Gostyńskie obchody rocznicy rozstrzelania gostynian w 1939 roku

aDnia 21 października, nasza szkoła – jak co roku, została zaproszona przez Burmistrza Gostynia i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gostyniu na uroczystość z okazji 79 rocznicy rozstrzelania przez Niemców 30 obywateli miasta i okolicy. W tym dniu naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy w składzie: Oliwia Kahlert, Weronika Hyżyk, Jakub Szulc; Delegacja z kwiatami w składzie: Jakub Dudkowiak, Julia Nowak oraz dwóch nauczycieli / opiekunów: pani Agnieszka Zaremba Gaszek oraz pani Alicja Jerszyńska. O godzinie 11:00 odbyła się msza święta koncelebrowana w gostyńskiej farze w intencji ofiar publicznej egzekucji. Natomiast o godz. 12:00 odczytany został fragment wspomnień świadka tamtych wydarzeń oraz złożone zostały wiązanki kwiatów pod pomnikiem na Rynku.

Barbara Carvalho