Festyn charytatywny w ramach akcji Zuzia kontra SMA

aW sobotę 4 czerwca szkolne boisko zamieniło się w bazę piracką. Piraci nie szczędzili sił by "złupić" szczury lądowe z monet i bilonów, które zbierali na rzecz Zuzi Suleckiej. Oczywiście nikt nikogo nie przymuszał do wsparcia. Wręcz przeciwnie, odwiedzający bazę piratów mieszkańcy okazali się nader szczodrzy. Na festynie dla uczestników były do dyspozycji stoiska gastronomiczne z popcornem, lemoniadą, pajdami chleba ze smalcem, grochówką, grillowanymi kiełbaskami oraz kawiarenka ze słodkościami. Można było wziąć udział w licytacji walcząc o bardzo ciekawe gadżety. Malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, bransoletek, tatuaże, fotobudka nigdy nie stały puste. Galeria odzieży używanej, wcześniej przyniesionej przez społeczność szkolną, była ciekawą atrakcją. Stoisko z rowerami stacjonarnymi, które umożliwiało uczestnikom wyrabianie kolejnych kilometrów, pozwoliło zebrać pieniążki od sponsora. Koncert zespołu "The Sands", występy dzieci i młodzieży szkolnej czy występy Mażoretek Big Bang pozwolił na podziwianie umiejętności artystów. Ostatecznie zebrana kwota opiewała 23 693,56 zł. Dzięki wspólnej pracy Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 5,  przyjaciołom Piątki społeczności szkolnej, atrakcji było sporo i nikt z uczestników nie mógł wyjść niezadowolony. Mamy nadzieję, że zebrana suma pozwoli przyspieszyć zbiórkę na leczenie Zuzi.

a  a  a

a  a  a

a  a  a

Mikołaj Rogala


 

Dodatkowe informacje