„Młodzieżowi Liderzy Profilaktyki”

aW miesiącu październiku we współpracy z gminą Gostyń przystąpiliśmy do realizacji programu profilaktycznego pod nazwą „Gostyński patrol bezpieczeństwa” w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-20120”. Jednym z zadań programu było powołanie młodych koordynatorów profilaktycznych. Tę zaszczytną funkcję powierzyliśmy uczniom: Erykowi Pazole kl. 8 a oraz Krzysztofowi Płatkowi kl. 8 b. „Młodzieżowi Liderzy Profilaktyki” we współpracy z nauczycielem Panią Barbarą Carvalho będą promować akcje profilaktyczne związane z życiem wolnym od nałogów i przeciwdziałaniem przemocy. Akcje realizowane będą do grudnia 2018r. Dnia 24 października odbyło się uroczyste powołanie na liderów przez Wiceburmistrza Gostynia Pana Grzegorza Skorupskiego, na którym uczniowie dostali akty powołania i koszulki.

Marta Wojtyniak