BIBLIOTEKĘ SZKOLNA ODWIEDZIŁY PRZEDSZKOLAKI

wW trzeciej dekadzie listopada przypadły dwa święta, które bardzo lubią nasi milusińscy: to Dzień Kredki oraz Międzynarodowy Dzień Misia Pluszowego. Z tej okazji nasza Biblioteka szkolna gościła w swoich progach, aż trzy grupy przedszkolaków – dwie z Przedszkola nr 4 i grupę z Niepublicznego Przedszkola „BAJKA”.

Przedszkolaki z grupy „Krasnoludki” przybyły do biblioteki z okazji Święta Kredki. Podczas wizyty zapoznały się z pracą w bibliotece, bardzo interesowały ich szczegóły związane z wypożyczaniem i zwracaniem książek. Następnie obejrzały film rysunkowy pt. ”Zaczarowany ołówek”, który bardzo się spodobał gościom. Na koniec wizyty przedszkolaki wypożyczyły książkę pt. „Plastusiowy pamiętnik”.

w  w  w

Kolejna grupa zawitała w nasze skromne progi we wtorek od samego rana. Była to grupa najmłodsza „Słoneczka”, która po raz pierwszy zobaczyła tak wiele książek. Dzieci wysłuchały jak należy zachowywać się w bibliotece i czytelni.  Były ciekawe jakie książki stoją na półkach  w naszej bibliotece.

Przedszkolaki  z „Bajki” przyjechały do naszej szkoły autobusem. Była to grupa „ Chochlików”, dla których bibliotekarka i uczennice klas VI przygotowały  materiałowe misie.  Należało je  wypełnić watą i zszyć. Dzieci bardzo zaangażowały się w pracę i szybko 20 misiów zostało uszytych z pluszu. Podczas kiedy panie pomagały zszyć  miśki,  przedszkolaki zapoznały się z pracą w bibliotece, oglądały kolorowe pozycje książkowe przeznaczone dla najmłodszej grupy czytelników, a także spędziły miło czas grając w gry planszowe.  Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało swojego misia, którego zabrało do domu.

   w  w  w 

w  w

Agnieszka Białas


 

 

Dodatkowe informacje