W drugim półroczu roku szkolnego 2016/2017

Chór "Zaczarowana Melodia"

zostaje zawieszony pod nieobecność Dyrygenta

„Zaczarowana Melodia”

oczarowała nie tylko publiczność ale i artystów

Tradycyjnie w okresie świątecznym chór „Zaczarowana Melodia” wystąpił w koncercie kolęd i pastorałek w Bazylice Świętogórskiej. Tym razem miał przyjemność wystąpić z wielkimi artystami polskiej sceny muzycznej Alicją Majewską, Zbigniewem Wodeckim, Włodzimierzem Korczem i Olgą Bończyk. Był to nadzwyczajny i wyjątkowy koncert, pełen wzruszeń i niespodzianek.

Chór ponownie zachwycił zgromadzoną licznie publiczność, ale przede wszystkim zaskoczył gwiazdy. Wzbudził wielki aplauz zgromadzonych, gdy zaczął pojawiać się na deskach sceny w przepięknych kolorowych pelerynach uszytych specjalnie na tę okazję przez p. Teresę Mikołajczyk – mamę jednej z chórzystek. Młodzi śpiewacy rozpoczęli swój występ od trzech pastorałek, które napisał nieżyjący już filipin ks. Tadeusz Nagel. Najbardziej znaną z nich „Kolędę Świętej Góry” zaśpiewał wraz z nimi superior ks. Marek Dudek.

Następnie chórzyści zaprosili na scenę zaproszonych gości, by podarować artystom skromny prezent – czapki , które miały symboliczne przesłanie, połączenie sławnych muzyków scen polskich z młodymi chórzystami. Dzieci przygotowały też muzyczną niespodziankę - wiązankę znanych utworów Alicji Majewskiej i Zbigniewa Wodeckiego.

Zbigniew Wodecki dziękując za powitanie powiedział:

-Jesteśmy bardzo wzruszeni, to najpiękniejszy dzień w naszej czterdziestoletniej karierze.

Warto wspomnieć, iż przed „Zaczarowaną Melodią” wystąpił świętogórski chór „Palestrina”, i że nie zabrakło biblijnych postaci. Tym razem na ambonie pojawiła się pani Magda Woźniakowska i pan Damian Kabała wcielając się w postacie świętej rodziny.

Dyrygent

Seans filmowy dla „Zaczarowanej Melodii”

w gostyńskim kinie

Dnia 28 listopada w gostyńskim kinie „Pod Kopułą” chór obejrzał film animowany zatytułowany „Trolle”. Seans był wyjątkowy, gdyż został przygotowany specjalnie dla „Zaczarowanej Melodii”. Był to bowiem prezent od Burmistrza Gostynia – p. Jerzego Kulaka w podziękowaniu za uświetnienie uroczystości nadania medali Prezydenta Polski z okazji Złotych i Diamentowych Godów.

w  z

z  z

Chór „Zaczarowana Melodia” dziękuje panu burmistrzowi za miłą niespodziankę!

Złote i Diamentowe Gody

z

Dnia 29 września 2016 roku odbyła się uroczystość nadania medali Prezydenta Polski z okazji Złotych i Diamentowych Godów. 50 i 60 lat temu zaproszone pary małżeńskie przysięgały sobie wierność i uczciwość na resztę życia. Z tej okazji w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” odbyło się spotkanie, na którym oprócz życzeń składanych przez władze miejskie znalazły się i życzenia muzyczne w wykonaniu „Zaczarowanej Melodii”. Chórzyści nie tylko zaprezentowali swój repertuar, ale i zaprosili zebranych do wspólnego zaśpiewania piosenki, której słowa na pewno towarzyszyły przez całe życie parą małżeńskim z takim długim stażem i niech towarzyszą wszystkim każdego dnia:

„Jeśli ty dasz mi trochę, ja dam Ci dużo,

Jeśli Ty dasz mi dużo, ja dam Ci dużo więcej,

Jeśli Ty dasz mi wszystko, ja dam Ci wszystko.”

z  z

Dziękujemy absolwentom Karolinie i Wojtkowi za zasilenie szeregów chóru!!!