Wizyta w Grabonogu

aGłównym celem wycieczki było zapoznanie się z działalnością internatu- zakładem opiekuńczym dla młodzieży, w którym mieszka młodzież, ucząca się  z dala od domu. Zauważyliśmy, iż w internacie znajdują się pokoje dwu- i trzyosobowe. Zwróciliśmy uwagę, na czystość w pokojach. Młodzież bardzo dba o czystość nie tylko w pomieszczeniach w których się uczy i odpoczywa, czysto jest w łazienkach i na korytarzu. Poznaliśmy kierowniczkę internatu oraz wychowawcę. Już wiemy, iż zawsze ktoś dorosły czuwa nad bezpieczeństwem młodzieży.  Dorośli pomogą nam w nauce, można bezpłatnie skorzystać z korepetycji. Często organizowane się spotkania z ciekawymi ludźmi np. z kosmetyczką. Bardzo pozytywnie zaskoczył nas pokój "za życiem". Jest przepięknie urządzony i z gustem. Nowocześnie wyposażony w niezbędne meble dla młodej matki i dziecka. Zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia klas w szkole. Ciekawym pomieszczeniem okazało prosektorium. Wiele osób zaskoczyło pomieszczenie kuchenne, w którym uczniowie odbywają praktyki oraz przygotowują się do egzaminy. Wiele wrażeń i nowych doświadczeń.

a  a

 a  a

Edyta Radomska


 

 

Dodatkowe informacje