Co to jest kaligram?

kW marcu w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem „Lubię czytać i pisać” na najlepszy kaligram. Zadaniem uczniów było przedstawienie treści wybranego utworu (wiersza, fraszki, bajki, piosenki itp.) za pomocą kaligramu. A co to jest kaligram? – zapytacie. To wykonanie pracy plastycznej polegającej na wykaligrafowaniu utworu, którego wersy tworzą sylwetkę zwierzęcia, przedmiotu, osoby, rośliny itp. i mają związek z tematem wiersza czy piosenki. Do organizatorów konkursu napłynęło wiele ciekawych prac. Komisja, wybierając zwycięzców, miała trudne zadanie. Wszystkie kaligramy były bowiem bardzo pomysłowe. Każdy był wyjątkowy! Dyplomy i nagrody przyznano więc wszystkim uczestnikom konkursu, lecz wyróżniono następujące osoby:

- Julię Nowak z kl. Vb (I miejsce),

- Bartosza Musielaka z kl. VIc (II miejsce),

- Tomasza Listwonia z kl. Vc (III miejsce),

- Sonię Mikołajczyk z kl. Vc i Nikolę Gano z kl. Vc (wyróżnienie).

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwijania zainteresowań czytelniczych i plastycznych.

k  k

Magdalena Woźniakowska