Przedszkolne krasnoludki w świetlicy

a2 października naszą świetlicę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Gostyniu. Była to grupa krasnoludków wraz z wychowawczynią Panią Anią. Nasi mali, przyszli uczniowie, w tym roku szkolnym realizują zajęcia pod hasłem „Nie tylko komputer”. Alternatywą dla gier komputerowych są planszówki, a jak wiadomo w naszej sali mamy ich pod dostatkiem. Krasnoludki, już nieraz gościły w progach naszej szkoły, ale wizyta w świetlicy to pierwsze takie spotkanie. Większość dzieci uczęszczających do tego pobliskiego przedszkola, już w przyszłym roku stanie się uczniami Szkoły Podstawowej Nr 5 i tym samym wielu z nich obejmiemy opieką świetlicową. Dlatego ważne dla nas było, aby dzieci poznały specyfikę tego miejsca, poczuły się tu przyjemnie i bezpiecznie. Realizując swój program, dzieci miały do dyspozycji wiele pozycji, każdy uczestnik znalazł grę odpowiednią dla siebie. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy ponownie.

a  a

Wychowawca świetlicy

Wrzesień w świetlicy

aNa początku był chaos i ogromne zamieszanie, zdarzały się też  łzy i niepewność. Trwało to jednak, krótko, bo już w drugim tygodniu roku szkolnego udało nam się skompletować grupy świetliczaków, poznać się ze wszystkimi i przede wszystkim stworzyć własny regulamin, pod którym podpisały się wszystkie dzieci uczęszczające na zajęcia do świetlicy. Wrzesień jest miesiącem adaptacyjnym, nowi uczniowie zapoznali się z wyposażeniem sali, wszystkim natomiast został przedstawiony regulamin korzystania z sali gimnastycznej, toalet, boiska. Przypomnieliśmy sobie magiczne słowa, którymi posługujemy się na co dzień „proszę, dziękuję, przepraszam”. Wspólnymi siłami ustaliliśmy zasady, które będziemy przestrzegać, do najważniejszych zaliczyliśmy: szacunek wobec siebie, słuchanie, kiedy inni mówią, dbanie o rzeczy swoje i innych, pozostawianie porządku, kulturalne zachowanie się w sali i na boisku. Świetliki „podpisały się” pod wszystkimi zasadami poprzez odrysowanie swojej dłoni, wycięcie jej i ozdobienie. Mamy nadzieję, że i ten rok będzie udany a wszyscy uczniowie wychodzący do domu będą zadowoleni.

z  a  a

wychowawca świetlicy

Treningi przed wakacjami

aZostało nam kilka dni do wymarzonych wakacji. Czas ten spędziliśmy bardzo aktywnie. Już od początku miesiąca realizowaliśmy program „Czerwiec na kółkach”. Świetliki przez cały tydzień na zajęciach doskonaliły swoją kondycję fizyczną. Niektórzy zaczynali przygodę z kółkami, inni szlifowali swoje umiejętności. Liczyła się dla nas oczywiście dobra zabawa no i bezpieczeństwo. W tym roku szkolnym dominowały rolki oraz hulajnogi. Były krótkie wyścigi oraz jazda na czas. Udało nam się również, korzystając ze słonecznej pogody wybrać na lody. Była to nagroda dla dzieci za całoroczny udział w zajęciach świetlicowych, za ich zaangażowanie oraz pilną pracę. Niestety z przegrzania zapomnieliśmy zrobić sobie zdjęć. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym świetliki będą również aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Tymczasem życzymy pogodnych i pełnych wrażeń WAKACJI !!! Pamiętajmy przede wszystkim o bezpieczeństwie i do zobaczenia we wrześniu.

a  a