Ferie zimowe w świetnym humorze

aDrugi tydzień ferii upłynął w naszej szkole pod znakiem wspólnych zabaw na zajęciach teatralno-kinowych. Dzieci w formie warsztatów rozwijały zainteresowania związane z teatrem, książką i filmem. Podczas pierwszego dnia (wtorek 20.02.) chętni uczniowie (z klas I-IV) mieli okazję odwiedzić Miejską Bibliotekę dla Dzieci w Gostyniu i poznać ją „od kuchni”. Na początek uczniowie zwiedzili czytelnie, poznali ciekawe zbiory biblioteki, dowiedzieli się w jaki sposób można z nich korzystać. Chętnie zagrali w gry dostępne dla dzieci oraz wzięli udział w konkursie ankietowym „Bajkowe zagadki”. Dalej grupa udała się do gostyńskiego Kina Pod Kopułą. Tam uczniowie obejrzeli pełen humoru film przygodowy dla dzieci pt. Tedi i mapa skarbów. Po powrocie do szkoły rozgorzała prawdziwa dyskusja na temat tego, co ciekawsze, lepsze, bardziej wartościowe - „Film czy książka?”. Uczniom trudno było zdecydować, jedni przygotowali plakaty, zachęcające do obejrzenia ulubionych filmów, inni polecali ciekawe i oryginalne książki. Ostatecznie temat nie został wyczerpany. Drugiego dnia (21.02.) uczniowie mieli możliwość poznać bliżej świat teatru. Na początek obejrzeli Teatrzyk Kukiełkowy pt. Baśń o Smoku Wawelskim, następnie dowiedzieli się jakie rodzaje lalek wykorzystuje się najczęściej w przedstawieniach teatralnych. Potem sami wykonywali kukiełki i pacynki. Prace dzieci były bardzo pomysłowe i oryginalne. Do tych lalek została dopasowana scenografia, którą dzieci również ozdobiły swoimi propozycjami. Uczestnikom warsztatów pozostało jedynie zamienić się w małych aktorów. Tak więc wykorzystując stworzone przez siebie lalki, odgrywali zabawne scenki. Trzeci dzień (22.02.) warsztatów zatytułowany „W Teatrze Masek” spędziliśmy na poznawaniu ciekawostek związanych z historią masek. Dzieci z bliska przyglądały się maskom weneckim, greckim czy meksykańskim. Następnie samodzielnie stworzyli własne maski na wzór współczesnych, karnawałowych. W tych kolorowych i zabawnych propozycjach pozowali do wspólnych zdjęć. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zabawę i wypoczynek spędzony w miłej i przyjacielskiej atmosferze! Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach w kolejnych edycjach. A na pamiątkę wspólnych chwil - zamieszczamy zdjęcia.

a  a

Agnieszka Tokarska