Słodkości dla Franciszka

mTuż przed świętami Wielkanocnymi w naszej szkole Samorząd Uczniowski pod opieką wychowawców świetlicy, pani pedagog oraz pana Adama Bartkowiaka zorganizował kiermasz babeczek, ciast i innych przysmaków. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przekazane na renowację pomnika ks. Franciszka Olejniczaka, którego koordynatorem jest pani Lewandowicz, przewodnicząca Stowarzyszenia Absolwentów Wychowawców i Wychowanków Gimnazjum i Liceum w Gostyniu imienia ks. Profesora Franciszka Olejniczaka-OMNES UNUM SIMUS. Pomysłodawczynią zbiórki była pani Alicja Jerszyńska. Opiekun Samorządu Uczniowskiego zaproponował formę. Realizacją zajęły się trzy panie: Magdalena Szwengler, Paulina Nowakowska oraz Marta Wojtyniak wspólnie z dziewczętami z SU. Kiermasz wypieków trwał trzy dni. Jak zwykle uczniowie oraz ich rodzice nas nie zawiedli, za co bardzo serdecznie dziękujemy! Udało nam się w tak krótkim czasie zebrać 1042 zł !!! Ale nie pieniądze są najważniejsze, tylko radość jaką sprawiliśmy uczniom. Ich uśmiech na twarzy, gdy wśród tylu wypieków znaleźli swój ulubiony przysmak i z apetytem go konsumowali.

Rodzicom dziękujemy za poświęcenie czasu i użyczenie swojego kunsztu kulinarnego. Wszystkie wypieki były małymi arcydziełami sztuki cukierniczej!

m  m

SU z opiekunem