„Ratujemy i uczymy ratować”

qW szkole trwa jak co roku akcja nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci klas trzecich uczą się podstawowej wiedzy i umiejętności podejmowania działań ratujących ludzkie życie. Należy do nich między innymi sprawdzanie przytomności poszkodowanej osoby, układanie jej w pozycji bocznej ustalonej, wzywanie pomocy osób dorosłych oraz udzielania informacji telefonicznie o całym zdarzeniu i miejscu oraz nauka resuscytacji krążeniowo- oddechowej popularnie nazywanej „ sztucznym oddychaniem”. Wzbudza ona w uczniach najwięcej emocji, gdyż muszą oni wykonać 30 uciśnięć klatki piersiowej oraz 2 wdechy ratownicze. Wszystko odbywa się na fantomach, w jakie wyposażyła szkołę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dzisiaj ( 2 luty 2018r) w zajęciach uczestniczył ratownik medyczny pan Zaremba, tata Wiktorii z klasy 3b, który sam zgłosił chęć pomocy w szkoleniu dzieci. Bardzo dziękujemy za wsparcie i włączenie się w działania profilaktyczne i edukacyjne szkoły.

q  q  q

mgr Justyna Tomczak