100 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Władze samorządowe Gminy Gostyń zaprosiły naszą szkołę na gostyńskie obchody 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego (1918 – 1919) dnia 27 grudnia 2018r. Główne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 17:00 mszą świętą w intencji zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego w kościele farnym pw. św. Małgorzaty w Gostyniu. Godzinę później na Rynku złożone zostały wieńce i wiązanki kwiatów. Naszą szkołę w tym ważnym dniu reprezentowali następujący uczniowie: Jan Adamczak, Patrycja Cieślak, Jakub Dudkowiak, Weronika Hyżyk, Julia Nowak oraz Roksana Nowak. Opiekę nad dziećmi sprawowali: pani Justyna Marcinkowska oraz pan Adam Bartkowiak. Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym za poświęcony czas mimo przerwy świątecznej.

Barbara Carvalho