Poznajemy Poznań - stolicę Wielkopolski

aW listopadzie klasy IIa i IIb były na wycieczce w Poznaniu. Najpierw zwiedzaliśmy stadion Lecha Poznań. Tam przewodnik pokazał nam m.in. szatnię gości, łazienkę piłkarzy, salę konferencyjną no i oczywiście płytę boiska i trybuny. Później pojechaliśmy na obiad do Mc Donald's. W południe na rynku wysłuchaliśmy hejnał i oglądaliśmy poznańskie koziołki. Stamtąd przeszliśmy do Muzeum Rogala, gdzie mistrzowie piekarscy, mówiąc gwarą wielkopolską, pokazali nam jak wypieka się rogale świętomarcińskie i opowiedzieli skąd wzięła się tradycja ich wypieku. Po tej wizycie wszystkie mele (dziewczynki) i szczuny (chłopcy) udali się na zakupy. Po godz. 15.00 wróciliśmy do Gostynia. Z wycieczki, oprócz pamiątek, dzieci przywiozły wiele wspomnień.

a  a

a  a

Elżbieta Szczygieł  

Justyna Marcinkowska


 

Dodatkowe informacje