Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2014/2015

Mistrzostwa Wojewódzkie w warcabach klasycznych dziewcząt i chłopców

ww18 kwietnia w sobotę dwójka naszych uczniów: Natasza Kurasiak oraz Szymon Bartkowiak w sali SP 20 w Poznaniu, stanęli do rywalizacji o mistrzostwo województwa w warcabach. Rozegranych zostało 7 partii, w których walka trwała maksymalnie 20 min, po 10 min na zawodnika. Na etapie wojewódzkim spotykają się zawodnicy, którzy maja już duże doświadczenie. Wiele szkól reprezentowanych jest przez zawodników będących reprezentantami Polski w tej dyscyplinie lub osiągają wysokie wyniki w rywalizacji klubowej. Nasi reprezentanci pokazali, że nie są amatorami, ale także potrafią wygrywać z lepszymi od siebie. Szymon Bartkowiak osiągnął wynik, dzięki któremu uplasował się na 10 pozycji. Jest to bardzo dobry wynik! Nataszy nie poszło aż tak dobrze. Ostatecznie zakończyła zawody na 36 miejscu. Gratulujemy obojgu zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów w latach następnych.

ww  ww

Mikołaj Rogala