Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

a21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości, ale nie tylko tego dnia staramy się być mili i uprzejmi dla innych. Główną ideą tego dnia jest przypomnienie ludziom o tym, że tylko dzięki pozytywnym relacją możemy dążyć do pokoju na całym świecie. Na zajęciach w świetlicy przypomnieliśmy sobie zasady dobrego zachowania się. Utrwalaliśmy sobie magiczne słowa, które każdy człowiek zna ale nie zawsze pamięta o tym aby ich używać. Do tych najbardziej magicznych zaliczyliśmy „ Dzień Dobry”, Proszę”, „Przepraszam”, „Dziękuję” . Świetliki podczas zajęć plastycznych zaprojektowały oraz wykonały ordery życzliwości, które następnie wręczyli komuś życzliwemu. Wystarczy jeden, uśmiech, jedno dobre słowo do drugiego człowieka a życie staje się przyjemniejsze. Pamiętajmy, że dobro i życzliwość zawsze wraca z podwojoną siłą.

a  a  a

Szwengler Magdalena


 

Dodatkowe informacje