

aTyle, co tworzyliśmy wpis na stronkę z informacją o zaliczeniu I obszaru w ramach programu Szkoła Demokracji do którego Samorząd Uczniowski przystąpił w tym roku szkolnym a już otrzymaliśmy kolejną dobrą wiadomość … II obszar również został zaliczony przez naszą placówkę! W ramach tego obszaru, czyli „Komunikacja i media” skupiliśmy się na wywiązaniu z punktu 2: "Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami". Od początku roku podejmowaliśmy działania mające na celu usprawnienie lub poszerzenie komunikacji między uczniami i władzami, jak i władzami oraz całą społecznością szkolną. Między innymi postanowiliśmy wprowadzić w życie pomysł "skrzynki" o której po raz pierwszy usłyszeliśmy na szkoleniu wprowadzającym do programu. Nasze sprawozdanie opisujące realizację działań w tym obszarze zostało w całości zaakceptowane, beż żadnych poprawek z czego się bardzo cieszymy :) Przed nami jeszcze 3 obszary.

 

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Rywalizacje Klasowe

na II półrocze

„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”

 

a14 luty, był dniem ponownego rozpoczęcia Rywalizacji Klasowych przeznaczonych do realizacji w II półroczu roku szkolnego 2018/2019. To właśnie tego dnia zorganizowany został „Dzień Serduszka” - wszyscy, którzy włączyli się do zabawy mieli na sobie motywy nawiązujące do serca.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i już teraz zachęcamy do udziału w kolejnych dniach:

 

8 marca (piątek) Dzień Spódniczki

2 kwietnia (wtorek) Dzień Kolorowych Skarpetek

14 maja (wtorek) Dzień Okularów Przeciwsłonecznych

a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Poczta Walentynkowa

aChcąc, aby Walentynki w naszej szkole nabrały bardziej wyjątkowego wymiaru Samorząd Uczniowski wykorzystał stworzoną niedawno Skrzynkę SU. Wysłaliśmy informację do wszystkich uczniów i nauczycieli, o możliwości tworzenia kartek walentynkowych i wrzucania ich do specjalnie stworzonej z tej okazji Walentynkowej Skrzynki. Przekonywaliśmy, iż jest to dzień w którym nie tylko możemy wyznać komuś nasze uczucia, ale także okazja, aby po prostu napisać coś miłego swoim znajomym lub nauczycielom. Jak zwykle inicjatywa przerosła nasze oczekiwania a skrzynka szybko zapełniła się kartkami. Wszystkie życzenia zostały posegregowane oraz rozdane przewodniczącym poszczególnych klas, którzy następnie przekazali je adresatom.

 

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Życzenia Walentynkowe prosto z serca

 

Z okazji zbliżających się Walentynek, chcielibyśmy życzyć Wszystkim,

zarówno starszym jak i młodszym po stokroć miłości i ciepłych uczuć nie tylko od święta,

lecz na co dzień oraz umiejętności okazywania swoich uczyć najbliższym.

 a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Małe zwycięstwo Samorządu Uczniowskiego Śmiech

 

Jak wiecie Samorząd Uczniowski przystąpił w tym roku szkolnym do programu o nazwie „Szkoła Demokracji” i walczy o ten zaszczytny tytuł od początku września. W ramach pięciu obszarów musimy przeprowadzić wybrane przez nas działania a następnie wykazać ich realizację poprzez szczegółowy opis, czyli relację z przebiegu. Niedawno otrzymaliśmy odpowiedź zwrotną, że zaliczyliśmy pierwszy obszar „Wybory i kwestie formalne” w ramach którego podjęliśmy się stworzenia nowego Regulaminu SU, z którym cała szkoła została zapoznana pod koniec września. Po drobnych poprawkach, jakie zostały nam zasugerowane wszystko poszło pomyślnie. Nowa wersja Regulaminu SU już wkrótce zostanie zamieszczona na stronce szkoły, tak aby wszyscy mieli do niej dostęp. Trzymajcie za nas kciuki i życzcie nam powodzenia z kolejnymi obszarami!

 

Samorząd Uczniowski

B. Carvalho


 

Dyskoteka karnawałowa + WOŚP

aUczniowie naszej szkoły dość hucznie rozpoczęli ferie zimowe … Samorząd Uczniowski zorganizował, kolejną już w tym roku, dyskotekę dla klas 4-8. Tym razem była to „zabawa karnawałowa” tak więc stroje i przebrania były mile widziane. Dodatkowo akcja została połączona z działaniem na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – uczniowie przy wchodzeniu na dyskotekę wrzucali monety do specjalnego pojemnika. Przy wejściu na każdego czekała naklejka z symbolicznym serduszkiem oraz rozdawane były odblaskowe bransoletki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i były z entuzjazmem przyjmowane. Postanowiliśmy nieco zaskoczyć wszystkich … mianowicie, zakupiliśmy i zorganizowaliśmy nowe oświetlenie, które będzie teraz wykorzystywane przy tego typu imprezach. Po raz kolejny wielkie podziękowania należą się Radzie Rodziców, która jak zawsze wsparła nas finansowo. Samą imprezę zaliczamy do bardzo udanych, wszyscy dobrze się bawili i miło spędzili czas w towarzystwie swoich szkolnych znajomych. Bardzo dziękujemy nauczycielom oraz pracownikom szkoły za pomoc w przygotowaniu wszystkiego oraz aktywne pełnienie opieki nad uczestnikami.

 a  a  a

a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Góra Grosza – podsumowanie akcji

aSamorząd Uczniowski przystąpił w tym roku szkolnym do akcji charytatywnej pod nazwą „Góra Grosza”. Co to za akcja? „Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.” My również spróbowaliśmy wcielić w życie tę zasadę. Efekt końcowy zaskoczył nas samych!

Dzięki zaangażowaniu wszystkich udało się uzbierać kwotę

1 504,45zł Śmiech

W tym miejscu należy podziękować całej społeczności szkolnej a zwłaszcza osobom, w tym dzieciom i dorosłym, którzy poświęcili wiele czasu po zbiórce pieniędzy, aby je odpowiednio posegregować, przeliczyć, popakować i wysłać na poczcie we wskazane miejsce.

 a  a

a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Balik karnawałowy z „Super Tatą” :)

a10 stycznia, na dużej hali gimnastycznej, Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę karnawałową dla klas 1-2. Tańcom i zabawie nie było końca. Dzieci były pomysłowo przebrane, mogąc w tym dniu wcielić się w ulubione postaci lub charaktery. Po raz kolejny, o pomoc w przygotowaniu imprezy pod kątem muzycznym poprosiliśmy jednego z rodziców. Nasz „tata Super DJ Domin” , czyli pan Dominik Lecki, jak zawsze perfekcyjnie wszystko przygotował i umiejętnie rozkręcił imprezę dostarczając najmłodszym niezapomnianych wrażeń, co zostało oczywiście  docenione … pod koniec zabawy dzieci pięknie podziękowały, wręczając laurkę oraz słodki upominek.

 a  a  

a  a

a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Rywalizacje klasowe – WYNIKI !!!

Drodzy Uczniowie! Chcielibyśmy ogłosić, że pierwszy etap Rywalizacji klasowych – przewidziany na pierwsze półrocze - za nami. Bardzo się cieszymy, że nasza inicjatywa spotkała się z tak dużym zainteresowaniem a przede wszystkim zaangażowaniem z waszej strony. Udowodniliście, że potraficie się zmobilizować i działać wspólnie jako klasy. Mamy nadzieję, że miło wspominacie Dzień Krawata i Muszki, Dzień Misia oraz Dzień Mikołajkowych Czapek. Szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także miejsce gdzie wspólnie możemy organizować fajne akcje, które przy okazji nas czegoś uczą. Pamiętajcie jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Lada moment na konta zwycięzców wpłyną wyczekiwane punkty dodatnie do zachowania. Poniżej zamieszczamy wyniki Rywalizacji. Już teraz zachęcamy was do włączenia się do wspólnej zabawy w drugim półroczu … 14 lutego – Dzień Serduszka :)

Klasy 1-2:

I miejsce: 1A (296p)

II miejsce: 2C (271p)

III miejsce: 1C (258p)

 

Klasy 4-8:

I miejsce: 4B (300p)

4C (300p)

5C (300p)

6B (300p)

6C (300p)

7A (300p)

7B (300p)

7C (300p)

8A (300p)

II miejsce: 4A (295p)

III miejsce: 4D (279p)

4F (276p)

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Magiczne kartki świąteczne w SP Nr 5

aSamorząd Uczniowski otrzymał propozycję zrealizowania w szkole akcji charytatywnej … i oczywiście chętnie przystąpił do działania. Akcja polegała na rozprowadzeniu wśród uczniów klas starszych kartek świątecznych – cegiełek z których dochód zasili konto fundacji „Sursum Corda” (łac. „w górę serca”). Stowarzyszenie realizuje działania, które uczą samodzielności, rozwijają postawę wzajemnej pomocy, kreatywności oraz odpowiedzialności za innych i siebie. Fundacja stara się tworzyć warunki do wzajemnego pomagania, w klimacie zaufania, przejrzystych zasad i konsekwencji. Dzięki naszemu zaangażowaniu, świąteczne kartki dobroczynne wspomogą leczenie i rehabilitację chorych i niepełnosprawnych dzieci. Z pewnością sprawią one również wiele radości naszym bliskim, którzy je otrzymają. Dziękujemy !

a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Dzień Mikołajkowych Czapek

aTrzecia i zarazem ostatnia rywalizacja klas w pierwszym półroczy przypadła dnia 6 grudnia w Mikołajki. Stąd też pomysł, aby właśnie tego wyjątkowego dnia w naszej szkole zagościły mikołajkowe czapki. W klasach, na korytarzach, na boisku … właściwie, gdzie nie spojrzeć widać było uczniów, którzy dostosowali swój wizerunek i mieli założone czerwone czapki. W szkole tego dnia zagościł świąteczny nastrój, który z pewnością zostanie z nami już do, wyczekiwanej przez wszystkich, przerwy świątecznej.

 a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Dyskoteka Andrzejkowa dla klas 4-8

aW tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować dyskotekę Andrzejkową dla klas 4-8. Impreza odbyła się 29 listopada na hali sportowej. Przyszło bardzo wielu uczniów, którzy świetnie się bawili, tańczyli oraz rozmawiali ze sobą. Okazało się, że bez względu na wiek wszyscy uczestnicy potrafili się zintegrować i wspólnie „imprezować” :) Piosenki na dyskotece były puszczane z listy stworzonej przez uczniów wcześniej – wszyscy mieli możliwość wrzucania swoich propozycji muzycznych do specjalnej skrzynki, która jest nowym środkiem komunikacji Samorządu Uczniowskiego z całą społecznością szkolną. Przewodniczący sekcji do spraw organizowania zabaw i dyskotek – Kacper Kosowicz, pełnił rolę szkolnego fotografa i robił chętnym pamiątkowe zdjęcia, które możecie zobaczyć poniżej. Po tak udanym początku, jesteśmy pewni, że to nie jedyna taka impreza i w przyszłości będą kolejne.

>>GALERIA<<

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Dyskoteka Andrzejkowa dla klas 1-2

aW tym roku szkolnym, Samorząd Uczniowski wyznaczył sobie, jako jedno z zadań zorganizowanie dyskoteki Andrzejkowej dla klas 1-2. Poprosiliśmy o pomoc tatę jednego z uczniów, który już w poprzednich latach udzielał się na tego typu imprezach. Pan Dominik Lecki pracuje jako DJ Domin na co dzień, tak więc cała oprawa muzyczna została profesjonalnie przygotowana. Impreza odbyła się 29 listopada na hali sportowej i wzbudziła wiele radości wśród uczestników. Tańcom i zabawie nie było końca. Na zakończenie dzieci pięknie podziękowały panu Leckiemu za poświęcony czas i dopytywały, kiedy znowu będą miały okazję „poszaleć” ;)

 a  a

a  a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

DZIEŃ MISIA :)

a23 listopada, w piątek, przypadł kolejny etap Rywalizacji Klasowych, pod hasłem „MISIA”. Tego dnia w naszej szkole królowały przede wszystkim pluszaki ... małe, średnie, czy duże – wszystkie urocze i zabawne. Niektórzy mieli motyw misia na swoich ubraniach, a kilka osób próbowało nawet wcielić się w tę postać. Ten wesoły dzień wniósł nieco urozmaicenia w szkolne mury - w końcu nie często mamy możliwości zdobywania wiedzy w towarzystwie „futrzanych przyjaciół”. Dziękujemy wszystkim klasom za mobilizację i zaangażowanie!

 a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Sekcja dekoracyjno – informacyjna :)

 a

Dzięki zaangażowaniu naszych dziewczyn z Sekcji dekoracyjno – informacyjnej, mamy w tym roku szkolnym kolorowe gazetki Samorządu Uczniowskiego, które przyciągają wzrok i są chętnie przez wszystkich oglądane.  Warto zauważyć, że dziewczyny dodatkowo, wspierają i pomagają  tworzyć gazetki przy szkolnej bibliotece pani Agnieszce. A oto, niektóre z naszych prezentacji stworzonych do tej pory …

 a  a  a

a  a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Naszym Nauczycielom

z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Życzymy takich myśli i marzeń,

które da się urzeczywistnić;

pięknych i szlachetnych pomysłów,

które podszeptuje serce;

cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom

tym starszym i tym młodszym

zrodziła wiele owoców.

a

 

Życzy: Zarząd Samorządu Uczniowskiego

w imieniu wszystkich uczniów


 

 

Szkoła Demokracji

a11 października, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Eryk Pazoła oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego – Barbara Carvalho wzięli wspólnie udział w szkoleniu wprowadzającym do programu „Szkoła Demokracji”, które miało miejsce w Poznaniu. „Szkoła Demokracji”, to czwarta edycja ogólnopolskiego programu, którego celem jest zwiększanie udziału uczniów i uczennic w życiu szkoły oraz wzmocnienie samorządności uczniowskiej poprzez zwiększenie roli mechanizmów demokratycznych w życiu szkoły. Podmiotem prowadzącym i realizującym program jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zadaniem zespołu projektowego będzie zaplanowanie działań dla całej szkoły oraz spełnienie przez nią, w ciągu roku szkolnego, wymagań zawartych w pięciu obszarach. Jeśli wszystko się powiedzie, szkoła otrzyma certyfikat „Szkoły Demokracji”. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Dzień Krawata i Muszki

aRywalizacje klasowe rozpoczęte! Pierwszy wyjątkowy dzień za nami pod hasłem „krawata i muszki”. Musimy przyznać, że większość klas się zmobilizowała i należycie do owego dnia przygotowała – na korytarzach szkolnych, gdzie nie spojrzeć można było spotkać uczniów w krawatach lub muszkach. Bardzo nas to cieszy :) Poniżej niektóre z pamiątkowych zdjęć.

 

 

a  a  a

a  a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Rywalizacje Klasowe – ruszamy!

„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”

 

W imieniu Samorządu Uczniowskiego, chcielibyśmy poinformować oraz zachęcić wszystkie klasy z naszej szkoły do udziału w rywalizacjach klasowych „Jeden za wszystkich wszyscy za jednego”. Rywalizacje to pomysł, który podsunęła nam do realizacji pani Beata Kopaszewska. Jest to łatwy i zabawny sposób w jaki uczniowie poszczególnych klas mogą zdobyć dla siebie jakże cenne punkty, które będą miały wpływ na wystawianie ocen z zachowania. W wyznaczone dni kolejnych miesięcy, Samorząd Uczniowski będzie organizować wyjątkowe dni pod z góry ustalonymi hasłami np. „Dzień Mikołajkowych Czapek” czy „Dzień Kolorowych Skarpetek”. W te dni klasy , które włączą się do wspólnej zabawy mają za zadanie dostosować swój wizerunek do motywu przewodniego i np. przyjść do szkoły w mikołajkowej czapce lub zabawnych, kolorowych skarpetkach. Im więcej osób z danej klasy się włączy tym większe szanse dla całej klasy na wygraną. Ponieważ klasy mają różną liczbę uczniów wyniki będą zliczane procentowo, aby szanse były równe. Nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić wszystkich do wspólnej zabawy i rywalizacji.

 

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Sekcja dekoracyjno – informacyjna aktywna cały czas Śmiech

 

Sekcja dekoracyjno – informacyjna ma teraz sporo do roboty przygotowując z wyprzedzeniem dekoracje na zbliżające się uroczystości i dni okolicznościowe. Tym razem dziewczyny w nieco innym składzie stawiły się i dzielnie wycinały, kolorowały, ozdabiały i przyklejały tworząc piękne i pomysłowe prace plastyczne, które niedługo zostaną wywieszone na gazetkach Samorządu Uczniowskiego oraz na gazetce przy bibliotece. Ponieważ dziewczyny zgodziły się swoją pracą wspierać również bibliotekę szkolną i dbać o jej wystrój – zwłaszcza o gazetkę, która znajduje się przed wejściem do biblioteki. A oto pamiątkowe zdjęcie z tego „babskiego spotkania” Puszcza oczko

 a

 

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Sekcja dekoracyjno – informacyjna w akcji !

aPrzewodnicząca sekcji dekoracyjno – informacyjnej Samorządu Uczniowskiego, Zosia Trąbała, spisała się na medal i w krótkim czasie zwerbowała zespół 14 dziewczyn chętnych do włączenia się w przygotowywanie gazetek i informacji szkolnych. 13 września pierwsza grupa dziewczyn spotkała się w sali 25 i pod czujnym okiem swojej przewodniczącej oraz pani Basi przygotowała materiały, które już wkrótce ozdobią gazetki na szkolnych korytarzach. Dziewczyny nie tylko się napracowały, ale przede wszystkim świetnie bawiły spędzając czas na rozmowach oraz słuchając muzyki. Ponadto wykazały się ogromem pomysłowości i kreatywności, o czym niedługo wszyscy będą mogli się przekonać Śmiech

 a  a 

a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Akcja „Kalendarzyki – Pomoce”

 

10 września Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Eryk Pazoła

oraz Wiceprzewodniczący Krzysztof Płatek

rozprowadzali w naszej szkole kalendarzyki – pomoce,

które można było nabyć już od 1zł.

Kalendarzyki wzbudziły duże zainteresowanie,

ponieważ z jednej strony miały najróżniejsze wzory ze zwierzakami

a z drugiej przydatne ściągawki z poszczególnych przedmiotów.

Zgromadzone środki mają na celu wspomóc działalność Samorządu Uczniowskiego.

Wszystkim osobom, które przyczyniły się

do wzbogacenia uczniowskiego budżetu serdecznie dziękujemy! Śmiech

 

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Nowe rękawiczki Śmiech

aNowo wybrany Samorząd Uczniowski wziął sobie do serca treść swojego Regulaminu a zwłaszcza zdanie mówiące o reprezentowaniu potrzeb i interesów społeczności uczniowskiej. W związku z tym zadecydował o zakupie trzech par rękawiczek na potrzeby Pocztu Sztandarowego, który reprezentuje naszą szkołę w trakcie uroczystości szkolnych i środowiskowych. Następnie Samorząd zwrócił się z prośbą i wnioskiem do Rady Rodziców o dofinansowanie lub sfinansowanie poniesionych kosztów. Jak zwykle okazało się, że na „Rodziców” można zawsze liczyć i wniosek został pozytywnie rozpatrzony. W konsekwencji, nasz Poczet Sztandarowy będzie mógł godnie reprezentować naszą szkołę a my jako Samorząd możemy zanotować wspólnie odniesiony sukces w naszej działalności. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc i współpracę.

 a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

 

Rozmowy na szczycie Puszcza oczko

6 września w naszej szkole odbyło się spotkanie organizacyjne Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Członkowie Zarządu zapoznali się ze swoimi obowiązkami oraz istniejącymi dokumentami dotyczącymi Samorządu. Ponadto dopracowane zostały dwa dokumenty, które powstawały już pod koniec wakacji, czyli: Plan Pracy Samorządu na rok szkolny 2018 / 2019 i nowy Regulamin Samorządu. Wszyscy obecni mieli głowy pełne pomysłów i zapał do działania. Oby tak dalej!

a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018 / 2019

a„Witamy serdecznie na uroczystym apelu z okazji rozpoczęcia roku szkolnego ...”, tymi słowami przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Eryk Pazoła, rozpoczął uroczystą akademię. Poczet Sztandarowy w składzie: Patrycja Cieślak, Oliwia Kahlert oraz Jakub Szulc z należytym szacunkiem wprowadzili Sztandar Szkoły a Gabrysia Woźniak, która wraz z Erykiem prowadziła całą uroczystość zauważyła, że po zasłużonych i wyczekiwanych wakacjach „nadszedł czas powrotu w szkolne mury, rozpoczęcia nowego etapu edukacyjnego oraz podjęcia trudu zdobywania wiedzy”. Rozpoczynając dalszą część akademii, Zosia Domelewska oraz Marysia Dudkiewicz pięknie wyrecytowały swoje wiersze nawiązując do powrotu w szkolne mury. Następnie, Wiktor Bielka oraz Julek Kuśnierek powitali nowych uczniów naszej szkoły. Sonia Mikołajczyk w kolejnym z wierszy, podała wszystkim zainteresowanym „receptę na sukces szkolny” i podzieliła się dobrymi radami, które mogą okazać się bezcenne w zdobywaniu wiedzy. Na koniec reprezentanci klasy VII A zapoznała wszystkich z najważniejszymi szkolnymi terminami, które u wielu zgromadzonych przywołały uśmiech na twarzy. Całą uroczystość zwieńczyła przemowa pani Dyrektor, która dokonała także oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019.

a  a

Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami

pragnie życzyć całej społeczności szkolnej,

aby ten nadchodzący dziesięciomiesięczny okres pracy

był dla wszystkich satysfakcjonujący, pomyślny i udany.

Życzymy wszystkim wytrwałości oraz wielu sukcesów.

 a  a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Obchody 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej

 

aJak co roku Burmistrz Gostynia oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Gostyniu zaprosili naszą szkołę na uroczystość z okazji 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jak wiemy wojna ta była największym konfliktem zbrojnym w historii. Trwała od 1 września 1939 roku do 2 września 1945 roku. Zginęło w niej ponad 50 milionów ludzi, w tym około 6 milionów obywateli Polskich. W programie uroczystości, która miała miejsce 1 września 2018 roku, zaplanowana została msza święta w kościele pw. św. Małgorzaty a po niej wystąpienie Burmistrza Gostynia oraz złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem Chrystusa Króla na Rynku w Gostyniu. W tym uroczystym dniu naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy w składzie: Patrycja Cieślak, Oliwia Kahlert oraz Jakub Szulc a także delegacja z kwiatami w składzie: Jan Adamczak, Wiktoria Kasperczak oraz Roksana Nowak.

 a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Nowy Samorząd Uczniowski – Witamy Śmiech

 

Jako nowy Samorząd Uczniowski witamy serdecznie całą społeczność szkolną i nie tylko!

Nasz podstawowy skład to:

 

Przewodniczący - Eryk Pazoła

Wiceprzewodniczący i skarbnik - Krzysztof Płatek

Przewodnicząca sekcji dekoracji i informacji - Zofia Trąbała

Przewodniczący sekcji do spraw organizacji zabaw i dyskotek - Kacper Kosowicz

 a

Opiekun Samorządu Uczniowskiego – pani Barbara Carvalho

Zastępca Opiekuna Samorządu Uczniowskiego – pani Lidia Dudkiewicz

 

Chcielibyśmy oświadczyć że w roku szkolnym 2018 / 2019 dołożymy wszelkich starań, by należycie wywiązywać się ze swoich powinności oraz godnie reprezentować społeczność szkolną.

 

Życzcie nam powodzenia, ale przede wszystkim wspierajcie i pomagajcie.

Pamiętajcie razem możemy zdziałać znacznie więcej !

 

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Dodatkowe informacje