Bajkowe kolędowanie w Piątce

Dnia 22.12.2023r. tradycyjnie odbyło się szkolne kolędowanie. Tym razem klasa Vb wraz z wychowawcą p. Ewą Kuśnierek przygotowała „Bajkowe Misterium Bożonarodzeniowe” z udziałem chóru „Zaczarowana Melodia”. Oprócz biblijnych postaci zebrana społeczność szkolna mogła zobaczyć przybywających do stajenki: Jasia i Małgosię, Calineczkę, Czerwonego Kapturka, Pinokia, Kopciuszka, Dziewczynkę z zapałkami, czy starego, spracowanego rybaka. W klimat świąteczny, opowiadając o narodzinach Jezusa, wprowadzała bajkowa wróżka. A wszystkich zebranych przywitała królewna śnieżka – p. Ewa Kusnierek i krasnoludek p. Krzysztof Dudkiewicz, który przepięknie zagrał na trąbce „Ciszę nocną”. W misterium pojawił się też akcent taneczny. Dla Jezuska zatańczyły smerfy z klasy IIc, które zostały przygotowane przez p. Justynę Tomczak i Annę Dominiak.

„Zaczarowana Melodia” po raz pierwszy śpiewa w wyremontowanej szkole

Dnia 11.12.2023 roku oficjalnie zakończono renowację szkoły. Z tej okazji odbyła się wyjątkowa uroczystość w mikołajkowym klimacie z udziałem „Zaczarowanej Melodii”. Chórzyści wykonali świąteczne piosenki, zachęcając zebranych do wspólnego śpiewania. A na widowni zasiedli nie tylko uczniowie i pracownicy naszej szkoły, ale również zaproszeni goście: władze miasta, przedstawiciele gostyńskich placówek oświatowych oraz nauczyciele-emeryci.