Mistrzostwa Szkoły i Powiatu w Warcabach klasycznych

wW piątek 30 stycznia odbyły się w Naszej szkole coroczne Mistrzostwa w warcabach klasycznych dziewcząt i chłopców. Chętni mogli dokonać zgłoszenia poprzez E- dziennik Librus. Wśród dziewcząt na placu boju pojawiła się tylko Natasza Kurasiak, która automatycznie została tegoroczną Mistrzynią naszej szkoły. Do rywalizacji w kategorii chłopców stanęło sześciu uczniów. Rozgrywki zostały rozegrane systemem  "każdy z każdym". Najlepszym zawodnikiem okazał się Szymon Bartkowiak przed Aleksandrem Zarembą i Maciejem Bartkowiakiem. Pierwsza dwójka wspólnie z Nataszą, już 4 lutego brała udział w Finale Powiatowym w Warcabach, które odbyły się w Starej Krobi. Do zawodów w każdej kategorii przystąpiło 11 zawodników i zawodniczek z 6 różnych szkół. Po ciężkich bojach, w aż dziesięciu partiach, Szymon Bartkowiak okazał się tego dnia w najlepszej dyspozycji i zajął I miejsce wśród chłopców, Aleksander Zaremba IV. Natasza Kurasiak walczyła do końca i dzięki zaciętości w ostatniej partii zajęła II miejsce. Pierwsze dwa miejsca w obu kategoriach umożliwiają udział w Finale Wojewódzkim w Warcabach. Natasza i Szymon czekają na termin zawodów i ciężko trenują (mam nadzieję Puszcza oczko). Na pochwałę zasługuje także zachowanie całej trójki reprezentantów podczas trwania zawodów. Poszanowanie zasad fair play, kultura wobec przeciwnika stała na najwyższym poziomie.

w  w  w

Mikołaj Rogala