OMNIBUS 2017

oJuż po raz szesnasty odbył się w naszej szkole Miejsko-Gminny Konkurs „Omnibus”. 26 kwietnia 2017 stanęło do rywalizacji o ten zaszczytny tytuł dwanaście osób z czterech szkół podstawowych – SP w Siemowie, SP nr 1, SP nr 2 oraz SP nr 5 w Gostyniu. Jak co roku gościnnie wystąpili również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Borku. P. Edmund Neudeker, ich opiekun, jest pomysłodawcą i jednym z organizatorów konkursu. Konkurs składał się z dziesięciu części. Zaczął się od wybieranych losowo pytań ustnych z różnych dziedzin wiedzy. Następnie uczestnicy zmierzyli się z zadaniami pisemnymi z przyrody, sportu, filmu, muzyki i geografii. Tradycyjnie, jak co roku, rozwiązywali również zagadki logiczne. Poziom był tak wyrównany, że po dwugodzinnych zmaganiach, konieczna okazała się dogrywka! Ostatecznie „Omnibusem 2017” został uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu – Artur Gałat, któremu serdecznie gratulujemy! Przedstawicielami naszej szkoły byli: Krzysztof Płatek, Maria Stróżyńska oraz Gabriela Woźniak (piątoklasistka!). Nie udało im się zdobyć tytułu Omnibusa, ale godnie reprezentowali szkołę, rywalizując z naprawdę silnymi przeciwnikami. Nagrody dla uczestników konkursu jak co roku, ufundował Burmistrz Gostynia oraz pozyskani przez organizatorów sponsorzy. Szkoła zapewniła wszystkim uczestnikom i ich opiekunom słodki poczęstunek.

Organizatorzy konkursu:

Edmund Neudeker, Hanna Szczepecka, Katarzyna Tyrzyk, Szymon Tyrzyk