Chór „Zaczarowana Melodia”

W Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu od 2001 roku działa chór, pod kierunkiem p. Ewy Kuśnierek. Czynnie uczestniczą w nim uczniowie klas IV – VI, od 2004 roku wychowankowie klas III, a od 2014 roku także pierwsze i drugie klasy. Na zajęcia przychodzą dzieci wykazujące uzdolnienia muzyczne, które poprzez poznawanie piosenek o różnorodnej tematyce przygotowują oprawę wokalną uroczystości szkolnych i pozaszkolnych. Spotkania chóru odbywają się raz w tygodniu. Program zajęć zostaje ustalony w zależności od przewidzianych uroczystości w danym roku szkolnym. Corocznie chórzyści przygotowują się do wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest Kolędowanie Świętogórskie, które wrosło już na stałe w harmonogram uroczystości naszego miasta - Gostynia. Jest to koncert, w którym „Zaczarowana Melodia” śpiewa kolędy wspólnie z zaproszonym artystą polskiej sceny muzycznej.

W roku szkolnym 2009/2010 chór przyjął nazwę „Zaczarowana Melodia”, zaproponowaną przez p. Magdalenę Woźniakowską, nauczycielkę języka polskiego w naszej szkole. Od tej pory oczarowuje publiczność swoim śpiewem.

Warto podkreślić, iż chór „Zaczarowana Melodia” działający w Szkole Podstawowej nr 5 jest jedynym tak licznym zespołem wokalnym w gminie, promującym swoją placówkę.  Oprócz tego jest na bardzo wysokim poziomie wokalnym co potwierdzają opinie muzyków, z którymi zespół występował.

Od maja  2018r. chórzystów można usłyszeć w piosence „Dzielić się miłością” na płycie Stanisławy Celińskiej zatytułowanej „Malinowa”.

5 grudnia 2018r. chór „Zaczarowana Melodia” otrzymał nagrodę „Edmunda” w kategorii Wydarzenie Roku - za udział w koncercie „Dla Niepodległej” na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie.

Koncerty i wydarzenia muzyczne, które przyniosły największy rozgłos w mieście i nie tylko:

-„Błogosławiony wśród aniołów – w hołdzie Janowi Pawłowi II” - zespół towarzyszył Magdzie Anioł - 30 kwietnia 2011r.;

- „Moje Betlejem” – występ z zespołem „Skaldowie” – 7 stycznia 2012r.;

- „Śpiewająca Ochronka” - 1 maja 2014r. oraz promocja płyty z zarejestrowanym koncertem:

22    października 2014r. – Ostrów Wlkp.
8 grudnia 2014r. – Warszawa
14 marca 2015r. – Święta Góra
(Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej  „Odrodzenie” z Wielkopolski);

- „Kolędy Świata”  - występ z zespołem „Redlin” – 10 stycznia 2015r.;

- „Śpiewy filipińskie - z Rzymu na krańce świata”  - występ z zespołem „U studni”
1 maja 2015r.;

- "Maleńka przyszła miłość" - występ z Eleni - 9 stycznia 2016r.;

- "Dopóki ziemia kręci się"  - występ z zespołem „Mikroklimat” - 30 kwietnia 2016r.;

- ... KOLĘDUJĄ! - koncert kolęd i pastorałek - występ z Alicją Majewską, Olgą Bończyk, Włodzimierzem Korczem i Zbigniewem Wodeckim  - 28 stycznia 2017r.;

- „Świątecznie…” - występ ze Stanisławą Celińską – 20 stycznia 2018r.;

-„Koncert dla Niepodległej” – Warszawa PGE Narodowy – wykonanie piosenki „Modlitwa o pokój” ze Stanisławą Celińską – 10 listopada 2018r.;

- „Kolędowo – Stanisława Celińska i goście”występ ze Stanisławą Celińską, Teresą Lipowską, Wojciechem Wysockim i Tomaszem Karolakiem - koncert realizowany dla TVP2 – premiera 25 grudnia 2018r.;

- „Kolędy Pospieszalskich” –występ z rodziną Pospieszalskich - 5 stycznia 2019r.;

- „Koncert kolęd TREBUNIE – TUTKI”występ z zespołem TREBUNIE – TUTKI11 stycznia 2020r.;

- Finał Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy – występ z zespołem „CREDO BAND” – 12 stycznia 2020r.;

- Bajka muzyczna "W szkatułce marzeń" - uroczyste obchody 20-lecia chóru "Zaczarowana Melodia" - 14 czerwca 2023r.;

- Koncert "Na Góralską Nutę" - występ ze Staszkiem Karpielem-Bułecką - 20 stycznia 2024r.

aListopad 2019

qStyczeń 2018