Wizyta w Powiatowej Komendzie Policji w Gostyniu

wW dniu 26 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy III c wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Powiatowej Komendy Policji w Gostyniu. Dzięki pani policjantce Monice Cyruk, która oprowadzała grupę, uczniowie zobaczyli , jak wygląda stanowisko dyżurnego policjanta, gdzie znajdują się cele dla osób zatrzymanych. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób policjanci przygotowują się do służby, gdzie spędzają przerwę, a przede wszystkim jak ważną rolę i zadania spełniają w społeczeństwie każdego dnia. Największą atrakcją wyprawy była możliwość poznania sprzętu będącego na wyposażeniu policjantów podczas ich służby – pałki, kajdanki, gaz pieprzowy, kask, tonfa, tarcza. Policjanci przypomnieli dzieciom o bezpiecznych zabawach, właściwych zachowaniach w szczególnych sytuacjach. Na zakończenie uczniowie mieli okazję obejrzeć i zwiedzić radiowozy policyjne. Uczniowie wrócili z wyprawy zadowoleni i uśmiechnięci.

Agnieszka Tokarska