Euroweek

aPomimo ferii zimowych w Szkole Podstawowej nr 5 ciągle coś się dzieje …  Śmiech W pierwszym tygodniu przerwy, grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunkami: panią Barbarą Carvalho oraz panią Lidią Dudkiewicz uczestniczyła w pięciodniowym projekcie "Euroweek". Euroweek to program edukacyjny, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Program rozwija inteligencję, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. Jest prowadzony przez wolontariuszy z całego świata, którzy pomagają dzieciom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnoszą ich umiejętności potrzebne do międzynarodowej współpracy. Uczestnicy projektu podnosili nie tylko swoje umiejętności językowe oraz społeczno-komunikacyjne, ale mogli także rozwinąć poczucie własnej wartości oraz pewności siebie poprzez udział w zróżnicowanych zadaniach, takich jak: warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje, rozmowy motywacyjne oraz dyskusje grupowe i indywidualne z wolontariuszami. W trakcie pięciodniowego pobytu na ziemi Kłodzkiej, w województwie dolnośląskim, w malowniczej miejscowości Długopole Dolne uczniowie naszej szkoły nie tylko doskonalili wymienione wyżej umiejętności, ale przede wszystkim … doskonale się bawili ! Zwiedzili nowe miejsca, zaprzyjaźnili się z rówieśnikami z innych szkół oraz poznali wolontariuszy z całego świata (Armenii, Ugandy, Tajlandii, Wietnamu, Meksyku, Urugwaju, Nepalu, Indii, Etiopii,Kolumbii oraz Indonezji). Uczestnicy wyjazdu wzorowo reprezentowali naszą szkołę w tym wyjątkowym przedsięwzięciu rozwijając szereg umiejętności oraz zyskując i zabierając ze sobą wrażenia oraz wspomnienia, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz