Gry karciane – Piotruś Pan

aW naszej świetlicy znów gościły przedszkolaki. Po ostatniej wizycie dzieci były zachwycone ilością i rozmaitością gier jakie posiadamy w swoim zapleczu. Odwiedziły nas w konkretnym celu. Przy pomocy kleju, nożyczek, czarnych kartek oraz szkiców przygotowały swoje niepowtarzalne karty „Piotruś Pan”. Krasnoludki zostały podzielona na pary i zadaniem, każdej z nich było wykonanie dwuch identycznych kart. Przedszkolaki na zajęciach poczuły się jak uczniowie naszej szkoły, każdy siedził przy stoliku i precyzyjnie wykonywał swoje zadanie. W przyszłym roku szkolnym będą to już nasi uczniowie i myślę, że doskonale odnajdą się w tej roli.

Zabawy na boisku wielofunkcyjnym

aDobre wiadomości rozchodzą się bardzo szybko. Dosłownie niedawno w naszej szkole nastąpiło otwarcie nowego wielofunkcyjnego boiska sportowego, które cieszy się dużą popularnością. Nie tylko uczniowie z naszej szkoły cieszą się tym wspaniałym obiektem. Wiadomość dotarła również do pobliskiego przedszkola, z którym nasza placówka utrzymuje kontakt. I takim oto sposobem we wtorkowe przedpołudnie na zajęcia gimnastyczne przyszły do nas dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 4. Dzieci były zachwycone powierzchnią, po której mogły swobodnie biegać, grać w piłkę, skakać przez skakanki czy kręcić hula hop. Mimo tak liczne gromady, która gościła na naszym orliku nikt nie narzekał na brak miejsca czy nudę, każdy uczestnik zabawy próbował swoich sił w żucie piłką do kosza, strzeleniu gola do bramki. Wśród dziewczynek dominowały zabawy ze skakankami. Na koniec obydwie grupy rywalizowały ze sobą w „dwa ognie”. Uczestnicy bardzo szybko zrozumieli zasady zabawy i mieli dużo frajdy w zbijaniu się nawzajem.

a  a

Przedszkolne krasnoludki w świetlicy

a2 października naszą świetlicę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Gostyniu. Była to grupa krasnoludków wraz z wychowawczynią Panią Anią. Nasi mali, przyszli uczniowie, w tym roku szkolnym realizują zajęcia pod hasłem „Nie tylko komputer”. Alternatywą dla gier komputerowych są planszówki, a jak wiadomo w naszej sali mamy ich pod dostatkiem. Krasnoludki, już nieraz gościły w progach naszej szkoły, ale wizyta w świetlicy to pierwsze takie spotkanie. Większość dzieci uczęszczających do tego pobliskiego przedszkola, już w przyszłym roku stanie się uczniami Szkoły Podstawowej Nr 5 i tym samym wielu z nich obejmiemy opieką świetlicową. Dlatego ważne dla nas było, aby dzieci poznały specyfikę tego miejsca, poczuły się tu przyjemnie i bezpiecznie. Realizując swój program, dzieci miały do dyspozycji wiele pozycji, każdy uczestnik znalazł grę odpowiednią dla siebie. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy ponownie.

a  a

Wychowawca świetlicy