Informacje dla rodziców: dotyczy opłaty za obiady za miesiąc wrzesień 2024 r.

 a

Usługę cateringową dla naszej szkoły od 2 września  2024 r. do 27 czerwca 2025 r. świadczyć będzie restauracja Twist.

 

Chętni rodzice będą zobligowani do uiszczenia opłaty w wysokości 6,50 zł za dzień roboczy za tzw. wsad do kotła, pozostałe koszty pokrywa organ prowadzący.

Opłata musi być uiszczona za cały miesiąc, gdyż uczeń, którego rodzice zadeklarują spożywanie przez dziecko posiłku, przed rozpoczęciem danego miesiąca, otrzyma kartę abonamentową. Z tą kartą będzie musiał każdorazowo udać się na posiłek.

Obiady będą wydawane w szkole w godz. klasy 1-3 - 11:30, klasy 4-7 - 12:30.

W razie nieobecności dziecka w szkole, posiłek za dziecko będzie mógł odebrać rodzic/rodzeństwo w szkole (z kartą abonamentową).

Szkoła nie będzie odpowiadała za zagubienie przez dziecko karty abonamentowej.

 

OPŁATY

wrzesień                         16 x 6,50 zł= 104 zł

 

Opłaty za posiłki wnosi się w okresach miesięcznych za cały miesiąc z góry na n/w numer konta bankowego.

Odbiorca: 

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. ks. Franciszka Olejniczaka 

ul. Graniczna 1, 63-800 Gostyń 

Nr rachunku: 25 1600 1462 1817 8225 2000 0004.

W tytule przelewu proszę o wpisanie: opłata za obiady-wrzesień imię i nazwisko dziecka oraz klasa.

 

Ze względów organizacyjnych, posiłki w miesiącu wrześniu będą wydawane od 9 września.

 

Wpłaty należy dokonać do 6 września 2024 roku.

 

Dziecko zostanie zapisane na obiady po odnotowaniu wpływu opłaty na w/w konto.

Za dokonanie zapłaty, uważa się fakt zaksięgowania środków na  koncie szkoły. Prosimy o uwzględnienie podczas wnoszenia opłat, długości realizacji przelewów przez inne banki (1-2 dni robocze).

 

WAŻNE!- Proszę nie zaokrąglać sum, lecz wpłacać na konto taką kwotę, jaka jest podana, ponieważ jako szkoła nie możemy mieć żadnej nadwyżki na koncie!

 


 

 

 

a

 


 

 

Szanowni Rodzice

 Podręczniki i ćwiczenia dla  uczniów zostaną wypożyczone we wrześniu (edukacja wczesnoszkolna i język angielski).

Należy zakupić we własnym zakresie podręcznik z ćwiczeniami do religii.

Klasa 1

"Pan Bóg naszym Ojcem"  2 części wyd. Św. Wojciech

Wyposażenie pierwszoklasisty w niezbędne pomoce: 

Piórnik:

  • 3 ołówki,
  • gumka,
  • linijka- wyraźne zero,
  • zamykana temperówka,
  • nożyczki (podpisane),
  • kredki ołówkowe.
  • klej w sztyfcie i w tubie (magik).

Inne:

  • 2 teczki papierowe,
  • w jednej teczce: blok rysunkowy biały i kolorowy,
  • blok techniczny biały i kolorowy, papier kolorowy,
  • druga teczka pusta,
  • farby plakatowe,
  • plastelina,
  • co najmniej 3 pędzelki różnej grubości,
  • zeszyt w wąskie linie i w kratkę( bez marginesów),
  • worek na w-f: trampki lub tenisówki (najlepiej z jasną podeszwą), bluzka z krótkim rękawem, krótkie spodenki, skarpetki na zmianę.

Proszę  wszystkie przybory podpisać, łącznie z nożyczkami, do których można np. przykleić plaster.

 

KLASY 2-8

zakupują tylko podręczniki do religii zgodnie z poniższą listą

 

 Klasa 2

Religia "Chcemy poznać Pana Jezusa" 2 części wyd. Św. Wojciech

 

 Klasa 3

Religia "Pan Jezus nas karmi" 2 części wyd. Św. Wojciech

 

Klasa 4

Religia "Pan Jezus jest naszym życiem" 2 części wyd. Św. Wojciech

 

Klasa 5

Religia "Bóg szuka człowieka" 2 części wyd. Św. Wojciech

 

Klasa 6

Religia "Jezus nas zbawia" 2 części wyd. Św. Wojciech

 

Klasa 7

Religia "Bóg wskazuje nam drogę"  wyd. Św. Wojciech

 

Klasa 8

Religia "Mocą Ducha Świętego zmieniamy świat"  wyd. Św. Wojciech

 

 

Podręczniki do pozostałych przedmiotów uczniowie otrzymają we wrześniu

z biblioteki szkolnej, podczas jednej z lekcji wcześniej ustalonej.

 


 

 

 

Od sierpnia RUSZAMY się Puszcza oczko

 

 

a

 

 

Zbierz drużynę i dołącz do TURNIEJU !

 

 


 

 

 

Od 8 lipca

 

sekretariat czynny w godzinach:

 

8:00-14:00

 

 


 


 

Samorząd Uczniowski podsumował rok pracy

aW ubiegły piątek Samorząd Uczniowski spotkał się na drugiej „północce” w tym roku szkolnym. Było to spotkanie podsumowujące intensywny rok pracy i wielu akcji. Była gra w piłkę, grill, wspólne słuchanie muzyki, oglądanie filmu i emocjonująca gra terenowa po terenie szkoły. Bawiliśmy się świetnie do pierwszej w nocy. Było smacznie, wesoło i bardzo integracyjnie. Przed nami jeszcze jeden rok pracy, mamy nadzieję, że uda nam się Was jeszcze nie raz zaskoczyć, bo głowy mamy głowy pełne pomysłów i wciąż mamy chęci do działania. Dziękujemy całej społeczności szkolnej, rodzicom i nauczycielom za tegoroczną współpracę. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by urozmaicić życie szkolne i uczynić je jeszcze przyjemniejszym.

>> GALERIA<<

Samorząd Uczniowski


 

Finał II Olimpiady Wiedzy o Sporcie

a14 czerwca dwoje naszych uczniów sprawdziło swoich sił w Olimpiadzie Wiedzy o Sporcie zorganizowanej poraz drugi z inicjatywy stowarzyszenia Czas na Sport. Wiktor Matyśkiewicz oraz Oliwier Grząbka w pierwszym etapie musieli wykazać się wiedzą oraz szybkością udzielania odpowiedzi, ponieważ rozwiązywali quiz w aplikacji Kahoot! 6 najlepszych zawodników kwalifikowało się do drugiego etapu gdzie musieli odpowiadać na pytania w wybranej kategorii. Zaproszeni goście w składzie: Senator Wojciech Ziemniak, trener reprezentacji Norwegii piłki siatkowej mężczyzn Łukasz Marciniak, wójt gminy Piaski ,Dariusz Naskręt, wieloletni trener piłkarski Andrzej Rogala, dyrektor SP w Piaskach Jolanta Karkos oraz dyrektor CKiB w Piaskach Sebastian Nowak. W przerwie pomiędzy etapami uczestnicy mogli posłuchać "luźnego" wywiadu z Łukaszem Marciniakiem, który pochodzi z Gostynia.

Ostatecznie po ciężkiej batalii umysłowej Oliwier Grząbka obronił tytuł Mistrza Olimpiady Wiedzy o Sporcie i ponownie stanął na najwyższym stopniu podium. Serdecznie gratulujemy !

>>GALERIA<<

Mikołaj Rogala


 

WITAJCIE W MURACH NASZEJ SZKOŁY!

a11 czerwca odbyło się spotkanie przyszłych wychowawców klas pierwszych z nowymi uczniami naszej szkoły.

Jednak, tradycyjnie już, przed przydziałem przyszłych pierwszaków do klas, zgromadzeni uczniowie i ich rodzice obejrzeli przedstawienie „Trzy Małe Świnki”. Piękne stroje, podkład muzyczny, świetna gra aktorska, a także dekoracje spowodowały, że inscenizacja bardzo podobała się dzieciom i patrzyły na nią z ogromnym zainteresowaniem. Wyjątkową atrakcją było to, że aktorami stawali się również mali widzowie. Bohaterowie baśni kilkakrotnie angażowali ich do wykonania różnych zadań na scenie, np. do pomocy wilkowi przy niszczeniu domków tytułowych świnek.

A o czym było przedstawienie? Pewnie świetnie znacie opowieść o perypetiach trzech małych świnek, z których każda postanowiła zbudować swój domek według własnego pomysłu. Występ wzbudził w dzieciach wiele emocji oraz nauczył nas, że to, co w życiu naprawdę jest ważne, wymaga głębszego przemyślenia i zaangażowania. Przekonaliśmy się również o tym, że ciężka i sumienna praca się opłaca.

Zabawa była przednia. Mamy nadzieję, że przyszli pierwszoklasiści w kolejnych latach nauki w naszej szkole znajdą wiele okazji nie tylko do nauki, ale i do szczerego uśmiechu.

Dodatkową atrakcją były upominki dla przyszłych uczniów, które zostały przekazane przez zaprzyjaźnioną firmę Printbox sp zoo spółka komandytowa Wymysłowo 9, 63-840 Krobia.

>>GALERIA<<

Magdalena Woźniakowska


 

 

Wyróżnieni w konkursie matematycznym Kangur
a21.03.2024 r odbył się ogólnopolski konkurs matematyczny Kangur. W naszej szkole znalazło się 21 śmiałków chcących zmierzyć się z zadaniami królowej nauk- matematyki. Na początku czerwca dotarły do szkoły długo wyczekiwane wyniki konkursu wraz z dyplomami i nagrodami.
Wynik bardzo dobry uzyskał Antoni Maciejewski z klasy 3b, który oprócz nagrody książkowej otrzymał w nagrodę bon upominkowy.
Wyróżnieni uczniowie:
  1. Burkiewicz Paweł klasa 2b
  2. Wojciechowski Tomasz klasa 4c
  3. Matyśkiewicz Wiktor klasa 4a
  4. Wojciechowska Wiktoria klasa 6b
  5. Trąbała Ignacy klasa 6c
 
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu!
 
Natalia Kolan
W dniach 4-5 czerwca klas 5a wybrała się na długo wyczekiwaną wycieczkę
do Ośrodka Szkolenia Sportowego w Brzedni.
 
aPierwszego dnia, uczniowie n wstępie zapoznali się z terenem. A następnie przystąpili do działań pod bacznym okiem p. Krzysztofa, który nie oszczędzając uczniów zafundował im rozgrzewkę zaczynając od głowy, kończąc na stopach. Po ostrej rozgrzewce klasa przeszła do rywalizacji na mostku, ale nie takim byle jakim mostku. Musieli go sami stworzyć ze skrzynek po piwach. Nie zatrzymując się udaliśmy się na strzelnicę. Uczniowie mogli spróbować swych sił strzelając z łuku, krótkiej wiatrówki i rzutu toporkami. Dużo emocji dostarczył tor przeszkód, na którym 5a rywalizowała w parach. Najtrudniejszą przeszkodą był "kret", z którego czyste kolana i dłonie był upiększone błotem. Największą atrakcją jednak była przeprawa przez bagna, którym nie oparł się żaden uczestnik wycieczki. Wieczór uczniowie spędzili przy ognisku, piekąc kiełbaski i śpiewając. Dzień drugi uczniowie rozpoczęli od sprzątania swoich kwater i zabaw integracyjnych na łonie natury. Zakończeniem wyjazd był rejs po jeziorze.
 

Agnieszka Zaremba-Gaszek
Paulina Nowakowska
Z wizytą w Toruniu
AZ wielką radością dzielimy się wrażeniami z naszej niezapomnianej wycieczki do Torunia! Uczniowie klasy 4b i 5b wraz z wychowawczyniami p. Natalią Kolan i p. Ewą Kuśnierek oraz opiekunem p. Anią Juskowiak mieli okazję odkrywać piękno i historię tego urokliwego miasta. W trakcie wyprawy zwiedziliśmy wiele fascynujących miejsc, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście, gdzie podziwialiśmy zabytkowe kamienice i gotyckie kościoły. Przewodnik opowiedział nam wiele ciekawostek o historii miasta i jego najważniejszych zabytkach. Następnie udaliśmy się do Piernikarni Starotoruńskiej, gdzie mieliśmy okazję własnoręcznie wypiekać tradycyjne toruńskie pierniki. Poznaliśmy tajniki ich przygotowania i dowiedzieliśmy się, dlaczego Toruń jest nazywany miastem pierników. Każdy z nas mógł zabrać do domu własnoręcznie wykonane słodkości oraz zakupić piękne, ręcznie malowane pierniki w różnych kształtach. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Planetarium, gdzie odbyliśmy niesamowitą podróż po wszechświecie. Podziwialiśmy gwiazdy, planety i galaktyki, a seans pozwolił nam lepiej zrozumieć tajemnice kosmosu. Było to nie tylko pouczające, ale i niezwykle fascynujące doświadczenie. Za zakończenie zwiedzania wzięliśmy udział w grze miejskiej na toruńskiej starówce wygrywając siatkę przepysznych pieników dla całej grupy. Po tych atrakcjach udaliśmy się do hotelu na posiłek i zasłużony odpoczynek. Myśląc, że wszystkie atrakcje dnia dzisiejszego są już za nami, nasze panie zrobiły nam niespodziankę i zabrały nas na wieczorny spacer na starówkę, za co dżentelmeni z 5b podziękowali panią wręczając im czerwone róże! Drugi dzień skrywał przed nami kolejną dawkę dobrej zabawy i wielu pozytywnych wrażeń. Swoją wędrówkę po Toruniu rozpoczęliśmy od zwiedzania domu Mikołaja Kopernika. Będąc w Toruniu nie mogliśmy też ominąć rejsu po Wiśle. Z pokładu statku podziwialiśmy panoramę Torunia oraz malownicze krajobrazy nadwiślańskie. Kapitan opowiadał nam o znaczeniu Wisły dla miasta i jego historii. Była to doskonała okazja do relaksu i integracji. Na zakończenie naszej wycieczki odwiedziliśmy Dom Legend Toruńskich, gdzie przenieśliśmy się w świat dawnych opowieści i legend. Interaktywne przedstawienia pozwoliły nam aktywnie uczestniczyć w opowieściach, co dostarczyło nam mnóstwo radości i śmiechu.
Wycieczka do Torunia była niezwykłym doświadczeniem, które połączyło edukację z zabawą. Wróciliśmy do domu z bagażem pełnym wspomnień, nową wiedzą i uśmiechami na twarzach. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej wspaniałej wyprawy! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszej wycieczki. Toruń na pewno na długo pozostanie w naszych sercach!
Klasy 4b i 5b z wychowawczyniami
Nasza szkoła jest OSE IT!
 
aWraz z końcem maja dobiegła końca realizacja projektu OSEhero, organizowanego przez NASK-PIB. Projekt jest realizowany w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Nasze działania były skierowane przede wszystkim dla uczniów, jak i również rodziców i nauczycieli naszej szkoły. W ramach działań profilaktycznych zwiększających świadomość dotyczącą cyberzagrożeń w sieci oraz bezpiecznego korzystania z Internetu odbyło się wiele inicjatyw zarówno podczas lekcji jak i poza nimi. Chcieliśmy aby zarówno uczniowie, nauczyciela jak i rodzice wiedzieli, jak reagować na niebezpieczne sytuacje w sieci, jak im zapobiegać oraz gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożenia. Działania, które były realizowane w naszej szkole to:
  1. Lekcje informatyki i zajęć z wychowawcą w tematyce bezpiecznego korzystania z Internetu oraz cyberprzemocy.
  2. Konkurs na ulotkę "Bezpieczni w sieci"
  3. Dwa webinary przygotowane przez p. Natalię Kolan : "Uczeń w cyfrowym świecie", "Krajobraz zagrożeń- co może nas spotkać w sieci"
  4. Dwa szkolenia zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 5, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Stowarzyszenie "Dziecko" przeprowadzone w naszej szkole,  przez p. Mirosława Sobkowiaka, dyrektora PCPR w Gostyniu:
  • dla rodziców klas I-III nt. Fonoholizmu,
  • dla rodziców uczniów klas IV-VII "Cyberprzemoc rówieśnicza i jej konsekwencje, w tym prawne, dla dzieci, młodzieży i rodziców.
Dzięki nim nasza szkoła uzyskała tytuł OSEhero z czego jesteśmy bardzo dumni!
 
Natalia Kolan

Język angielski na świeżym powietrzu


aW ubiegłą środę uczniowie klasy 3c, podczas lekcji języka angielskiego, przenieśli się na szkolne boisko. Rysowali w grupach kredą wyimaginowane zwierzęta i następnie opisywali ich wygląd w języku angielskim. Zabawy oraz śmiechu było co niemiara a dzieci przy okazji wykorzystały w praktyce nowo poznane słownictwo.

>>GALERIA<<

 

Anna Dominiak


 

Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej

Młodzieżowa Rada Miejska

 

aW tym roku ponownie Młodzieżowa Rada Miejska zorganizowała gminny turniej piłki nożnej dla szkół podstawowych. Do rywalizacji stanęło 6 szkół w tym także nasza reprezentacja. Atmosfera panująca podczas turnieju była bardzo sympatyczna. Zawodnicy wszystkich drużyn znają się z rozgrywek klubowych i żadnych niemiłych sytuacji nie napotkaliśmy. Rywalizacja natomiast była już zacięta, jak to w sporcie bywa. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Nasi zawodnicy wygrali oba spotkania w fazie grupowej. Niestety mecz w półfinale przegraliśmy 1-0 po niefortunnej akcji w obronie. Grając o 3 miejsce, pewnie zwyciężyliśmy z drużyną z SP3. Dziękujemy za walkę naszym zawodnikom a Młodzieżowej Radzie Miejskiej za organizację turnieju.

>>GALERIA<<

Mikołaj Rogala


 

II miejsce w Finale rejonu leszczyńskiego

w siatkowej piłce plażowej

 

21 maja 2024 r. w Lesznie odbyły się Mistrzostwa rejonu leszczyńskiego w siatkowej piłce plażowej. Lena oraz Olga nie zwalniają tempa. Po wygraniu zawodów powiatowych, świetnie poradziły sobie w kolejnym etapie. Wśród 6 zespołów biorących udział w rywalizacji zajęły II miejsce i uzyskały awans do finału wielkopolskiego, który odbędzie się 29 maja we Wrześni.

Gratulujemy !!!

 

Agnieszka Zaremba-Gaszek


 

Wizyta w Mediatece

a21 maja 2024r. klasa 5c odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Gostyniu, która okazała się miejscem świetnym i przyjaznym dla każdego. Biblioteka Publiczna oferuje nowości dla młodych wielbicieli książek, gier komputerowych oraz wirtualnej rzeczywistości. Warto zajrzeć na piętro budynku, dokąd zaprasza MEDIATEKA. Można w niej rysować na tabletach graficznych, grać na nowoczesnych komputerach i VR-ach ( okularach wirtualnych ). Dla miłośników historii regionu przygotowano pokój historyczny z pamiątkami po naszej gostyńskiej przeszłości. Dodatkowo klasa5c obejrzała seans filmowy w specjalnej sali kinowej, gdzie zaprezentowano filmiki nagrane przez młodzież z Klubu Fantastyki działającego przy GOK ,,Hutnik”.

Z kolei na parterze ,,motyle książkowe” ( osoby kochające czytanie książek ) mogły zapisać się lub wypożyczyć książki z bogatych zbiorów bibliotecznych, a także skorzystać z czytelni, która posiada nie tylko niewyczerpalny księgozbiór, ale również oferuje przytulnie urządzony kącik gier planszowych.

Z wizyty w Bibliotece Publicznej w Gostyniu przy ulicy Wrocławskiej wszyscy wracali zadowoleni w wyśmienitym czytelniczym nastroju.

>>GALERIA<<

Bogumiła Gano


 

Lena i Olga mistrzyniami powiatu gostyńskiego

w siatkowej piłce plażowej

 

z17 maja 2024 r. w Krobi odbyły się Mistrzostwa powiatu gostyńskiego w siatkowej piłce plażowej. Naszą szkołę reprezentowały : Lena Gaszek oraz Olga Pietraszewska z klasy 7a. Wśród 5 zespołów biorących udział w rywalizacji, nasze uczennice okazały się najlepsze i uzyskały awans do zawodów rejonowych.

Gratulujemy !!!

 >>GALERIA<<

Agnieszka Zaremba-Gaszek


 

Klasa 5c na wycieczce w Toruniu

w dniach od 6 do 7 maja 2024 roku

sSkuszona wyjątkowym i niezapomnianym smakiem i aromatem toruńskich pierników klasa 5c wybrała się na dwudniową wycieczkę do miasta Mikołaja Kopernika, w którym to grodzie została powitana przez urodzoną około 5000 lat temu niewiastę Annę. Dzięki niej wszyscy usłyszeli wiele ciekawych legend związanych z tym pięknym miejscem, takich jak: historia o powstaniu nazwy Toruń, opowieść o żabach, kocie, psie Filutku i osiołku. Następnego dnia dziewczynki i chłopcy w Piernikarni Starotoruńskiej wypiekli własnoręcznie różnych kształtów pierniki, a potem udali się do Planetarium na pokaz nieba z jego wyjątkowymi konstelacjami gwiezdnymi.

Pobytowi w Toruniu dopisywały znakomite humory i dobry nastrój oraz przyjazna pogoda.

>>GALERIA<<

Bogumiła Gano

Sylwia Wojtkowiak


 

Kocia wizytacja
 
aW dniu dzisiejszym 26.04 do naszej szkoły przywędrowały „Kotki” z Przedszkola Miejskiego nr 4. Grupa przedszkolaków spędza ostatni rok w murach przedszkolnych, od września rozpoczną naukę w SP5. Spotkanie miało na celu zapoznanie przyszłych pierwszoklasistów z nową szkołą, z kolegami. Zerówkowicze mieli także możliwość uczestniczyć w lekcji wychowania fizycznego. Uczniowie klasy 3a byli bardzo przejęci wizytacją przedszkolaków, ale spisali się na medal. Ciepło przyjęli i serdecznie ugościli przyszłych uczniów.
 
Paulina Nowakowska

"Krajobraz zagrożeń- co może nas spotkać w sieci?"

 

Na jakie niebezpieczne treści jesteśmy narażeni podczas korzystania z Internetu? Jak okraść Cię w sieci? W jaki sposób rozpoznawać oszustwa internetowe i na co zwrócić uwagę? Gdzie szukać pomocy gdy staniemy się ofiarą? Na wszystkie te pytania odpowiedzi można znaleźć w webinarze przygotowanym przez p. Natalię Kolan- "Krajobraz zagrożeń- co może nas spotkać w sieci?". Serdecznie zachęcamy do skorzystania z takiej formy profilaktyki przygotowanej przez szkołę specjalnie dla rodziców naszych uczniów.  Link do webinaru został wysłany w wiadomości na dzienniku Vulcan.

s

Natalia Kolan


 

Dodatkowe informacje