WITAJCIE W MURACH NASZEJ SZKOŁY!

a11 czerwca odbyło się spotkanie przyszłych wychowawców klas pierwszych z nowymi uczniami naszej szkoły.

Jednak, tradycyjnie już, przed przydziałem przyszłych pierwszaków do klas, zgromadzeni uczniowie i ich rodzice obejrzeli przedstawienie „Trzy Małe Świnki”. Piękne stroje, podkład muzyczny, świetna gra aktorska, a także dekoracje spowodowały, że inscenizacja bardzo podobała się dzieciom i patrzyły na nią z ogromnym zainteresowaniem. Wyjątkową atrakcją było to, że aktorami stawali się również mali widzowie. Bohaterowie baśni kilkakrotnie angażowali ich do wykonania różnych zadań na scenie, np. do pomocy wilkowi przy niszczeniu domków tytułowych świnek.

A o czym było przedstawienie? Pewnie świetnie znacie opowieść o perypetiach trzech małych świnek, z których każda postanowiła zbudować swój domek według własnego pomysłu. Występ wzbudził w dzieciach wiele emocji oraz nauczył nas, że to, co w życiu naprawdę jest ważne, wymaga głębszego przemyślenia i zaangażowania. Przekonaliśmy się również o tym, że ciężka i sumienna praca się opłaca.

Zabawa była przednia. Mamy nadzieję, że przyszli pierwszoklasiści w kolejnych latach nauki w naszej szkole znajdą wiele okazji nie tylko do nauki, ale i do szczerego uśmiechu.

Dodatkową atrakcją były upominki dla przyszłych uczniów, które zostały przekazane przez zaprzyjaźnioną firmę Printbox sp zoo spółka komandytowa Wymysłowo 9, 63-840 Krobia.

>>GALERIA<<

Magdalena Woźniakowska


 

 

„NA WYSPACH BERGAMUTACH”

sKlasy 2a i 3b miały przyjemność udać się do Hutnika na spektakl teatralno-widowiskowy pt.: „W pracowni Ambrożego Kleksa”. Aktorzy „Teatru Pana O” zabrali dzieci z widowni do bajkowego świata pełnego muzyki, poezji, tańców oraz pięknych świateł. Motywem przewodnim była twórczość znakomitego poety dziecięcego Jana Brzechwy, stąd w trakcie przedstawienia dzieci mogły usłyszeć jego wiersze w niepowtarzalnej interpretacji takie jak: „Lokomotywa”, „Kaczka Dziwaczka”, „Kwoka”, „Leń” itp. Cały czas wybrzmiewały także utwory muzyczne ze starej wersji filmu „W akademii Pana Kleksa”, które młoda publiczność doskonale znała i śpiewała razem z aktorami. Postacie ze sceny wchodząc w stałą interakcję z dziećmi poprzez taniec, śpiew, zagadki wzbudziły w nich duże zainteresowanie i zaangażowały w aktywne działanie. Nie zabrakło też tematu szanowania naszej planety oraz elementów magii w postaci lewitującego stolika.

Pozwolę sobie przytoczyć słowa Teatru Pana O :„Połączenie polskiej klasyki literatury dziecięcej z unikalnym widowiskiem teatralnym pozostanie na długo w pamięci wszystkich dzieci” .Reakcja i zachwyty naszych uczniów po przedstawieniu potwierdzają słuszność powyższej opinii.

 >>GALERIA<<

Weronika Janus


 

Zabawami integracyjnymi rozpoczęliśmy rok szkolny

Dzień 2 września w tym roku był trochę nietypowy w naszej szkole. Z powodu trwającego remontu, tego dnia nie przywitaliśmy się tradycyjnie w szkolnych ławkach, lecz wspólnie z klasami 5a, 6a, 6b, 6c, 8b, 8c oraz 8f spotkaliśmy się na gostyńskim stadionie. Już od bramy uczniowie dopytywali, co dzisiaj się wydarzy. Czy lekcje będą odbywały się na trybunach, a może będą to lekcje wychowania fizycznego? Na szczęście nauczyciele odpowiedzialni za zajęcia, nie pozwolili nikomu się nudzić tego dnia. Na uczniów czekało wiele atrakcji. Oprócz meczy piłki nożnej, w których brali udział zarówno chłopcy jak i dziewczyny, przygotowane zostały także gry terenowe. I tak uczniowie mieli szansę stworzyć mapy skarbów, pobawić się w odwróconego chowanego, przejść przez pajęczynę czy wziąć udział w wyścigu polowanie na zwierzęta. Jednak największą atrakcją tego dnia okazały się podchody. Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w tej zabawie i zaskakiwali nauczycieli swoją kreatywnością w doborze wskazówek i kryjówek kolejnych zadań do rozwiązania. Na zwycięzców zabawy czekały słodkie upominki. To był wspaniały dzień poszukiwaczy powakacyjnych przygód, ale także pełen rozmów, wymiany wakacyjnych wspomnień i integracji międzyklasowych. Uczniowie byli zadowoleni i zgodnie twierdzili, że to bardzo dobry pomysł na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

 

Natalia Kolan


 

"Szafowanie" dla Zuzi kontra SMA

a

a

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Chcielibyśmy bardzo podziękować za ogromną pomoc w zbiórce rzeczy, które Fundacja Michała Wiśniewskiego przekaże potrzebującym, wpłacając tym samym określoną kwotę za każdy kilogram! JESTEŚCIE WIELCY! Ilość rzeczy przyniesiona do szkoły, by jednym transportem przewieźć je na miejsce akcji, była przeogromna Zdziwienie Po zważeniu wynik dobijał do TONYŚmiech

W środę pani Wiesia Prałat, Dorota Ziemlińska i delegat uczniów w osobie Szymona Skorupki, przekazali Michałowi Wiśniewskiemu wszystkie przyniesione rzeczy. Pani Wiesia jako pomysłodawczyni całej akcji w naszej szkole standardowo przybiła "żółwika" z wokalistą. Trudno napisać wszystkie słowa podziękowania za Państwa pomoc w tejże akcji. Wiemy od dawna, że zawsze można liczyć na wsparcie,  hojność, chęć udziału w akcjach charytatywnych i zaangażowanie w pomoc potrzebującym całej społeczności szkolnej.

W szkole nadal trwa akcja zbiórki starych kluczy, których przekazanie pozwoli pozyskać kolejne fundusze na pomoc Zuzi.

a  a  a

JESZCZE RAZ WIELKIE PODZIĘKOWANIA ZA ZAANGAŻOWANIE!

 


 

SĄD ABSOLWENTÓW

ROCZNIK 2020/2021

a25 czerwca 2021 roku uczniowie klas 8 po raz ostatni przekroczyli mury naszej szkoły. Aby zapaść w pamięci pracowników, wraz z wychowawcami przygotowali nietypowe przedstawienie. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę sądową, na której odbyła się rozprawa przeciwko przyszłym absolwentom, którzy zostali oskarżeni przez wychowawców o łamanie zapisów w Statucie Szkoły. Oczywiście uczniowie na każdy akt oskarżenia potrafili znaleźć wyjaśnienie i w wyczerpujący sposób obronić swoje stanowisko. Werdykt miała wydać ława przysięgłych, którą stanowili wszyscy pracownicy szkoły. Ławnicy, oprócz jednego, nie mieli wątpliwości, że nasi przyszli absolwenci zasługują na uniewinnienie. Skoro więc wyrok został wydany na korzyść uczniów, otrzymali oni z rąk Pani dyrektor Katarzyny Smektały i wychowawców wymarzone świadectwo ukończenia Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gostyniu.

a  a

a  a

z  a

a

Życzymy im sukcesów na dalszej drodze edukacji

i jak najmniej oskarżeń o łamanie zapisów Statutu Szkoły.

Beata Kopaszewska


 

Hejtom stop!

Akcja „Można inaczej – nie hejtuję!” w ramach III edycji „Parasolki zaufania” dobiegła końca. Uczniowie zaangażowali się w różne zadania przygotowane z tej okazji, np. stworzenie plakatu, piosenki, filmów, prezentacji mających na celu przeciwdziałanie przemocy w sieci. Pragniemy kształtować wśród uczniów postawy związane z odpowiedzialnością, umiejętnością funkcjonowania w społeczeństwie, okazywaniem szacunku drugiemu człowiekowi. Mimo, iż działania się zakończyły, wszyscy jednogłośnie możemy stwierdzić: „Hejtu nie promujemy, tylko reagujemy!” Zachęcamy do wysłuchania piosenki „Stop Hejtu” napisanej i wykonanej przez klasę 7e i obejrzenia plakatów przygotowanych przez najmłodszych: Kacpra Jakubiaka IIa, Dominikę Porzucek IVb, Zuzannę Wyrwińską IIIb, Weronikę Włodarczyk IVa, Patryka Brylczaka IIc, Szymona Białeckiego IIc.

z  a  a

a  a  a

a  a  a  a 

 

Jagoda Sarbinowska

Sandra Kubiak


 

Dodatkowe informacje