MAGICZNA NOC Z HARRYM POTTEREM

hpDnia 8 lutego w Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu odbył się Magiczny Dzień (niestety nie noc) z Harrym Potterem. Świetlica szkolna w tym dniu zmieniła się w Hogwart, który przyjął ponad 40-stu czarodziejów, którzy zostali przydzieleni do poszczególnych domów: Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw, Hufflepuff. Zabawa ta miała na celu jednego wieczoru integrować Potterową społeczność w różnych krajach wokół książek. Cała akcja była zorganizowana przez wydawnictwo Media Rodzina. W sali znalazły się powitalne plakaty, postacie z filmu HP, listy z nazwiskami uczestników, miotły, eliksiry, balony ( które dzieci otrzymały na koniec magicznego dnia). Dzieci po przydzieleniu do odpowiednich domów oglądali fragmenty filmów i czytali fragmenty książek, żeby całkowicie przenieść się w czarodziejskie miejsce, czyli Hogwart. Następnym zadaniem dzieci była nauka wypowiadania odpowiednich zaklęć przygotowujących do pojedynku czarodziejów. Po lekcji czarów uczestnicy zabawy wykonali różdżki, które wykorzystali pojedynku. Kolejnym zadaniem dzieci było wykazanie się wiedzą na temat znajomości serii Harrego Pottera. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały dyplomy Gratulacyjne za udział w zabawie, a wyróżniający się uczestnicy otrzymali nagrody w formie książek. Dziękujemy bardzo wydawnictwu Media Rodzina za możliwość zorganizowania Magicznego Dnia z Harry Potterem.

h  h  h

h  h  h

Paulina Nowakowska

Adam Bartkowiak


 

Dodatkowe informacje