Mikołajkowy Konkurs Recytatorski

Dnia 18.12.2020 r. odbył się Mikołajkowy Konkurs Recytatorski. Tym razem z powodów ograniczeń związanych z pandemią COVID, nie mogliśmy spotkać się osobiście. Jednak zaproponowana formuła recytacji w formie spotkania on line, bardzo Wam przypadła do gustu. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas I-III oraz IV- VI. Uczestnicy zaprezentowali ciekawe i wesołe wiersze na temat Świętego Mikołaja oraz Świąt Bożego Narodzenia. Wykazali się także świetną znajomością tekstów oraz wysokimi umiejętnościami recytatorskimi. Oprócz tego, mieliśmy możliwość wysłuchać autorskiego, oryginalnego i pełnego humoru wiersza jednej z uczennic klasy VIII b, która napisała go specjalnie na tę okoliczność. Poziom wystąpień był bardzo wysoki, wybór zwycięzców nie był łatwy. Ostatecznie wyłoniono

następujących laureatów w dwóch kategoriach:

Kategoria klas I-III

I miejsce – Barbara Radczyk 2b

II miejsce – Dawid Mikołajczak 3b

III miejsce – Julia Szymankiewicz 2a

Wyróżnienie – Maksym Szwengler 1a

Kategoria klas IV-VIII

I miejsce – Zofia Domelewska 8b

II miejsce – Bartosz Tomczak 6a

III miejsce – Maria Brucks 6d

Wyróżnienie – Maria Dudkiewicz 4 a

Na zakończenie zaprezentowano nagrody oraz rozlosowano wśród uczestników słodkie upominki. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy laureatom oraz zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

Agnieszka Tokarska

Magdalena Woźniakowska

KONKURS PLASTYCZNY „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”

WRĘCZENIE NAGRÓD

W październiku odbył się konkurs plastyczny dla najmłodszych klas naszej szkoły, a dopiero teraz uczniowie mogli odebrać swoje nagrody za przyznane miejsca. Prac było bardzo dużo i ciężko było dokonać wyboru, ale udało się. Jeszcze raz wszystkim gratulujemy!!!

a  a  a

Agnieszka Białas

Projekt okładki mojej ulubionej książki

aW październiku odbył się konkurs czytelniczo-plastyczny zatytułowany „Projekt okładki mojej ulubionej książki” kierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprojektować frontową stronę okładki swojej ulubionej książki, lektury. Należało stworzyć wizję okładki, oprawę graficzną, nawiązującą do tytułu książki i wprowadzającą w jej treść. Nadesłane prace były bardzo ciekawe. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Michalina Michnowska – kl. VI d

II miejsce – Klaudia Paszkowiak – kl. VII a

III miejsce – Michalina Woźniakowska – kl. VII b

Laureatkom gratulujemy, dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Oficjalne gratulacje i wręczenie nagród nastąpi w szkole, po powrocie do zajęć stacjonarnych.

a  a  a  a

Agnieszka Tokarska

Magdalena Woźniakowska

Pluszowy Miś

Dnia 25 listopada swoje święto obchodził Pluszowy Miś. Co roku w naszej szkole organizowany był konkurs na jego cześć. Tym razem, z przyczyn niezależnych od nas, zmieniliśmy trochę formę. Uczniowie klas I-III zrobili pracę plastyczną, a zdjęcia swoich misiów wysyłali mailem. Natomiast starsi uczniowie musieli wykazać się nie lada wyobraźnią. Ich zadaniem było napisanie wiersza o Pluszowym Misiu. Jak co roku, nasi podopieczni wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Spłynęła do nas ogromna liczba prac, którą można podziwiać w prezentacji. Przed nami ciężki wybór, ale jak go tylko dokonamy ogłosimy wyniki, a laureatów nagrodzimy jak wrócimy do szkoły.
>>LINK<< do prezentacji Śmiech

Magdalena Szwengler

Wyniki konkursów wojewódzkich - etap szkolny

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

Nazwa użytkownika Wynik

wkb01781                30 pkt

wkb57346                33 pkt

wkb72735                32 pkt

wkb18509                18 pkt

wkb33288                27 pkt

wkb40132                19 pkt

wkb01010                19 pkt

wkb12208                20 pkt

wkb04818                27 pkt

wkb05389                24 pkt

Do etapu rejonowego zostali zakwalifikowani uczestnicy, którzy uzyskali co najmniej 32 pkt (co najmniej 80% maksymalnej do uzyskania liczny 40 punktów).

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego – etap szkolny

Login                        Wynik

wkf85636                     29

wkf83386                     40

wkf86302                     24

wkf44190                     37

wkf20038                     32

wkf22910                     35

wkf80269                     48

Awans uzyskuje uczeń / uczennica, który uzyskał minimum 48 punktów.

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego – etap szkolny

Login                         Wynik

wkch57391                   20

wkch56767                   24

wkch14845                   24

wkch43509                   18

wkch03528                   26

wkch73357                   21

wkch72278                   21

wkch60429                   23

Awans uzyskuje uczeń / uczennica, który uzyskał minimum 40 punktów.

Pocztówka z Wielkiej Brytanii

Na początku września, został zorganizowany konkurs plastyczny z języka angielskiego dla klas 3 pod nazwą „Pocztówka z Wlk. Brytanii”. Podstawowym celem przedsięwzięcia, było zapoznanie dzieci z kulturą państw anglojęzycznych oraz motywowanie ich do nauki języków obcych. Do konkursu zostało zgłoszonych 14 prac, które zostały wywieszone na gazetce przy wejściu do biblioteki tworząc piękną wystawę.

Poniżej podajemy zwycięzców:

1 miejsce: Filip Chudziński (kl. 3A) / Marta Kaczmarek (kl. 3B)

2 miejsce: Maja Kacpura (kl. 3C) / Martyna Kacpura (kl. 3C)

3 miejsce: Patryk Krupa (kl. 3C) / Ignacy Trąbała (kl. 3C)

Wyróżnienie: Maja Padurska (kl. 3B)

Barbara Carvalho