Mistrzostwa Województwa u w Siatkówce Dziewcząt.

21.03.2014r

Hala Arena w Poznaniu

 

 

!! BRĄZ DLA DZIEWCZĄT Z PIĄTKI !!

 

Finał Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt odbył się 21 marca 2014 r. w poznańskiej Arenie z udziałem najlepszych zespołów z rejonów. Rejon leszczyński reprezentowały zwyciężczynie, dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Gostyń. Turniej rozgrywany był jednocześnie na 2 boiskach poznańskiej Areny. Zespoły zostały w wyniku losowania podzielone na 2 grupy 4-zespołowe. W grupach zespoły grały systemem; każdy z każdym; do 2 wygranych setów. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do rozgrywek półfinałowych rozgrywanych systemem 1A-2B, 1B-2A.

 

            Dziewczęta rozpoczęły rozgrywki od spotkania z reprezentacją SP 2 MUROWANA GOŚLINA. Nasze zawodniczki bez kompleksów przystąpiły do gry, niezbędne doświadczenie zdobyły reprezentując nasz rejon na w/w zawodach już w zeszłym roku. Pierwsze spotkanie okazało się najłatwiejsze, i mecz zakończył się wynikiem 2:0.  Reprezentacja z SP JANKOWA PRZYGODZKIEGO miała więcej szczęścia i wgrały 2:0, po naprawdę zaciętym meczu. Kolejnym rywalem był zespół z tradycjami, SP 4 TUREK. Po obu stronach siatki stanęły zespoły zmobilizowane, łaknące zwycięstwa. Wynik 2:1 wskazał półfinalistę. Lepiej zagrały dziewczęta z  SP nr 5 z Gostynia. W półfinale spotkały się z reprezentacją z Piły, mecz niestety przegrały.  Nasze dziewczęta oraz zawodniczki z Jankowa Przygodzkiego wystąpiły w tzw. „małym finale”. Do rozstrzygnięcia, do kogo trafią brązowe medale tegorocznych Mistrzostw potrzebny był tie break, a tam poza wysokimi umiejętnościami i szczęściem potrzebnym w sporcie oraz więcej zimnej krwi miały zawodniczki z Gostynia, wygrywając 2:1. Cały mecz był wyjątkową ucztą siatkarskiego rzemiosła, pełen zwrotów akcji i pięknych zagrań młodych siatkarek. Po ostatnim gwizdku sędziów z jednej  strony pojawiły się łzy szczęścia a po drugiej łzy po przegranej. Zawodniczki z Gostynia zostały wyróżnione za sportowe zachowanie, po zakończonym meczu w bardzo miłym geście podziękowały swoim koleżankom z Jankowa Przygodzkiego za walkę i pocieszały je po porażce. Organizatorzy wraz z trenerami wyróżnili najlepsze zawodniczki z poszczególnych drużyn.  Z naszej szkoły wyróżniona została Agata Olejniczak- gratulujemy. Skład „brązowej” drużyny:

Zuzanna Berdzińska, Wiktoria Gabryelska, Julia Gościniak, Anita Grzempowska, Małgorzata Jankowiak, Joanna Jelonek, Agata Olejniczak, Agnieszka Pietraszewska, Agnieszka Rosa, Weronika Stańczak

 

Końcowa kolejność turnieju:

1. miejsce - SP 2 Piła

2. miejsce - Samorządowa SP 2 Września

3. SP 5 Gostyń

4. SP Janków Przygodzki

5. SP 4 Turek

6. SP 15 Poznań

7. SP 2 Murowana Goślina

8. SP 29 Poznań

siat1  siat2  siat3

siat4  siat5  siat6

Dodatkowe informacje