„Polecajka” mojej ulubionej książki

Uczniowie z klas 4c, 6a, 6b oraz 6g dostali zadanie napisania rekomendacji swojej ulubionej pozycji książkowej. Mieli tym samym zachęcić swoich kolegów i koleżanki, aby sięgnęli po dane tytuły. Poniżej przedstawiam kilka propozycji lektury, który umili wam zbliżające się wakacje.

 

Witam Was uczniowie!!!

Chciałabym zachęcić Was do spojrzenia w tytuł „Zew krwi” autorstwa Jacka Londona. „Zew krwi” to jedna z najbardziej znanych i poczytnych powieści Jacka Londona. Wielokrotnie trafiała na srebrny ekran. Bohaterem tej historii jest pies – Buck (mów: Bak). Jest mieszańcem Bernardyna i Owczarka Szkockiego, który wiódł spokojne życie u boku kochającego pana. Pewnej nocy został porwany przez handlarza psami i został sprzedany. Był szkolony do walk psów, gdzie obowiązywała tzw. zasada kija (na widok kija pies robił się agresywny \). Trafił na Alaskę w czasach gorączki złota i rozpoczął walkę o przetrwanie. Został psem zaprzęgowym. Żeby poznać dalsze losy Bucka zapraszam do przeczytania oraz do obejrzenia ekranizacji. Zarówno książka jak i film doprowadziły mnie do łez. Pozdrawiam Was serdecznie!

Zuzanna Grodzka kl. 4c

 

    Polecam Książkę pt. ,,O psie, który jeździł koleją” autorstwa Romana Pisarskiego.

Polecam książkę, ponieważ mi bardzo fajnie się czytało, wciągała, dużo się działo oraz nigdy jeszcze nie spotkałam psa, który jeździł koleją, a właśnie w tej książce się o tym dowiedziałam. Z tej lektury można dowiedzieć się innych rzeczy, o których tak naprawdę nie wiedzieliśmy. Ja z tej książki dowiedziałam się wiele rzeczy oraz to, że pies jeździ koleją.  Ta lektura spodobała mi się, bo było o psie, a ja właśnie lubię psy. Raz jeszcze bardzo polecam tą lekturę, jest świetna. Wręcz rewelacyjna.  Zachęcam do przeczytania. Najfajniejsza książka jaką czytałam. 

Maria Muszyńska, 4c

 

Cześć! Polecam wam książkę ‘Przygody Tomka Sawyera’. To ciekawa kryminalna opowieść o chłopcu, który ciągle rozrabia. Ma zabawne, niebezpieczne, pełne przygód życie.  Mieszka z ciotką Polly oraz z młodszym bratem Sidem,, a przyjaźni się z Huckiem Finem. Pewnego dnia razem z przyjacielem wpadają na pewien pomysł pójścia na miejscowy cmentarz o północy i od tego momentu zaczynają się różne niebezpieczeństwa!  Opowieść stworzył Mark Twain zwanym ‘Ojcem amerykańskiej literatury’. Książka jest ciekawa i pełna przygód, więc spokojnie możecie ją wypożyczyć lub kupić. Nie pożałujecie tego. Ja przeczytałam ją 4 razy i jeszcze mi się nie znudziła. Polecam i do zobaczenia!  :)

Julia Janicka, 4c

 

Moja ulubioną książką jest „Daleki rejs” napisany przez Annę Onichimowską. Książka ta opowiada o przygodach chłopca o imieniu Paweł, który mieszka razem z mamą i młodszym bratem Kubą. Głównym uczuciem, który przeżywa chłopiec, jest tęsknota za tatą, Jednak  o powodach ich rozłąki nie dowiadujemy się niczego. Historia Pawła bardzo mi się spodobała, ponieważ dotyczy ona bardzo ważnych spraw.  Bohater jest w podobnym wieku od mojego i jego przygody bardzo mnie poruszyły. Myślę, że warto czytać takie książki, które opowiadają o takich emocjach.

Barbara Niedziela, 4c

 

Jagoda Sarbinowska


 

 

  Cześć, Uczniu Piątki! 

Piszę do Ciebie, ponieważ chciałabym zachęcić Cię do przeczytania książki pt. ”Opowieści z Narni” C.S. Lewisa.

Jest to opowieść o czworgu rodzeństwa: Piotrze, Zuzannie, Edmundzie i Łucji. Podczas wojny wysłano je z Londynu na wieś, aby były bezpieczne w okresie bombowych nalotów na miasto. Zamieszkały w domu pewnego starego Profesora, który żył w głębi kraju, na wsi, dziesięć mil od najbliższej stacji kolejowej i dwie mile od najbliższej  poczty. Stało się tam coś niesamowitego, coś, co nie może być prawdą…    

Zachęcam Cię jeszcze raz do przeczytania tej książki .

Pozdrawiam Cię

 Antosia Krawiec z kl. 4b

 

Zachęcam wszystkich do przeczytania książki ,,Akademia pana Kleksa'' Jana Brzechwy, ponieważ jest bardzo fajna i momentami śmieszna. Chętnie pożyczę tę książkę temu, kto jeszcze jej nie czytał, bo warto się z jej bohaterami zapoznać. Polecam przeczytać książkę ,,Akademia pana Kleksa'', gdyż jest tak wciągająca, że nie można się od niej oderwać.

Kacper Szymanowski, kl. 4b

 

 

 

Zachęcam do przeczytania książki „Pięć królestw” Brandona Mulla. Opowiada ona o przygodach Cola, który z początku był zwykłym 12-latkiem, ale podczas Halloween przez przypadek trafił do świata o nazwie Rozdroża, a stamtąd trafił  do Sambarii. Polecam! Warto! Bardzo wciąga!

Bartosz Cygiel, kl. 4b

 

Cześć, Uczniowie!

Niedawno przeczytałam książkę ,, Pippi Pończoszanka’’. Jest to wciągająca powieść, dzieje się tam dużo niebezpiecznych misji, np. jak Pippi ucieka przed policją lub wdaje się w bójkę. Ma też kolejne części, więc gdy Wam się spodoba, możecie po nie sięgnąć. Czytając tę książkę, czułam się, jakbym przeżywała przygodę razem z bohaterką. Uważam, że ta książka jest godna polecenia. 

                                                                                                                  Lena Kozyra, kl. 4B 

 

ZACHĘCAM DO PRZECZYTANIA KSIĄŻKI „HARRY POTTER I KAMIEŃ FILOZOFICZNY”. BARDZO FAJNA KSIĄŻKA. Polecam!!!

Greta Leciejewska, kl. 4b

 

Bardzo zachęcam do przeczytania książka pod tytułem „Daleki rejs” Anny Onichimowskiej. Jest ona bardzo ciekawa. Opowiada o chłopcu, który razem z mamą i bratem szukają taty, który zaginął. Ma ona tylko 62 strony, więc jest ona bardzo krótka. Chłopiec również dostawał listy od tajemniczego Dżejmsa, które schowane były w dziupli drzewa rosnącego obok szkoły.

Filip Skrzypczak, kl. 4b

 

 

Ostatnio przeczytałam bardzo ciekawą książkę pt. „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Bardzo mi się podobała, bo było w niej dużo fantastyki i ciekawych historii.
Autorką książki jest J.K. Rowling.

Martyna Głaz, kl. 4b

 

 

Niedawno przeczytałam książkę ,,Daleki rejs''. To utwór Anny Onichimowskiej. Jest to moim zdaniem bardzo pouczająca, a zarazem zabawna książka. Jej czytanie było tak wciągające, że nie przerywałam go, aż nie dotarłam do końca książki. Z początku myślałam, że będę się nudzić, ale jest wciągająca i ma dużo ilustracji, a w ten sposób chętniej się ją czyta.

Maja Kozyra ,kl. 4b

 

Moją ulubioną książką jest „Ania z Zielonego Wzgórza” L. M. Montgomery. Książka opowiada o losach i przygodach dziewczynki. Główną bohaterką książki jest Ania. Ma pełno skojarzeń i różne pomysły. Książka jest pisana językiem współczesnym. Jest tam wiele słów, za pomocą których  rozmawiamy.  Zachęcam wszystkich do przeczytania tej wspaniałej książki. 

Cezary Wiliszewski, kl. 4b

 

Polecam wszystkim książkę „Dziennik cwaniaczka” Jeffa Kinney’a, ponieważ jest bardzo fajna i śmieszna. Poznajemy w niej życie pewnego gimnazjalisty. Ma on wielu przyjaciół i nigdy się z nimi nie nudzi. Zawsze denerwuje go młodszy brat. Zachęcam! Ubaw po pachy!

Dominika Porzucek, kl. 4b 

 

 

 

Jeśli ktoś lubi zagadki i chce się dowiedzieć, kto zostawia listy w starym kasztanie, zachęcam do przeczytania książki „Daleki rejs” Anny Onichimowskiej.  Zostań detektywem i wraz z głównym bohaterem Pawłem odkryj tajemnice dziwnych listów ukrytych w dziupli starego drzewa.

Aleksander Jankowiak, kl. 4b

 

 

 

Książka „Maja na tropie jaja” napisana została przez Rafała Witka. Opowiada ona o małej dziewczynce Mai, która pomaga złotej papudze. Razem szukają zaginionego złotego jaja ptaka. Przeżywają liczne przygody, a nawet docierają na bezludną wyspę. Opowieść ta jest przezabawna i wciągająca. Każdemu, niezależnie od wieku polecam przeczytanie tej pozycji.

 

Maria Gmur, kl. 4b

 


 

 

 

 

 

 

 

 

UCZNIOWIE POLECAJĄ

 

Niedawno przeczytałem książkę pt. Opowieści z Narnii. Utwór bardzo mi się spodobał, ponieważ jest wciągający i ciekawy. Książka podczas czytania otwiera przed nami ogromne wrota wyobraźni. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że czytanie jej zajmie nam wieki, jest wręcz przeciwnie. Czyta się szybko i przyjemnie. Chciałbym polecić tę książkę każdej osobie, w każdym wieku.

Karol Rozwora, kl. 7a

 


 

 

Jedną z książek, które przeczytałam w tegoroczne wakacje, była Nela na Kole Podbiegunowym. Przygody dziewczynki Neli to jedne z moich ulubionych książek. Także ta część okazała się wspaniała. Nela jest podróżniczką, która zwiedza cały świat. Tym razem poleciała na Koło Podbiegunowe. Widziała tam wiele wspaniałych zwierząt: lamparta morskiego, psy husky, renifery oraz wielkie humbaki. Jechała w psim zaprzęgu, odwiedziła wioskę świętego Mikołaja, widziała góry lodowe i zorzę polarną. Dzięki przygodom Neli dowiedziałam się wiele, zdobyłam sporo nowych, ciekawych informacji. W książce znajduje się dużo zdjęć, dzięki czemu jest ona kolorowa i ciekawsza.

Warto ją przeczytać, ponieważ nie ruszając się z miejsca, zwiedzamy cały świat.

 

Kaja Chudzińska, kl. 4 c


 

 

Podczas wakacji przeczytałem książkę autora Luigiego Garlando pt. Ruszamy do Brazylii. Jest ona przeznaczona dla dzieci w moim wieku. Bohaterami opowiadania są dzieci, które należą do drużyny piłkarskiej. Dzięki rodzicom i swemu trenerowi dzieci wyruszają do Brazylii i tam przeżywają ciekawe przygody.

Zachęcam wszystkich do przeczytania tej książki.

Mateusz Klausa, kl. 4 a


 

UCZNIOWIE POLECAJĄ

 

Książka pt. „Był sobie pies” opowiada o przygodach psa, który ma dwóch braci i jedną siostrę. Wychowują się oni w kanałach. Pewnego dnia przez plażę – blisko klifu, gdzie przepływały ścieki, przejeżdżają hycle. Przestraszone zaczynają ucieczkę. Niestety jeden z braci, Głodek spadając z klifu, ginie. Psy trafiają do schroniska, ale to nie koniec. Okazuje się, że schronisko zostaje zamknięte. Psia mama ucieka, ponieważ jest dzikim psem. Po wielu przeżytych przygodach główny bohater - pies - umiera. Pojawia się on w nowej postaci. Poznaje pana - przyjaciela na całe psie życie. Po kilku latach właściciel wyjeżdża na studia i zostawia przyjaciela. Okazuje się, że pies nie zachowuje się tak jak zawsze. Nadchodzi jego śmierć. Ponownie powraca, trafiając do wielu osób. Między innymi służy w policji. Zdarzają się mu też przykre historie. Zostaje on wywieziony i pozostawiony na pastwę losu. Pamięta o swoim dawnym przyjacielu, trafia do niego w przyjaznych okolicznościach. Dalsze losy psa są najlepsze, jakie mógłby sobie wyobrazić. Zachęcam w długie jesienne wieczory do przeczytania tej książki.

Zuzanna Rochowska, kl. VI c


 

UCZNIOWIE POLECAJĄ

 

„Harry Potter i Przeklęte Dziecko” autorstwa Joanne Kathleen Rowling, Jack Thorne’a i innych - to godna polecenia, ciekawa książka. Gdy się zacznie ją czytać, chce się wiedzieć więcej.

Książka została nagrodzona tytułem Książka roku 2016 w kategorii: fantastyka młodzieżowa. Opowiada ona o Harrym Potterze, który nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.

Sylwia Dominiak, kl. VI c


 

Dodatkowe informacje