„NOWE WOW”

sUczniowie piątki oszaleli na punkcie nowej zabawki o nazwie SPINER. Co kilka miesięcy wśród dzieci wybuchają nowe pomysły na gadżety i zabawki. Od kilku tygodni prawdziwą furorę robi prosta w konstrukcji zabawka oparta na łożysku i kręcących się wokół niego ramionach. Dzieciaki prześcigają się w pomysłach na coraz to dziwniejsze pomysły kręcenia Spinerem. Zaczynali od prostych sztuczek obracania w dłoni, później próbowali na podłodze, stołach, krzesłach i coraz węższych konstrukcjach. Z czasem jednak przechodzi się na wyższe poziomy trudności. Zabawkę wprawia się w ruch na nosie, czole, kolanie, palcach u stóp. Dzieci organizują również zawody – oczywiście wygrywa ten, którego spiner dłużej się kręci. Jedno jest pewne nowa zabawka przyciąga i wciąga. Znamy już takich, którzy nie mogą przestać kręcić.

s  s  s

Szwengler Magdalena