Halloweenowe szaleństwo

aPrzed zbliżającymi się świętami na zajęciach w świetlicy rozmawialiśmy o naszych bliskich, którzy już odeszli. Zastanawialiśmy się nad sensem życia. Świetliki bardzo dojrzale wypowiadali się na temat święta Wszystkich Zmarłych. Duży entuzjazm wśród dzieci wzbudza jednak dzień 31.10 czyli Halloween. Jest to zwyczaj, który „przywędrował” do nas z Ameryki i cieszy się ogromną popularnością, szczególnie wśród najmłodszych. Przez cały tydzień przygotowywaliśmy różne dekoracje, które upiększyły naszą salę. Na ścianach pojawiło się wiele duchów, nietoperzy, pająków. Pod sufitem zawisły upiorne dynie a wszystko wykonane przez uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowe. Dzieci miały również możliwość „ustrzelić ducha”, za sprawą gry, którą mamy w swojej kolekcji. Ostatniego dnia przed długim weekendem obejrzeliśmy film „Hotel Transylwania”, który doskonale pasował do tematyki całego minionego tygodnia.

 a  a  a

a

Magdalena Szwengler


 

Dodatkowe informacje