Przedświąteczne zabawy

aGrudzień to magiczny czas, przygotowujemy się do świąt, piszemy listy do św. Mikołaja. W świetlicy postanowiliśmy również wprowadzić świąteczny nastrój. Wspólnymi siłami ozdobiliśmy bombkę z puzzli, wykonaliśmy trójwymiarowe bombki za pomocą sztuki orgiami, którymi ozdobiliśmy gazetkę. W wolnych chwilach słuchaliśmy oraz śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. W ostatnich dniach zatrzymaliśmy się jednak na moment i postanowiliśmy popracować nad naszą koncentracją uwagi i spostrzegawczością. Na zajęciach stworzyliśmy grę, każdy uczeń miał do wykonania proste zadanie. Dzieci zostały podzieleni na 4grupy, zadaniem każdej z nich było odrysowanie prawej oraz lewej dłoni i stopy. W kolejnym etapie poprzyklejaliśmy nasze odrysowane kończyny do podłogi i w trakcie gry uczestnicy musieli stawać stopami lub kłaść dłonie w odpowiednim miejscu. Gra miała na celu przypomnienie świetlikom kierunków, prawo – lewo oraz skupienie ich uwagi na wykonywaniu czynności. Zabawy było mnóstwo i choć wydaję się, że gra prosta w rzeczywistości nie jednemu sprawiła trudność. Dzięki skupieniu i pełnej koncentracji na wykonaniu zadania ze spokojem możemy oczekiwać na nadchodzące święta. Jednocześnie życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych oraz rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

a   a  a

a  a

Gry karciane – Piotruś Pan

aW naszej świetlicy znów gościły przedszkolaki. Po ostatniej wizycie dzieci były zachwycone ilością i rozmaitością gier jakie posiadamy w swoim zapleczu. Odwiedziły nas w konkretnym celu. Przy pomocy kleju, nożyczek, czarnych kartek oraz szkiców przygotowały swoje niepowtarzalne karty „Piotruś Pan”. Krasnoludki zostały podzielona na pary i zadaniem, każdej z nich było wykonanie dwuch identycznych kart. Przedszkolaki na zajęciach poczuły się jak uczniowie naszej szkoły, każdy siedził przy stoliku i precyzyjnie wykonywał swoje zadanie. W przyszłym roku szkolnym będą to już nasi uczniowie i myślę, że doskonale odnajdą się w tej roli.

Zabawy na boisku wielofunkcyjnym

aDobre wiadomości rozchodzą się bardzo szybko. Dosłownie niedawno w naszej szkole nastąpiło otwarcie nowego wielofunkcyjnego boiska sportowego, które cieszy się dużą popularnością. Nie tylko uczniowie z naszej szkoły cieszą się tym wspaniałym obiektem. Wiadomość dotarła również do pobliskiego przedszkola, z którym nasza placówka utrzymuje kontakt. I takim oto sposobem we wtorkowe przedpołudnie na zajęcia gimnastyczne przyszły do nas dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 4. Dzieci były zachwycone powierzchnią, po której mogły swobodnie biegać, grać w piłkę, skakać przez skakanki czy kręcić hula hop. Mimo tak liczne gromady, która gościła na naszym orliku nikt nie narzekał na brak miejsca czy nudę, każdy uczestnik zabawy próbował swoich sił w żucie piłką do kosza, strzeleniu gola do bramki. Wśród dziewczynek dominowały zabawy ze skakankami. Na koniec obydwie grupy rywalizowały ze sobą w „dwa ognie”. Uczestnicy bardzo szybko zrozumieli zasady zabawy i mieli dużo frajdy w zbijaniu się nawzajem.

a  a