„Świat Jaskiń”

a„Świat Jaskiń” to konkurs pod patronatem Państwowego Instytutu Geologii, w którym to uczestniczyło 10-cioro uczniów naszej szkoły. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych, klasy 5-6 wzięły udział w konkursie plastycznym, a 7-8 w teoretycznym, który polegał na napisaniu pracy o jaskiniach i pozostałych zjawiskach krasowych (były 3 tematy do wyboru). W konkursie plastycznym, żadna praca z naszej szkoły nie została wyróżniona. W przypadku konkursu dla starszych klas praca Juliusza Kuśnierka z kl. 7c znalazła się wśród 6 prac wyróżnionych w dwóch województwach Wielkopolskim i Dolnośląskim, dlatego został on zaproszony do drugiego etapu, który polegał na napisaniu testu z wiedzy geologicznej. Test był na bardzo wysokim poziomie i nie wyłonił zwycięzcy z tych dwóch województw, dlatego Julek wziął udział w dogrywce i ostatecznie zajął 2 miejsce w regionie, co niestety nie dało mu przepustki do wielkiego finału ogólnopolskiego w Warszawie. Warto podkreślić, że jest to ogromny sukces ze względu na rangę i poziom konkursu. Julkowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach o tematyce geologicznej i geograficznej

Opiekun

Justyna Jakubowska


 

Konkurs „Ja i moja pasja”

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka oraz nadchodzących wakacji zachęcam wszystkich uczniów do udziału w konkursie „Ja i moja pasja” – hobby, pasja jak forma pozytywnego spędzania czasu wolnego. Autorzy prac mają zachęcić młodych ludzi do rozwijania własnych talentów, możliwości organizowania czasu wolnego oraz kreowania lepszej rzeczywistości. Jeśli chcesz pokazać jak spędzasz wolny, koniecznie weź udział!

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych:

Ø klasy 1-3 – napisanie wiersza o powyższej tematyce

Ø klasy 4-8 – przygotowanie prezentacji mutlimedialnej o powyższej tematyce

Cele konkursu:

Ø inspirowanie młodzieży do twórczej aktywności,

Ø umożliwienie młodym ludziom prezentacji swoich osiągnięć, zainteresowań i hobby,

Ø rozwijanie zainteresowań wśród młodych ludzi,

Ø promowanie zdrowego stylu życia Prace proszę przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez aplikację Teams w wiadomości prywatnej do dnia 02.06.2021.

Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni a prace zostaną opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły.

Jagoda Sarbinowska


 

"Rowerowy MAJ"

aNasza szkoła przystąpiła do akcji zorganizowanej przez Urząd Miasta i Gminy w Gostyniu pod hasłem"Rowerowy Maj" ????????
Akcja ma na celu zaktywizowanie uczniów w czasach gdy siedzenie godzinami przed komputerem jest koniecznością, a nie przyjemnością.
Akcja trwa przez cały miesiąc. Uczniowie klas III podróżują z rodzicami rowerami, hulajnogami, rolkami lub wrotkami do szkoły. Za każdy taki wyczyn, uczeń otrzymuje naklejkę za dany dzień do swojej karty aktywności.
Nagrodzeni zostaną najbardziej aktywni uczniowie oraz najbardziej aktywna klasa ????
Jak widać, rywalizacja w toku ????
Oby pogoda dopisała ????
 
 
a  a  a

KANGUR 2021

W zeszłym tygodniu odbyła się XXX edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego, znanego pod nazwą KANGUR Matematyczny. SP5 w Gostyniu bierze udział w tym konkursie nieprzerwanie od 1997 roku – a więc już 25 razy! Tegoroczna edycja była organizowana w naszej szkole w całości zdalnie. Miło mi poinformować, że najlepsze wyniki w Konkursie KANGUR Matematyczny 2021 osiągnęli:

I miejsce Ignacy Trąbała klasa 3c kategoria MALUCH

II miejsce Gabriela Porzucek klasa 2a kategoria ŻACZEK

III miejsce Alan Grzelka klasa 2c kategoria ŻACZEK

Serdecznie gratuluję! Na zakończeniu roku będzie na Was czekać drobny upominek!

Wszystkim uczestnikom dziękuję bardzo za udział i podjęcie rywalizacji. Dla każdego ucznia, jak co roku przewidziana jest mała nagroda Śmiech

szkolny koordynator konkursu

Hanna Szczepecka


 

Rozstrzygnięcie konkursu z okazji Dnia Pluszowego Misia

 

W listopadzie został zorganizowany konkurs na pracę plastyczną oraz wiersz o pluszowym misiu. Cały czas mieliśmy nadzieję, że starsze klasy w końcu wrócą do szkoły i będziemy mogli, podczas apelu, nagrodzić zwycięzców. Niestety tak się nie stało i postanowiliśmy ogłosić wyniki za pomocą strony internetowej. Jak co roku konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Klasy młodsze wykonały pracę plastyczną natomiast klasy starsze pisały wiersze. Decyzja, choć bardzo trudna, została podjęta. W klasach 1-3 wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - Maria Kawczyńska

II miejsce - Marta Kaczmarek

III miejsce  - Antoni Sperling

Wyróżnienia otrzymują: Izabela Frąckowiak, Zofia Tomczak, Ksawery Słomiany, Kornelia Bartkowiak, Anna Staryczenko, Marcelina Michnowska, Maksymilian Sadowski, Szymon Białecki, Ola Grześkowiak, Mikołaj Sobalski.

Uczniowie klas 4-6 równie chętnie przystąpili do konkurencji. Ich zadaniem było napisanie autorskiego wiersza o pluszowym misiu. Przyznajemy szczerze, że nie spodziewaliśmy się aż tylu pięknych wierszy. Każdy był inny i wyjątkowy, ale jak to w konkursach bywa, trzeba było wybrać najpiękniejsze.

I miejsce – Zuzanna Grodzka

II miejsce- Amelia Biernat

III miejsce Dominika Porzucek

Wyróżnienia: Jan Wojciechowski, Paweł Stefaniak.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy. Zwycięzców zapraszamy po odbiór upominków do okna biblioteki szkolnej w dniach 19-23.04.2021 w godzinach 10:00-13:00.

Magdalena Szwengler

Marzena Michnowska

Jagoda Sarbinowska


 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

„MALOWANA WIELKANOC”

Na początku chcemy bardzo podziękować za dostarczone prace plastyczne. Każda z nich była piękna, idealnie nawiązująca do tematu świąt wielkanocnych. Różnorodność form i wykonania, oryginalność, a także niebywała pomysłowość- te cechy sprawiły, że dokonanie wyboru okazało się dla jury nie lada wyczynem. Stąd, aż 6 miejsc finałowych, które stanęły na podium oraz 15 wyróżnień.

Oto lista uczniów, których „dzieła” przeszły dalej do etapu powiatowego, do Hutnika:

I miejsce: Szymon Białecki i Zofia Tomczak

II miejsce: Dominik Piszczelak i Daria Włodarczyk

III miejsce: Gabriela Porzucek i Maja Borowska

Wyróżnienia: Weronika Ciesielska, Jolanta Szczepaniak, Julia Szymankiewicz, Paulina Baran, Katarzyna Kasińska, Antonina Kuśnierek, Alicja Bogdańska, Szymon Ratajczak, Maria Michalak, Wojciech Jakubiak, Klaudia Staryczenko, Patryk Krupa, Justyna Bachosz, Patryk Brylczak, Zofia Przybylska.

Dyplomy uczniowie otrzymają po powrocie do szkoły w systemie stacjonarnym.

Serdecznie gratulujemy-

Weronika Janus

Anna Juskowiak


 

Konkurs plastyczny : „Zimowy pejzaż”

a

Tegoroczna zima przypomniała nam, jak wygląda ta pora roku w Polsce. Był śnieg, mróz, lód, bałwany, zjazdy na sankach, śnieżki, łyżwy i wszystko co można sobie wyobrazić. Niekiedy odczuliśmy ją także dotkliwie, mając zmarznięte ręce i nosy. Zimowa aura była także urokliwa w dziecięcych pracach plastycznych. Uczniowie klas I, II i III wzięli udział w konkursie pt. :”Zimowy pejzaż” , a mając go za oknem, wykonali piękne prace.

I miejsca: Michalina Twardowska kl.I, Wiktoria Duda kl.II, Patryk Krupa kl. III

II miejsca: Mikołaj Sobalski kl.I, Julia Szymankiewicz kl.II

III miejsca: Natasza Moryson kl.I, Martyna Boruszewska kl. II

Wyróżnienia kl. I: Wiktoria Wolna, Wiktoria Grunt, Laura Borowczak, Maja Mikołajczak, Oliwia Furman, Jolanta Szczepaniak

Wyróżnienia kl. II: Nadia Pazoła, Maja Nadolna, Lena Ślęzak, Marta Łapawa, Antoni Sperling, Julia Lada,

Wyróżnienia kl. III: Noemi Konieczna, Oliwier Grząbka

Gratulujemy wszystkim uczestnikom !!!

a  a

Organizatorki konkursu:

Elżbieta Szczygieł

Justyna Marcinkowska

Anna Juskowiak

Weronika Janus


 

„Moja Ojczyzna”

W listopadzie ubiegłego roku, z okazji 11 listopada, w naszej szkole został zorganizowany konkurs literacki na wiersz patriotyczny pod hasłem „Moja Ojczyzna”. Obejmował dwie kategorie wiekowe: klasy I-IV oraz VI-VIII. Konkurs miał na celu rozwijanie uczuć patriotycznych wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie piękna języka polskiego. Wybór najładniejszych wierszy był bardzo trudny. Wszystkie nadesłane utwory skrywały w sobie dużo wrażliwości i patriotyzmu. Poniżej publikujemy listę laureatów, a także wszystkie nadesłane wiersze. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim młodym poetą życzy dalszych sukcesów w pracy twórczej.

         Zapraszamy laureatów po odbiór dyplomów i nagród do szkolnej biblioteki. Niestety nie możemy osobiście pogratulować i wręczyć upominków z racji obowiązujących obostrzeń.

Klasy I-IV:

  1. Dominika Porzucek, 4b
  2. Maksymilian Sadowski, 3b
  3. Kacper Elward 1a, Szymon Białecki 2c

 

Klasy VI-VIII:

  1. Wiktoria Rozalska, 8a
  2. Karolina Rozalska, 7a
  3. Zofia Domelewska, 8b

Wszystkie wiersze można przeczytać >>TUTAJ<<

 

Sarbinowska Jagoda

Sandra Kubiak


 

Rok 2020 Rokiem Fizyki

Fizyka jest jedną z najtrudniejszych, pasjonujących oraz najpotrzebniejszych dziedzin nauki, która towarzyszy nam niemal na każdym kroku. W Polsce ma długą i imponującą tradycję. W światowych rankingach znajduje się już w pierwszej piętnastce, zatem jest się czym się chwalić. Na sukces ten składają się dokonania indywidualne naukowców, zespołów badawczych, którzy pracują na najnowocześniejszych sprzętach.

Senat Rzeczypospolitej Polskiej w październiku 2019 r. przyjął uchwałę - “Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia rok 2020 Rokiem Fizyki, w 100–lecie powstania Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Jednocześnie Senat pragnie w ten sposób podkreślić zasługi polskich fizyków dla światowej nauki oraz przypomnieć niezwykły rozwój fizyki polskiej, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę̨ niepodległości w roku 1918.”

 

W związku z trwającym Rokiem Fizyki chętni uczniowie
 Anna Kulczak (7a), Karolina Rozalska (7a),
Patryk Pawlak (7b), Jan Wojciechowski (7b), Klaudia Paszkowiak (7b),
Paweł Stefaniak (7c), Oliwia Miler (7c), Amelia Biernat (7c),
Pola Wesoły (7c), Juliusz Kuśnierek (7c),
Kacper Jańczak (7e)

przystąpili do

“FIZYCZNEGO CHALLENGU”.

Mieli do wyboru następujące wyzwania:

challenge#1

Wykonaj sketchnotkę (sketch – „szkic” i note – „notatka”) dotyczącą wybranego działu fizyki
lub zagadnienia fizycznego.

challenge#2

Wykonaj karykaturę lub portret znanego fizyka

challenge#3

Napisz fraszkę fizyczną

Celem wyzwania było wspieranie i rozwijanie zainteresowań, uzdolnień uczniów, rozwijanie zdolności twórczego myślenia a w szczególności pogłębianie wiedzy i umiejętności uczniów
w zakresie fizyki.

Fraszki fizyczne

 

“Fizyka”

Prąd poruszy włos na głowie,

cały świat się o tym dowie,

że fizyka niebywała

zawsze światu pokazała -

bez fizyki ani rusz,

nie zrozumiesz nawet burz.

Anna Kulczak

Klasa 7a

 

“FIZYK”

Einstein dobry miał pomysł,

Newton swą wiedzą planetę oświecił,

Obydwu łączył jeden kaprys -

Aby go król światu polecił.

Klaudia Paszkowiak

klasa 7b

 

“GRA”

Gdy w piłkę chciałem grać,

trener zapytał mnie: „a siłę masz?”

Odpowiedź prosta była:

siła, prędkość, dynamika- to moja taktyka.

Piłka wiruje w górze, dzieją się cuda

i wiem, że mi się uda.

Widać skutek statyczny, dynamiczny

a wynik jest fantastyczny.

Oporu nie stawiam i cały czas mawiam,

że gdy zgodnie z Magnusem podkręcę

to chcę grać więcej i więcej… 

 Patryk Pawlak

klasa 7b

 

„Świat Fizyki” 

Skaczę - grawitacja działa, 
Dynamika - pozwala zrozumieć 
ruch mojego ciała.
Już od dawnych lat, 
zdolni fizycy przybliżają nam ten nasz piękny świat.

Paweł Stefaniak

klasa 7c

 

" Atom "

Uczony angielski Dalton

wyjaśnia nam co to jest atom.

W wyniku doświadczeń naukowych

potwierdził występowanie cząstek miniaturowych.

Atom to taki tyci zawodnik

podstawowy materii składnik.

I chociaż ma postać miniaturową

łączy się tworząc cząstkę molekulową.

Amelia Biernat

klasa 7c

 

"Ciśnienie"
Gdyby tak zepsuć barometr, ciśnienie nie wywierałoby na nas takiego wpływu.

Oliwia Miler

klasa 7c

 
"Próżnia"
Uczę się tej fizyki już trzeci dzień i nadal nic nie umiem.

Oliwia Miler

klasa 7c

 

Natomiast prace plastyczne zostały udostępnione w pliku na One Drive >>ZOBACZ<<

 

Katarzyna Gendera


 

 

Mikołajkowy Konkurs Recytatorski

 

a

Dnia 18.12.2020 r. odbył się Mikołajkowy Konkurs Recytatorski. Tym razem z powodów ograniczeń związanych z pandemią COVID, nie mogliśmy spotkać się osobiście. Jednak zaproponowana formuła recytacji w formie spotkania on line, bardzo Wam przypadła do gustu. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas I-III oraz IV- VI. Uczestnicy zaprezentowali ciekawe i wesołe wiersze na temat Świętego Mikołaja oraz Świąt Bożego Narodzenia. Wykazali się także świetną znajomością tekstów oraz wysokimi umiejętnościami recytatorskimi. Oprócz tego, mieliśmy możliwość wysłuchać autorskiego, oryginalnego i pełnego humoru wiersza jednej z uczennic klasy VIII b, która napisała go specjalnie na tę okoliczność. Poziom wystąpień był bardzo wysoki, wybór zwycięzców nie był łatwy. Ostatecznie wyłoniono

następujących laureatów w dwóch kategoriach:

Kategoria klas I-III

I miejsce – Barbara Radczyk 2b

II miejsce – Dawid Mikołajczak 3b

III miejsce – Julia Szymankiewicz 2a

Wyróżnienie – Maksym Szwengler 1a

Kategoria klas IV-VIII

I miejsce – Zofia Domelewska 8b

II miejsce – Bartosz Tomczak 6a

III miejsce – Maria Brucks 6d

Wyróżnienie – Maria Dudkiewicz 4 a

Na zakończenie zaprezentowano nagrody oraz rozlosowano wśród uczestników słodkie upominki. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy laureatom oraz zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

a

Agnieszka Tokarska

Magdalena Woźniakowska


 

KONKURS PLASTYCZNY „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”

WRĘCZENIE NAGRÓD

 a

W październiku odbył się konkurs plastyczny dla najmłodszych klas naszej szkoły, a dopiero teraz uczniowie mogli odebrać swoje nagrody za przyznane miejsca. Prac było bardzo dużo i ciężko było dokonać wyboru, ale udało się. Jeszcze raz wszystkim gratulujemy!!!

a  a  a

a  a  a

a

 

Agnieszka Białas


 

Projekt okładki mojej ulubionej książki

aW październiku odbył się konkurs czytelniczo-plastyczny zatytułowany „Projekt okładki mojej ulubionej książki” kierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprojektować frontową stronę okładki swojej ulubionej książki, lektury. Należało stworzyć wizję okładki, oprawę graficzną, nawiązującą do tytułu książki i wprowadzającą w jej treść. Nadesłane prace były bardzo ciekawe. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Michalina Michnowska – kl. VI d

II miejsce – Klaudia Paszkowiak – kl. VII a

III miejsce – Michalina Woźniakowska – kl. VII b

Laureatkom gratulujemy, dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Oficjalne gratulacje i wręczenie nagród nastąpi w szkole, po powrocie do zajęć stacjonarnych.

 a  a  a  a

Agnieszka Tokarska

Magdalena Woźniakowska


 

Pluszowy Miś 

Dnia 25 listopada swoje święto obchodził Pluszowy Miś. Co roku w naszej szkole organizowany był konkurs na jego cześć. Tym razem, z przyczyn niezależnych od nas, zmieniliśmy trochę formę. Uczniowie klas I-III zrobili pracę plastyczną, a zdjęcia swoich misiów wysyłali mailem. Natomiast starsi uczniowie musieli wykazać się nie lada wyobraźnią. Ich zadaniem było napisanie wiersza o Pluszowym Misiu. Jak co roku, nasi podopieczni wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Spłynęła do nas ogromna liczba prac, którą można podziwiać w prezentacji. Przed nami ciężki wybór, ale jak go tylko dokonamy ogłosimy wyniki, a laureatów nagrodzimy jak wrócimy do szkoły.
>>LINK<< do prezentacji Śmiech
 
Magdalena Szwengler

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

Drodzy Uczniowie!

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Pluszowego Misia zachęcamy wszystkich do udziału w poniższych konkursach.

 

CELE KONKURSÓW:

• rozwijanie talentów literackich,

• inspirowanie dzieci do aktywności twórczej,

• rozbudzanie wyobraźni, wrażliwości artystycznej oraz kreatywności,

• stworzenie dzieciom możliwości prezentacji ich autorskich pomysłów,

• sposób na alternatywne spędzenie czasu wolnego.

 

TERMIN I WARUNKI DOSTARCZANIA PRAC:

1.Podpisane prace plastyczne (zdjęcia) oraz literackie należy dostarczyć na adres e-mail świetlicy szkolnej do dnia 25 listopada 2020 roku:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Prace przyniesione po terminie nie będą oceniane.

3. Prace przechodzą na własność Organizatorów i nie będą zwracane.

 

Klasy I-III – konkurs plastyczny:

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III.

Zadanie polega na wykonaniu pracy pt.: „Pluszowy Miś”.

Format A4, technika dowolna.

 

Klasy IV-VIII – konkurs literacki:

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII.

 

WARUNKI UCZESTNICTWA:

1. Każdy uczestnik może złożyć tylko jeden wiersz o podanej wyżej tematyce.

2. Wiersz powinien być napisany samodzielnie i składać się od 8 do 12 wersów.

3. Wiersz nie może być wcześniej publikowany ani wysyłany na inny konkurs.

4. Forma wiersza jest dowolna.

 

KOMISJA KONKURSOWA OCENI:

1. Poprawność językową.

2. Oryginalność zaprezentowania tematu.

3. Ogólny wyraz artystyczny.

 

Prace zostaną opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły, a autorzy dostaną nagrody.

Gorąco zapraszamy i czekamy na wiersze Puszcza oczko

 

Nauczyciele świetlicy:

Magdalena Szwengler

Marzena Michnowska

Jagoda Sarbinowska


 

Wyniki konkursów wojewódzkich - etap szkolny

 

 

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

 

Nazwa użytkownika Wynik

 

wkb01781                30 pkt

wkb57346                33 pkt

wkb72735                32 pkt

wkb18509                18 pkt

wkb33288                27 pkt

wkb40132                19 pkt

wkb01010                19 pkt

wkb12208                20 pkt

wkb04818                27 pkt

wkb05389                24 pkt

 

Do etapu rejonowego zostali zakwalifikowani uczestnicy, którzy uzyskali co najmniej 32 pkt (co najmniej 80% maksymalnej do uzyskania liczny 40 punktów).

 

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego – etap szkolny

Login                        Wynik

wkf85636                     29

wkf83386                     40

wkf86302                     24

wkf44190                     37

wkf20038                     32

wkf22910                     35

wkf80269                     48

Awans uzyskuje uczeń / uczennica, który uzyskał minimum 48 punktów.

 

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego – etap szkolny

Login                         Wynik

wkch57391                   20

wkch56767                   24

wkch14845                   24

wkch43509                   18

wkch03528                   26

wkch73357                   21

wkch72278                   21

wkch60429                   23

 

Awans uzyskuje uczeń / uczennica, który uzyskał minimum 40 punktów.


 

ORTOGRAFICZNE SUDOKU

 

Czy wiecie, że nauka przez zabawę daje zaskakujące efekty? Przekonajcie się o tym sami!

W tym celu wykonajcie – podobnie jak dwie klasy szóste na ostatnich lekcjach języka polskiego – ortograficzne sudoku. To prosta układanka logiczna, ale zamiast tradycyjnych cyfr pojawiły się w niej wyrazy z wybraną trudnością ortograficzną. Spróbujcie swoich sił, a dzięki temu nie tylko utrwalicie poprawną pisownię, ale rozwiniecie koncentrację uwagi, spostrzegawczość i logiczne myślenie. Wasz mózg w przyszłości odwdzięczy się Wam za to. To się opłaca!

 a  a

Magdalena Woźniakowska


 

Pocztówka z Wielkiej Brytanii

a

Na początku września, został zorganizowany konkurs plastyczny z języka angielskiego dla klas 3 pod nazwą „Pocztówka z Wlk. Brytanii”. Podstawowym celem przedsięwzięcia, było zapoznanie dzieci z kulturą państw anglojęzycznych oraz motywowanie ich do nauki języków obcych. Do konkursu zostało zgłoszonych 14 prac, które zostały wywieszone na gazetce przy wejściu do biblioteki tworząc piękną wystawę.

 

Poniżej podajemy zwycięzców:

 

1 miejsce: Filip Chudziński (kl. 3A) / Marta Kaczmarek (kl. 3B)

2 miejsce: Maja Kacpura (kl. 3C) / Martyna Kacpura (kl. 3C)

3 miejsce: Patryk Krupa (kl. 3C) / Ignacy Trąbała (kl. 3C)

Wyróżnienie: Maja Padurska (kl. 3B)

 

Barbara Carvalho


 

Wyniki Międzynarodowym Konkursie KANGUR Matematycznym

 

Bardzo miło mi poinformować o sukcesach naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie KANGUR Matematyczny. Tegoroczna edycja była nietypowa, ponieważ przeprowadzona została w całości online. Świetnie spisali się najmłodsi uczestnicy – aż sześć nagród przypadło uczniom klas drugich i trzecich. Są to:

W kategorii ŻACZEK klasa 2

Wiktoria Wojciechowska klasa 2a wynik bardzo dobry

Dawid Mikołajczak klasa 2a wynik bardzo dobry

Paula Pszonka klasa 2b wyróżnienie

Bartosz Jankowiak klasa 2c wyróżnienie

Ignacy Trąbała klasa 2c wyróżnienie

 

W kategorii MALUCH klasa 3

Dawid Michalewicz klasa 3b wyróżnienie

 

Mamy również nagrodzonych wśród starszych uczniów:

 W kategorii BENIAMIN klasa 5

Stanisław Wojciechowski klasa 5f wyróżnienie

W kategorii BENIAMIN klasa 6

Anna Kulczak klasa 6a wynik bardzo dobry

Magdalena Misiak klasa 6a wynik bardzo dobry

Filip Łuczak klasa 6d wynik bardzo dobry

Natalia Rajewska klasa 6d wyróżnienie

 

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych matematycznych sukcesów!

 

szkolny koordynator konkursu

Hanna Szczepecka


 

„Moja szkoła w wierszu”

Samorząd Uczniowski planował przeprowadzenie w tym roku szkolnym konkursu z okazji Dnia Patrona naszej szkoły - ks. Franciszka Olejniczaka o nazwie „Moja szkoła w wierszu”. Przez chwilę wydawało się, że obecna sytuacja epidemiologiczna może pokrzyżować nasze plany, ale to właśnie wtedy wpadliśmy na nowy pomysł! Zamiast konkursu postanowiliśmy przeprowadzić inicjatywę pod tym samym hasłem i w ten sposób nie tylko uczcić Patrona naszej szkoły, ale także dać uczniom możliwość wyrażenia jak postrzegają naszą placówkę, zwłaszcza w tym niełatwym dla  wszystkich okresie. I jak myślicie co z tego wynikło? Spójrzcie sami i oceńcie a jeżeli chodzi o nas, to rezultat końcowy przerósł nasze oczekiwania! Dziękujemy za wszystkie PRZEPIĘKNE wiersze i rymowanki, za włożone w nie serce a przede wszystkim za to, że zdecydowaliście się nimi podzielić. Zachęcamy wszystkich do czytania a autorów do odszukania własnych prac Śmiech

 

Barbara Carvalho

 

Poniżej przedstawiamy wszystkie wiersze i rymowanki:

 

Jakub Cyprian kl. 1A

Piątka, Nasza Szkoła, jest bardzo wesoła tak, że aż patrzy pszczoła.

Uczą się w niej dzieci, aż im czas szybko leci.

…………………………………………………………………………………………...

Szymon Ratajczak kl. 1B

Nasza Piątka jest wesoła wszystkim dzieciom się podoba.

W niej lubimy uczyć się, nawet w pochmurny i deszczowy dzień.

Nasza szkoła uczy, radzi w świat dorosły poprowadzi.

Atmosfera tu wspaniała, wszystkim dzieciom dobrze znana.

Nasze panie uśmiechnięte, choć niezwykle są zajęte.

Pomagają nam w nauce, choć niezwykle jest to trudne.

I choć mamy mało lat, to lubimy szkolny świat.

……………………………………………………………………………………………..

Szymon Białecki kl. 1C

"Mały i duży ma swego Anioła.

Przy Franciszku, "Piątka" do wszystkich woła:

To nasz patron - człowiek wielkiego serca!

On był patriotą, z tytułem księdza.

Pomagał, radził, życzliwie popierał.

Jak uczeń ucznia na co dzień wspierał.

Uśmiechał się pięknie do wszystkich dzieci.

I mówił: niech Wam zawsze słonko świeci".

……………………………………………………………………………………………...

Aleksandra Nowaczyk kl. 2a  - Rymowanka o szkole nr 5

W pięknym mieście co Gostyń się zwie na ul. Granicznej jest Szkoła nr 5.

Apele, imprezy i różne wycieczki to lubią uczniowie kochanej piąteczki.

Wszyscy nauczyciele z mojej szkoły są wspaniali wiedzą o tym i duzi i mali.

.....….………………………………..….……….……....…..………..…..…..…..…..…....

Jakub Bujak kl. 2B „Szkolny poranek”

Dziś o świcie się zaśmiało.

Słonko szkołę powitało.

Szkoła wstawać jeszcze nie chce.

Ławki mają rano dreszcze.

Zaraz krzyki, wrzaski, hałas.

Kredę biorą wszyscy naraz.

Dryn, dryn dzwonek.

Już pod salą jest ogonek.

Pani woła nas do klasy.

Chce z Nas zrobić same Asy!

……………………………………………………………………………………………….

Julia Bukowska kl. 2B - Moja Szkoła

Codziennie zaprasza nas

do wspaniałych naszych klas.

Angielskiego się uczymy-

mając czasem dziwne miny.

…………………………………………………………………………………………………...

Michalina Bukowska kl. 2B - Moja Szkoła

Rano wita Nas

więc do klas zaprasza Was.

Pisać, liczyć już umiemy

choć słówka czasem zjemy.

Bo choć mamy mało lat -

to lubimy szkolny świat. 

…………………………………………………………………………………………………..

Paula Pszonka kl. 2B - Moja Piątka, Moja Szkoła

Piątko moja piąteczko, ukochana szkoło.

Jest mi smutno, kiedy pusto jest tu w koło.

Wszyscy w domu siedzieć musimy,

Ale czekamy, kiedy do Ciebie wrócimy.

Zajęć codziennych tak bardzo mi brak,

gdyż samemu w domu smutno jest tak.

Tęsknię do naszej Pani Uli, do kolegów i koleżanek,

Kiedy z plecakiem wychodziłam każdy ranek.

Tęsknię do naszych lekcji, przerw i wycieczek,

do bardzo ważnych dziecięcych tajemnic i ploteczek.

Wracaj Piątko, Piątko nasza szkoło,

Wracaj szybko i znów będzie wesoło.

…………………………………………………………………………………………………..

Maksymilian Sadowski kl. 2B i mama Śmiech

Dzyń, dzyń…

Lekcja pierwsza

Dziś robimy eksperyment.

Naważymy i dodamy,

To zmieszamy, podgrzejemy,

Wszystko otrzymamy.

 

Dzyń, dzyń…

Lekcja druga

Katechezę mamy.

Ksiądz Franciszek złożył ręce.

Módlmy się do Boga,

Za Ojczyznę, za Polaków, za naszego wroga…

 

Dzyń, dzyń…

Lekcja trzecia

Czas na polski.

„Pan Tadeusz” czeka…

Czytaj bracie!

Bo to polski napisał poeta!

 

Dzyń, dzyń…

Lekcja czwarta

Czas historii nadszedł.

Powiem Wam o mojej konspiracji.

Kto tu nie ma racji?

…..................................................................................

Tobiasz Sobkowiak kl. 2B

Rankiem, gdy dzwonek szkolny zadzwoni

gromada uczniów na lekcję do „5” goni.

Uczą się pilnie, ćwiczą, biegają

a po zajęciach pięknie w chórze śpiewają.

W tym wielkim pędzie życia pogoni

rękę na pulsie ma Dyrektor Kasia

która zawsze do nauki nas goni.

……………………………………………………………………………….

Patryk Krupa kl. 2C - Moja szkoła w wierszu

W moim mieście stoi szkoła,

szkoła piękna i wesoła.

Są w niej kwiaty i puchary,

Jest też woźny roześmiany.

Naszą klasę uczy Pani,

którą wszyscy tak kochamy.

Bardzo lubię swoją szkołę,

i doczekać się nie mogę,

kiedy znowu pójdę do niej.

………………………………………………………………………………..

Zofia Mazurek kl. 2C

Moja szkoła jest wspaniała !

Uczę się w niej do południa od rana .

Bardzo dużo mam przyjaciół z którymi bawię się.

Gdy przychodzi czas na lekcję wszyscy pilnie uczymy się!

W naszej szkole jest wesoło i też bardzo kolorowo.

Gdy w szkole zadzwoni dzwon wszyscy uczniowie uśmiechnięci do klas swych mkną.

Nasza 5-tka jest wspaniała każdy uczeń chce się w niej uczyć do południa od rana.

……………………………………………………………………………………………………………..

Robert Stefaniak kl. 2C - Moja szkoła

Szkoła - spędzam tam dobrze czas.

Koledzy - tam chętnie spotykam Was.

Nasza Pani - naucza nas wszystkiego.

Dzięki "Piątce" wyrośniemy na kogoś dobrego.

……………………………………………………………………………………………………………..

Wojciech Cyprian kl. 3A

Moja szkoła - miła i wspaniała, Kiedyś mój wuja do niej uczęszczał.

Dzisiaj ja do niej biegam, uśmiechnięty i zadowolony.

Tu się bawię i pracuję, tu przyjaźnie nawiązuję.

Nudno tutaj nie jest wcale, nowe rzeczy wciąż poznaję.

Uczę się nie tylko w-f, ale też matmy, polaka i innych zdolności.

Kocham Cię szkoło moja lecz przyznaję rację, ze czekam tylko na wakacje!

……………………………………………………………………………………………………………..

Adrian Goszczyński kl. 3A

Wielkie mi uczyniłaś pustki w sercu moim

Moja Droga Szkoło tym zniknięciem swoim.

Jesteś a jakby Cię nie było,

Przez koronawirusa wszystko się zburzyło.

Na kwarantannie czuję się samotny,

Niech w końcu minie ten galimatias zdrowotny.

…………………………………………………………………………………………………………...

Weronika Włodarczyk kl. 3A

Moja szkoła Piątka jest wspaniała!

Dużo znajomych mi też dała.

Do szkoły chodzą dzieciaki.

Czytanie, liczenie, Poprawne mówienie.

Wakacje kochamy, ale do szkoły chętnie wracamy.

Jeszcze klocki układamy,

mnożenie wieczorami powtarzamy,

kiedy czasu za dużo mamy.

Na apelach hymn szkoły śpiewamy.

A w domach w warcaby gramy.

Szkoła nasza jest cudowna.

A nasza głowa wiedzy głodna.

………………………………………………………………………….

Błażej Danielczak kl. 5B – Moja szkoła w wierszu (interpretacja własna)

PIĄTKA to szkoła najlepsza w kraju

Uczę się chętnie we wrześniu i w maju

Ochoty mi nie brakuje, do szkoły zawsze chodzę

Gdy się ktoś bije, konflikty łagodzę :)

PIĄTKA to szkoła imienia Olejniczaka Franciszka

Tu żaden nauczyciel nie jest jak wredna modliszka

Budynek nasz przy ulicy Granicznej stoi

I w każde święto ładnie się przystroi

W tym roku Dzień Patrona jest całkiem inny jak co roku

Ale to nie znaczy wcale że zniżamy kroku

Świętować możemy także i w domu

Tego zabronić nie można nikomu

I pamiętajcie kochani moi

ŻE PIĄTKA ZAWSZE DLA UCZNIÓW OTWOREM STOI.

………………………………………………………………………………..

Zuzanna Lisiecka kl. 5 b

Kiedy już będę dorosłym człowiekiem

pewnie nie raz wspomnę z uśmiechem

gostyńską ,,Piątkę" - super szkołę,

która jest moim drugim domem.

 

Tutaj się zawsze dzieje wiele:

wycieczki, konkursy i liczne apele,

chór, basen, teatr, taniec, eventy -

to w naszej szkole najlepsze momenty.

 

Nie zawsze bywa tylko wesoło

bo też nauki mamy sporo,

żeby zarobić piątkę lub szóstkę

trzeba napisać dobrze kartkówkę.

 

Ciężkie plecaki, brak kilku klas

lecz to nie martwi tak bardzo nas,

bo tutaj mnóstwo kolegów mamy

codziennie chętnie się spotykamy.

 

Pani dyrektor i nauczyciele

starają się bardzo by dać nam wiele-

wiedzę, zabawę i pomoc wszelką,

aby czas w szkole nie był dla nas męką.

 

Piątka, Piątka nasz szkoła

zawsze gwarna i wesoła

tylko teraz pusta, cicha,

śmiechu dzieci w niej nie słychać.

 

Dzisiaj mam marzenie jedno,

kiedyś spełni się na pewno,

żeby szybko do niej wrócić,

w klasach się normalnie uczyć.

…………………………………………………………………..

Jagoda Ptak kl. 5B

Tu o naszej szkole dzisiaj będzie mowa,

jest taka wspaniała i kolorowa,

nauczyciele wszystkie dzieci znają,

gdy wchodzą do klasy wspaniale się tam bawią.

Pani Dyrektor o nas dobrze dba żebyśmy byli bezpieczni

i dobrze nam nauka szła,

Gdy dzwonek zadzwoni nastaje czas

żebyśmy szybko wracali do naszych klas.

Gdy wychodzimy ze szkoły jest smutny czas,

że przez dwa dni nie wrócimy do naszych klas,

Przez Koronawirusa nastaje dziwny szum,

czy kiedyś wrócimy do naszych szkół.

…………………………………………………………………………………..

Martyna Rajewska kl. 5C- Moja Szkoła

Szkoła, szkoła dzwonkiem woła,

szkoła, szkoła dzieci woła.

Dzieci chętnie tam przychodzą,

przez otwarte drzwi przechodzą.

Nauczyciel świetnie swą wiedzę przekazuje

każdy uczeń z łatwością ją pojmuje.

Kartkóweczka i sprawdzianik,

dzieci zawsze przychodzą do szkoły przygotowani.

A na przerwach uczniowie wołają wesoło:

„Nasza szkoła, nasza szkoła

dzwonkiem daje znać,

że na lekcje czas!”

…………………………………………………………………………………...

Dominik Sadzki kl. 5C - "#zostań w domu - moja szkoła w wierszu".

Piątko, piątko nasza szkoło,

byłaś zawsze wesołą.

Drzwi zawarte, okna smutne,

milczy dzwonek wszystko zamknięte na kłódkę.

 

Smutny czas Patronie nasz,

nie widzisz nas w progach klas.

 

Tęsknimy za szkolnym czasem,

pracując poza klasą.

 

Koledzy nauczyciele,

brakuje nam wszystkim siebie.

 

Uczymy się zdalnie ,

chcąc wrócić do realiów.

 

Dość haseł #zostań w domu!!

 

Ustąp chorobo, porzuć złe skutki,

my chcemy pracować jak:

ZDROWE DZIATKI PIĄTKOWEJ OŚMIOLATKI.

……………………………………………………………………………………….

Patryk Pawlak Kl. 6B - NASZA SZKOŁA

Stoi piękna, duża, murowana,

w gostyński krajobraz ładnie wkomponowana.

Z każdej strony drzewa ją ozdabiają

a dzieci wesoło do niej podążają.

Niejeden zapyta o kim mowa ?

Tak… to NASZA SZKOŁA PODSTAWOWA.

 

Za Patrona Księdza Olejniczaka obrała

i swego orędownika w niebie od lat miała.

Dzisiaj jego święto obchodzimy

i wszyscy bardzo się z tego cieszymy.

 

W naszej szkole wszystko jest,

biblioteka, boisko i stołówka też.

Miłych kolegów i koleżanki tu spotykamy,

z nauczycielami chętnie czas spędzamy.

 

Kiedyś naszą szkołę opuścimy,

ale myślami nie raz do niej wrócimy.

Bo wspomnienia to ważna rzecz

a taką szkołę warto w sercu na zawsze mieć …

……………………………………………………………………………………………….

Jan Wojciechowski kl. 6B -  ,,SZKOŁA'' (wiersz własny)

Jest taka jak inne, ma okna i drzwi

i niczym się nie różni nawet fajnie w niej dzwonek brzmi.

I tylko w wakacje nie słyszymy tego głosu,ale znowu

we wrześniu rozbrzmiewa radośnie.

 

Ona umysły kształci nam i każdy już wie, czy młody,

czy stary, że to szkoła numer pięć.

Patron jej to ksiądz Olejniczak, który dumnie stoi na straży.

Wita nas w drzwiach i z uśmiechem mówiąc

" wszyscy jesteśmy jednością..."

…………………………………………………………………………………………….

Paweł Stefaniak kl. 6C

Jest rano, chłodny powiew wiatru na dworze,

ale ja i tak ją teraz widzę w ciepłym kolorze.

Zaprasza mnie, ciebie dzwonkiem głośnym,

każdy do niej wchodzi krokiem radosnym.

 

To ,,Piątka" moja szkoła,

jakże teraz odległa jak dotyk anioła.

Konkursy, biegi, apele,

w święto Patrona działo się wiele.

 

Tyle wiedzy : lenno, szlachta, Bonaparte,

obwód, koło, i kąty rozwarte,

budowa ryby czy klimat umiarkowany,

podmiot liryczny i szyk zdania wymagany.

 

Całą tą wiedzę i jeszcze więcej,

chłońmy jak zawsze i czym prędzej.

Zawsze i wszędzie będę powtarzać jak grom :

Szkoła, koledzy to nasz drugi dom !

…………………………………………………………………………………………………..

Konrad Goszczyński kl. 6D

Gdzieś w Gostyniu obok lasu

Jest szkoła moja

A ja tam chodzę o rannej porze

Smutno mi, Boże

 

Dzisiaj do szkoły znowu iść muszę

By cierpieć męki i katusze

I nic mi chyba nie pomoże

Smutno mi, Boże

 

Wczoraj na lekcji pałę dostałem

Bo znowu nic nie umiałem

Jestem już w złym humorze

Smutno mi, Boże

 

Ponoć nic ze mnie nie wyrośnie

Tak mówią mi rodzice nieznośnie

Ale ja jestem bystrzykiem

I zostanę politykiem

……………………………………………………………………….

Alicja Goldmann kl. 7b  - Moja szkoła

Pierwszy września, znowu w szkole

nowe klasy, nowe role.

 

Znów samorząd trzeba wybrać,

znów do pracy się zbieramy,

z pierwszakami się witamy.

 

Tak nam kolejny semestr znowu mija,

są kartkówki  i sprawdziany,

są apele i zabawy.

Tutaj zawsze każdy z nas

spędza bardzo miło czas.

 

Zawsze w Piątce uśmiechnięci

Piątki dwudziesty siódmy roczek leci.

….....................................................................................

Nikola Kurasiak kl. 7C - "Moja szkoła w wierszu"

Hejo wszystkim jestem Piątka,

dziś zamknięta i samotna.

Gdzie są chłopcy i dziewczątka?                       

Będzie sytuacja zwrotna?

Choć smutamy się niemało

To ja czekam, by zawrzało,

tą radością i uśmiechem.

Wracaj do Mnie, więc z pośpiechem.                                                                                                 

Panie ciągle tu pilnują,

Hej!!! Z tęsknotą wykrzykują,

gdzie jest Basia, Krzysiu, Tomek,

oraz każdy ważny ziomek.

Wprawdzie mocno popłakałam,

gdy Naszego Ksawcia pożegnałam.

Wnet wrócicie w Moje mury

i podniesiemy głowy do góry.

 


 

 

 

Powiatowy Konkurs Recytatorski

W dniu 25 lutego br. dwie uczennice naszej szkoły: Olga Radczyk z kl. Vc i Sonia Mikołajczyk z kl.

a

VIIIc wzięły udział w finale Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli. W konkursowych zmaganiach uczestniczyło siedemnastu uczestników szkół podstawowych. Zaprezentowali oni recytację wybranych tekstów Adama Mickiewicza. Można było usłyszeć fragmenty „Pana Tadeusza”, wiele bajek wieszcza, ustępy z II części „Dziadów” oraz ballady i liryki miłosne poety. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Występy młodych recytatorów oceniała komisja, której przewodniczył p. Alfred Siama – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej. Interpretacje utworów wieszcza oceniali również: p. Barbara Roszak – nauczycielka języka polskiego w ZSOiZ, oraz p. Mariusz Ossowski – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Jury miało nie lada orzech do zgryzienia. Jednak udało się wyłonić najlepszych. W recytatorskich zmaganiach uczennica naszej szkoły – Olga Radczyk – zdobyła wyróżnienie i nagrody rzeczowe za wspaniałą interpretację fragmentu ballady „Pani Twardowska”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uznania oraz nagrody książkowe.

a

Magdalena Woźniakowska


„Potyczki językowe”

z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają,

iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.

Mikołaj Rej

aPowyższe słowa znanego pisarza doby renesansu powinny przyświecać każdemu Polakowi. Dbanie o polszczyznę i prawidłowe posługiwanie się językiem polskim wpisuje się w dziedzictwo kulturowe naszego kraju. Coroczne święto, które przypomina o tym, to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony 21 lutego. Z okazji tego właśnie dnia, w środę – 26 lutego, w naszej szkole odbyły się „Potyczki językowe” przygotowane przez Panie: Bogumiłę Gano oraz Karolinę Kaczmarek.

Do konkursu przystąpili uczniowie z czterech szkół gminnych: Szkoły Podstawowej w Kunowie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu oraz reprezentanci naszej szkoły. Zadania konkursowe były zróżnicowane pod względem trudności i zakresu. Uczniowie zmierzyli się z różnymi działami gramatyki (fleksją, fonetyką, składnią), wykonywali zadania z ortografii, pokazali umiejętność pracy ze słownikami. Swoją kreatywność wykorzystali, prezentując scenki na forum oraz redagując krótką wypowiedź. Atmosfera była bardzo miła, uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali wszystkie zadania – łącząc przyjemne z pożytecznym.

Prace uczestników były oceniane na bieżąco przez jury: Panią Beatę Kopaszewską, Panią Karolinę Kaczmarek oraz Panią Bogumiłę Gano. Pierwsze miejsce otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej w Kunowie, którą reprezentowali sami chłopcy. Drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 Gostyniu, trzecie miejsce przypadło uczniom Szkoły Podstawowej nr 1, natomiast reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5 (w składzie: Olga Galusińska, Pola Wesoły oraz Zofia Krawiec) otrzymali wyróżnienie. Każdy uczestnik został nagrodzony dyplomem oraz słownikiem. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy bardzo dobrych wyników i życzymy kolejnych językowych sukcesów.

z  a  a

a  a  z

Karolina Kaczmarek

Bogumiła Gano


Wojciech Opielewicz Finalista

Ogólnopolskiego Konkurs Pix Programming Challenge.

„Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii. Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python. Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów. Finał polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu” (informacji na: www.PixBlocks). Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach. W tym roku udział w eliminacjach wzięło 8 432 uczestników. W kategorii 2013-2009 wzięło udział 2213 uczestników, a 2004-2008 - 5318. Najmniej wzięło udział w najstarszej grupie wiekowej- 901. Z naszej szkoły do konkursu zgłosiło się 10 uczniów, w dwóch kategoriach wiekowych:

Zdobyte pkt. w eliminacjach.

1. W. Opielewicz 20

2. St. Wojciechowski 20

3. M. Przewoźna 19

4. J. Adamczak 17

5. W. Matecki 17

6. J. Szulc

7. J. Ignasiak

8. S. Lenarczyk

9. K. Jańczak

10. P. Jankowska

Uczestnicy, którzy zdobyli, co najmniej 15 pkt. (na 20 max) zakwalifikowali się do półfinału.

Edyta Radomska


 

„W świątecznym świecie poezji…”

Z końcem listopada w szkole odbył się konkurs recytatorski, dedykowany dla klas 1-3. Chętni uczniowie, czujący się swobodnie w sferze recytacji , w tym dniu zaprezentowali przed jury wybrany przez siebie wiersz o tematyce bożonarodzeniowej. Członkinie jury miały za zadanie wyłonić spośród wszystkich uczniów biorących udział w konkursie po jednym reprezentancie każdego poziomu klasowego. Wszystko po to, aby wybrane osoby dalej -9 grudnia , reprezentowały nasza szkołę podczas gminnego konkursu recytatorskiego w Daleszynie, zorganizowanego z ramienia Burmistrza Gostynia. Na podium stanęły : Barbara Radczyk z pierwszej klasy- I miejsce, Sajana Wojciechowska z drugiej klasy- II miejsce oraz Lena Kozyra z trzeciej klasy, która zdobyła III miejsce. Dnia 9 grudnia wybrane uczennice pojechały pod opieką wyznaczonej nauczycielki do SP w Daleszynie, gdzie odbył się konkurs „Święta tuż, tuż…”. Na miejscu czekali już uczniowie z innych szkół z gminy. Każdy z nich pięknie wyrecytował wybrany przez siebie wcześniej wiersz przed szerokim gronem publiczności oraz przed wymagającym jury. Ostatecznie nasza uczennica Barbara Radczyk zdobyła I miejsce oraz Lena Kozyra wyróżnienie. Każdej dziewczynce, biorącej udział w konkursie należą się duże oklaski, gdyż konkurencja była na wysokim poziomie.

 

 

Weronika Janus

Anna Juskowiak

Romina Jańczak

Agnieszka Białas


 

Podróże z „Panem Tadeuszem”

Dnia 3 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem Podróże z „Panem Tadeuszem”. Konkurs ten skierowany był do uczniów klas 7 i 8, którzy musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu życia i całej twórczości Adama Mickiewicza, ze szczególnym zwróceniem uwagi na „Pana Tadeusza”.

W konkursie tym zostały nagrodzone następujące uczennice:

I miejsce - Magdalena Klupś z kl. 8c

II miejsce – Zofia Trąbała z kl. 8c

III miejsce – Zuzanna Rochowska z kl. 8c

Wyróżnienie – Sonia Mikołajczyk z kl. 8c.

Laureatkom gratulujemy dużej znajomości dorobku literackiego naszego wieszcza i życzymy dalszych sukcesów!

 

Magdalena Woźniakowska


 

Podsumowanie wspólnej pracy w klasach 1-3.

aNa przełomie października i listopada w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dedykowany dla klas pierwszych, drugich i trzecich. Tematem przewodnim była aktualna pora roku- jesień. Wyznaczone przez organizatorów cele były delikatnie utrudnione, gdyż zadanie konkursowe należało zrobić w grupach. Mimo, że ten sposób pracy jest przyjemny i dla uczniów koedukacyjny, to jak wiadomo bywa bardziej skomplikowany, czasochłonny i wymaga dużo lepszej organizacji. Oddziały klasowe podzielone na zespoły miały wykonać Panią Jesień na większych formatach. Jury, w którym zasiadała nauczycielka plastyki oraz pani bibliotekarka, oceniały plakaty wg wyznaczonych kryteriów, wcześniej przedstawionych klasom. Pod uwagę brały: zgodność z tematem, trafne odwzorowanie jesieni (kolorystyka, znaki szczególne danej pory roku- wiedza przyrodnicza), pomysłowość, estetykę wykonania, samodzielność. Klasy uczestniczące w konkursie wykazały się dużym talentem i zaangażowaniem, jury nie miało łatwej pracy. Po dosyć długiej i szczegółowej analizie prac, podczas rozstrzygnięcia konkursu wyłoniono następujące klasy: wyróżnienie –klasa Ib; III miejsce- klasa 3b; II miejsce- klasa 3a, I miejsce- klasa Ic. Wszystkim klasom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy! Wystawa konkursowa znajduję się na korytarzu przy salach numer 5 i 6.

a

Weronika Janus

Anna Juskowiak

Romina Jańczak


 

KONKURS PLASTYCZNO – TECHNICZNY

,,NAJŁADNIEJSZY RÓŻANIEC’’ ROZSTRZYGNIĘTY!

,,Odmawiajcie różaniec’’

Matka Boża

aPaździernik w szczególny sposób jest miesiącem poświęconym modlitwie różańcowej. W tym roku szkolnym po raz kolejny uczniowie klas III wraz ze swoimi bliskimi wzięli udział w konkursie plastyczno – technicznym na najładniejszy różaniec. Jury oceniło przede wszystkim pomysłowość i oryginalność. Łącznie wpłynęło 14 prac. Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z kasztanów, orzechów laskowych, jarzębiny, drewnianych koralików, makaronu, śrubek, masy solnej, modeliny, sreberka, żelek, cukierków, kwiatków, guzików. Każdy z nich był bardzo piękny i wyjątkowy.

Oto lista nagrodzonych:

I miejsce – Maria Gmur kl. III b i Wojciech Wajn kl. III c

II miejsce – Weronika Włodarczyk kl. III a i Barbara Niedziela kl. III c

III miejsce – Dominika Porzucek kl. III b i Wojciech Szymczak kl. III c

Wyróżnienia:

Olga Pietraszewska kl. III a,

Zuzanna Przybylak kl. III a,

Jakub Michalak kl. III b,

Greta Leciejewska kl. III b,

Maria Twardowska kl. III b,

Bartosz Baszyński kl. III c,

Zuzanna Grodzka kl. III c.

Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie dyplomów oraz nagród miało miejsce 31.10.2019 r. w sali gimnastycznej. Wystawa prac konkursowych została wyeksponowana na szkolnym korytarzu przy sali nr 17. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

 a  a

Monika Karwatka


 

Konkurs Halloween

dla klas 2

a

Październikowy konkurs plastyczny z języka angielskiego, dla klas 2, został rozstrzygnięty. W tym roku zgłoszonych zostało 25 prac. Jury miało nie lada wyzwanie, przyznając miejsca oraz wyróżnienia ich autorom. Oprócz pomysłu i estetyki, duże znaczenie miała samodzielność wykonania. Poniżej podajemy zwycięzców oraz dziękujemy wszystkim za udział.

 

1 miejsca:

Maria Michalak kl. 2B

Maja Kacpura kl. 2C

Wyróżnienia:

Marta Kaczmarek kl. 2B

Zofia Mazurek kl. 2C

Maja Padurska kl. 2B

Kalina Ptak kl. 2B

Robert Stefaniak kl. 2C

Barbara Carvalho

Marta Kaczmarek


 

Konkurs Informatyczny

aDnia 16 października 2019 r.  w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyniu, odbył się po raz pierwszy Gminny Konkurs Informatyczny „Uczymy się i bawimy  bezpiecznie w Internecie”. Naszą szkołę reprezentowali  trzej chłopcy: Dawid Andrzejewski III a, Wojciech Waleński III a, Piotr Nowak III b. Uczniowie dzielnie rywalizowali z pozostałymi uczestnikami i zdobyli II miejsce.  Zadania były różnorodne, a niektóre bardzo trudne. Dotyczyły: kodowania, budowy komputera, pisania w programie Microsoft Word, rysowania w programie Paint. Chłopcy stanowili super drużynę i świetnie ze sobą współpracując, poradzili sobie. Gratulujemy!!!

a  a

Elżbieta Szczygieł

Justyna Marcinkowska


 

Wyniki etapów szkolnych wojewódzkich konkursów przedmiotowych

dla uczniów szkól podstawowych województwa wielkopolskiego

w roku szkolnym 2019/2020

 

  • Konkurs Języka Angielskiego   a

 

  • Konkurs Języka Polskiego 

 

  • Konkurs Biologiczny  a

 

  • Konkurs Matematyczny a

 

  • Konkurs Chemiczny 

 

  • Konkurs Fizyczny

 

  • Konkurs Geograficzny

 

  • Konkurs Historyczny

 


 

Pocztówka z Wlk. Brytanii

konkurs plastyczny z j. angielskiego

dla klas 3

 

W trakcie apelu z okazji Europejskiego Dnia Języków - 26 września zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego z języka angielskiego „Pocztówka z Wlk. Brytanii”.

Poniżej podajemy wyróżnionych uczniów:

1 miejsce: Natalia Fabisiak (kl. 3A)

2 miejsce: Anna Pyrek (kl. 3B)

3 miejsce: Wojciech Wajn (kl. 3C)

Wyróżnienia:

Krystian Frąckowiak (kl. 3A)

Greta Leciejewska (kl. 3B)

Olga Pietraszewska (kl. 3A)

Aleksandra Pyrek (kl. 3B)

Jakub Michalak (kl. 3B)

 a

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

 

Powiatowy Konkurs Języków Obcych

 

6 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gostyniu miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom VI Powiatowego Konkursu Języków Obcych, którego dokonał Starosta Gostynia pan Robert Marcinkowski. Konkurs zorganizował ZSZ w Gostyniu. Nagrodę za zajęcie II miejsca w kategorii język angielski odebrał uczeń naszej szkoły Piotr Olejniczak. Piotrowi gratulujemy, życząc mu jednocześnie dalszych sukcesów!

 a  a

Bogumiła Gano


 

 

Interaktywny konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów klas IV

4 czerwca w Naszej szkole odbyła się druga edycja Interaktywnego Konkursu z Języka Angielskiego, w którym brało udział 17 uczniów z klas czwartych. Zadanie uczestników polegało na jak najszybszym udzieleniu poprawnych odpowiedzi na 70 pytań w aplikacji Quizizz. Pytania obejmowały wiadomości z gramatyki, słownictwa oraz środków językowych.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce: Dominik Roszak (4G)

II miejsce: Wojciech Matecki (4E)

III miejsce: Igor Andrzejczak (4D)

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 a

Lidia Dudkiewicz

Barbara Carvalho


 

Konkurs SU „Szkoła moich marzeń”

 aZostał rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Szkoła moich marzeń”, który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski we współpracy z panią Marzeną Michnowską. Konkurs miał na celu, przede wszystkim, uczczenie przypadającego w tym roku 25-lecia naszej szkoły. Uczniowie wybranych klas na zajęciach z plastyki mieli za zadanie przedstawić własne pomysły na szkołę marzeń. Najładniejsze prace zostały wywieszone w formie wystawy i stanowiły przepiękną dekorację w trakcie uroczystości zorganizowanych w naszej placówce z tej wyjątkowej okazji.

 

Poniżej podajemy zwycięzców:

miejsce I: Olga Radczyk kl. 4c

miejsce II: Jagoda Płatek kl. 4g

miejsce III: Franciszek Baraniak kl. 4f

 

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Marzena Michnowska


 

"Geografia z matematyką za pan brat" - konkurs powiatowy

aDnia 28 marca odbył się w naszej szkole powiatowy konkurs pod patronatem Burmistrza Gostynia "Geografia z matematyką za pan brat". Była to pierwsze edycja konkursu, która stała na wysokim poziomie. Uczniowie z 10 szkół musieli wykazać się nie tylko wiedzą geograficzną, ale również umiejętnościami matematycznymi. Ostatecznie konkurs po dogrywce wygrał uczeń ze Szkoły Podstawowej z Pępowa Sławomir Michalski , a jego szkolny kolega Kacper Bartkowiak zajął trzecie miejsce, na drugim miejscu uplasował się uczeń ze Szkoły Podstawowej z Krobi Kacper Huchrak. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i zachęcamy do udziału w następnych edycjach.

a  a

Justyna Jakubowska


 

„Dialog z rzeczywistością”

a26 lutego br. w ZSO w Gostyniu odbyło się uroczyste podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Literacko-Plastyczno-Fotograficznego „Dialog z rzeczywistością”. Poziom tegorocznych zmagań był niezwykle wysoki. Stu dwudziestu dwóch uczestników z trzynastu okolicznych szkół złożyło prawie 200 prac wykonanych za pomocą różnych technik i odwołujących się do wielu konwencji. W konkursie tym startowało 6 uczniów naszej szkoły, którzy przygotowali prace w dziale literackim i fotograficznym. Jury konkursowe wyróżniło jedną uczennicę „Piątki”: Zuzanna Rochowska z kl. 7c zajęła I miejsce w dziale fotograficznym w kategorii wiekowej 12-15 lat. Gratulujemy jej serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów!

a

Magdalena Woźniakowska


 

My zdrowie szanujemy

aZdrowy tryb życia promować można na wszelkie sposoby. Jednym z najmilszych dla ucha i oczu jest promocja zdrowia przez piosenkę. Właśnie na ten rodzaj promocji zdecydowała się Szkoła Podstawowa im. E. Bojanowskiego w Kunowie, w której dnia 28 lutego 2019r. odbył się III Gminny Konkurs Piosenki o Zdrowiu. Tego dnia wielu młodych artystów wykonało utwory, promujące zdrowy styl życia. W konkursie brały udział przedszkola i szkoły podstawowe gminy Gostyń. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły „Pożyteczni” oraz „Zdrowe Pierwszaki”. „Pożyteczni” w składzie uczennice: Lena Kozyra, Antonina Krawiec i Maria Twardowska zdobyły II miejsce. Serdecznie gratulujemy.

 a  a

Marta Stężycka


 

 

Wyniki konkursu na Matematyczną ozdobę bożonarodzeniową

 

W grudniu został zorganizowany konkurs na bożonarodzeniową ozdobę matematyczną w dwóch kategoriach:

1 kategoria klasy 4-5, matematyczna kartka bożonarodzeniowa

I miejsce Hubert Sikora klasa 4f

II miejsce Alan Ratajczak klasa 5c

III miejsce Stanisław Wojciechowski klasa 4f

Wyróżnienia:

Paweł Stefaniak klasa 5c

Jędrzej Szuman klasa 4c

 

2 kategoria klasy 6-7 matematyczna bombka 

I miejsce Nikola Kurasiak klasa 6c

II miejsce Szymon Grześkowiak klasa 6c

III miejsce Dawid Pszonka klasa 6c

 

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 a  a  a

Natalia Kolan


 

Świąteczne Renifery

zJak co roku, dla wszystkich dzieci z klas 1 został zorganizowany konkurs plastyczny z języka angielskiego „Świąteczne Renifery”. Każdorazowo uczniowie bardzo chętnie biorą w nim udział wykazując się ogromną dozą pomysłowości. Możliwość stworzenia swojego własnego, świątecznego renifera to nie tylko ogromna frajd, ale także zadanie które rozwijania u uczniów sprawności manualne. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki w trakcie świątecznego apelu. Gratulujemy !

a

Lista nagrodzonych uczniów:

1 miejsce: Maja Kacpura (1C)

Wyróżnienia:

- Julia Bukowska (1B)

- Anna Chuda (1A)

- Maja Furman (1B)

- Aleksander Gogół (1A)

- Alan Grodzki (1B)

- Noemi Konieczna (1C)

- Lena Krzeszkowska (1C)

- Marta Marcinkowska (1A)

- Dawid Mikołajczak (1B)

- Franciszek Nowak (1A)

 

Barbara Carvahlo


 

,,JAN PAWEŁ II WIDZIANY OCZAMI DZIECKA’’

 

aW październiku z okazji Dnia Papieskiego, w szkole odbył się konkurs plastyczny ,,Jan Paweł II widziany oczami dziecka’’, przeznaczony dla uczniów klas IV. Celem konkursu było przypomnienie postaci papieża – Polaka. Uczniowie chętnie wzięli w nim udział. Wpłynęło 20 prac, które zostały wykonane różną techniką. Wyniki konkursu:

I miejsce – Wiktoria Kończak – klasa IV e

II miejsce – Antonina Frost – klasa IV g i Franciszek Baraniak – klasa IV f

III miejsce – Zuzanna Lisiecka – klasa IV b i Marcin Zbroniec – klasa IV d

Wyróżnienie:

Barbara Stróżyńska i Anna Zielichowska z klasy IV d oraz Weronika Twardowska – klasa IV a.

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!!!

 

Monika Karwatka


 

 

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Podczas uroczystego apelu z okazji Święta Edukacji Narodowej zostały wręczone nagrody w konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Konkurs odbył się 26 września i został przeprowadzony wśród uczniów klas ósmych. Pierwsze miejsce zajęła Natasza Woźniak z klasy 8b, drugie miejsce zajęła Maria Stróżyńska z klasy 8c, a trzecie Anna Roszak z klasy 8c. Nagrody pozyskano z Urzędu Miejskiego w Gostyniu oraz dzięki organizacji Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. Okazuje się, że nie każdy wie, jaką walutę ma Szwajcaria albo jak nazywa się urzędujący kanclerz Niemiec lub gdzie znajduje się siedziba ONZ …

 

Izabela Nowak


 

Olimpiada matematyczna Juniorów

 

Dnia 27.09.2018 odbył się pierwszy etap Olimpiady Matematycznej Juniorów, w którym wzięło udział 9 uczniów klas 7 i 8. Pierwszy etap składa się z 12 części- testowa organizowana w szkole oraz korespondencyjna- uczniowie rozwiązują samodzielnie zadania w domu. Olimpiada jest trudnym konkursem matematycznym organizowanym przez Aż troje z uczestników napisało test powyżej średniej krajowej! Gratulujemy!

 

 

Natalia Kolan


 

 Regulamin Szkolnego Turnieju Tańca „Roztańczona Piątka”

 

I. Organizatorzy:       

a)      Zespół do spraw promocji szkoły,

II. Cele:

  • rozwijanie zainteresowań i uzdolnień tanecznych,
  • popularyzacja różnorodnych form tanecznych i ich walorów wychowawczych,
  • integracja osób i grup tanecznych tworzących i upowszechniających kulturę taneczną w środowisku jako alternatywna forma spędzania wolnego czasu,
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej uczniów poprzez bezpośredni kontakt z tańcem.

III. Termin i miejsce:

  • 6 grudnia 2018r. (Mikołajki)
  • Szkoła Podstawowa Nr 5 w Gostyniu

IV. Uczestnicy – kategorie:

  1. Soliści oraz zespoły:

a)      klasy I – II szkoły podstawowej

b)      klasy IV – V szkoły podstawowej

c)      klasy VI – VIII szkoły podstawowej

V. Główne zasady uczestnictwa:

  1. Każdy podmiot wykonawczy (solista, zespół) prezentuje jeden układ choreograficzny tańca (gatunek muzyczny i forma tańca – dowolna).
  2. Utwór nie może przekraczać 4 min.
  3. Ilość uczestników jest ograniczona. Każda klasa może wytypować jeden podmiot wykonawczy (solista lub zespół). Eliminacje wstępne każda klasa przeprowadza we własnym zakresie.
  4. Aby wziąć udział w Konkursie, wychowawca zgłasza uczestnictwo klasy przez dziennik elektroniczny Librus do p. Ewy Kuśnierek (niezbędny jest wpis z nazwą oddziału).
  5. Zgłoszenia należy dokonać do 29 listopada 2018r. u p. Ewy Kuśnierek.
  6. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieklasyfikowania uczestników konkursu, którzy nie spełniają wymogów regulaminowych oraz korzystają z gotowych układów tanecznych.
  7. Kwestie sporne nie ujęte w regulaminie rozstrzygają organizatorzy.

 

VI. Sprzęt i nagłośnienie:

  1. Organizatorzy zapewniają:

a)      sprzęt odtwarzający – nagrania utworów muzycznych w formacie mp3 należy dostarczyć do p. Ksawerego Kempy do dnia 29 listopada 2018r. w celu dokonania zapisu.

 

VII. Ocena:

       1. Jury oceniać będzie:

  • oryginalność pomysłu choreograficznego,
  •  technikę wykonania, stopień trudności i harmonię ruchu,
  • dobór repertuaru,
  • ogólny wyraz artystyczny.

       2. Najlepsi wykonawcy wytypowani przez jury otrzymają nagrody.

       3. Jury przyzna, niezależnie od kategorii wiekowej, Puchar Szkolnego Turnieju Tańca.

                                                                                 

Opracowanie regulaminu:

Ewa Kuśnierek


 

„Gostyń i okolice”

aW poniedziałek 4 czerwca miał miejsce w naszej szkole gminny konkurs „Gostyń i okolice”. Był on zwieńczeniem całorocznych przygotowań naszych trzecioklasistów, które miały na celu zwiększenie ich wiedzy na temat rodzinnego miasta i okolic. W eliminacjach szkolnych najlepsi okazali się: Pola Jankowska, Martyna Rajewska i Dominik Sadzki. Oni właśnie rozpoczęli rywalizację z rówieśnikami z innych szkół. Ilość materiału na który składa się wiedza ogólna, legendy, gwara, znajomość ulic, patronów itd jest bardzo duża, tak więc brawa należą się przedstawicielom wszystkich szkół biorących udział, jednak możemy się poszczycić iż nasi uczniowie zajęli bardzo dobre drugie miejsce ulegając jedynie Szkole podstawowej nr 1 w Gostyniu. Wielkie gratulacje dla Poli, Martyny oraz Dominika i powodzenia w rozwijaniu wiedzy w IV klasie Śmiech.

Adam Bartkowiak


 

II Powiatowy Turniej Matematyczny „MAT  - TUR”

 o tytuł „Najlepszej Drużyny Matematyków”

a29 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Skoraszewicach odbył się II Powiatowy Turniej Matematyczny „MAT  - TUR” o tytuł „Najlepszej Drużyny Matematyków”, w którym naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 3b: Julia Michałowicz, Zuzanna Zielińska i Zuzanna Lisiecka. Nasze uczennice prezentowały bardzo wysokie umiejętności matematyczne i pokazały sposoby twórczego rozwiązywania problemów matematycznych zajmując I MIEJSCE i tym samym pokonały uczestników z sześciu powiatowych szkół. Dziewczynki pokazały, że spotkanie z Matematyką – Królową Nauk było okazją do świetnej zabawy i poznawania jej tajemnic! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

a  a

Sylwia Wojtkowiak


 

Maraton Matematyczny

aDnia 12.05 w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu odbył się co roczny powiatowy konkurs matematyczny Maraton Matematyczny. Nasi uczniowie również podjęli wyzwanie i wzięli udział w maratonie rozwiązując 5 testów w ciągu 5-ciu godzin. Uczniowie klas 7 dzielnie walczyli z gimnazjalistami, natomiast Janowi Adamczakowi z 6a udało się otrzymać IV miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

a  a  a

a

Natalia Kolan


 

Międzynarodowy konkurs matematyczny

KANGUR 2018 – rozstrzygnięty!

 

15 marca 2018 roku kolejny raz odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Choć konkurs jest bardzo trudny, zawsze gromadzi dużą grupę chętnych. W tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba 67 uczniów! Wczoraj dostaliśmy wreszcie długo wyczekiwane wyniki. Co prawda, nikomu nie udało się zdobyć tytułu laureata ani dyplomu za bardzo dobry wynik, ale czwórka najlepszych uczniów otrzymała dyplom z wyróżnieniem.

 W kategorii MALUCH:

- Julia Michałowicz z klasy 3b

- Olga Radczyk z klasy 3c

- Karolina Nowak z klasy 4a

 W kategorii BENIAMIN:

- Maria Kaźmierska z klasy 5c

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczennicom (bo w tym roku to dziewczyny zdominowały konkurs) a wszystkim dziękujemy za podjęcie rywalizacji. Życzymy matematycznych sukcesów w przyszłości!

 

Hanna Szczepecka


 

Konkurs „Wiosna, ach to ty!” rozstrzygnięty

W kwietniu uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w konkursie „Wiosna, ach to ty!”. Dzieci z klas I-III korzystając z własnych obserwacji przyrody, zwierząt, tworzyły prace plastyczne przedstawiające piękno i czar wiosny. Z kolei uczniów klas starszych IV-VII zaproszono do stworzenia wierszy i rymowanek, na temat tej wyjątkowej pory roku. Propozycje dzieci, jak co roku, były bardzo pomysłowe, kolorowe i starannie wykonane. Niezwykle interesujące okazały się również propozycje literackie przedstawione przez uczniów klas starszych. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. 30 kwietnia 2018 r. po zakończeniu uroczystego apelu nastąpiło rozdanie nagród. Pani Dyrektor Katarzyna Smektała wręczyła dyplomy oraz upominki.

Laureatami w konkursie plastycznym zostali (kategoria I-III):

I miejsce – Olga Radczyk 

II miejsce – Iga Tunia 

III miejsce – Zuzanna Grodzka

Wyróżnieni uczniowie : Wiktoria Kończak III f, Szymon Duda I a, Nina Biernat III b, Aleksandra Pyrek I b, Zofia Waleńska I a, Wiktor Gościański III e.

W konkursie literackim nagrody zdobyli (kategoria IV-VII):

I miejsce ex aequo - Klaudia Paszkowiak IV b i Eryk Pazoła VII a

II miejsce - Hanna Krawiec V a

III miejsce ex aequo - Julia Pazoła IV c i Jan Wojciechowski IV b

Wyróżniono: Zofię Domelewską V b, Zofię Kuklewską V a, Polę Szczepaniak V b oraz Ewę Zbroniec V b.

Wszystkim laureatom oraz uczestnikom gratulujemy! Zapraszamy do uczestnictwa w następnych edycjach konkursu.

Agnieszka Tokarska


 

OMNIBUS 2018

aPo raz siedemnasty nasza szkoła była gospodarzem Miejsko-Gminnego Konkursu „Omnibus”. 26 kwietnia 2018 stanęło do rywalizacji o ten zaszczytny tytuł trzynaście osób z pięciu szkół podstawowych – SP w Goli, SP w Siemowie, SP nr 2, SP nr 3 oraz SP nr 5 w Gostyniu. W tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu gościnnie wystąpili również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Borku. P. Edmund Neudeker, ich opiekun, jest pomysłodawcą konkursu i jednym z jego organizatorów. Konkurs składał się z dziesięciu części. Na pierwszy ogień poszły losowo wybierane pytania ustne z różnych dziedzin wiedzy. Dalej pojawiły się zadania pisemne z przyrody, historii, astronomii, geografii. Uczniowie zmierzyli się też z kodami państwowymi. Tradycyjnie, jak co roku, uczestnicy rozwiązywali również zagadki logiczne. Po bardzo wyrównanej walce trwającej półtorej godziny wyłoniony został zwycięzca i jednocześnie „Omnibus 2018”. Okazał się nim uczeń naszej szkoły – Jan Adamczak. Serdecznie gratulujemy! Przedstawicielami naszej szkoły poza Jankiem byli: Zofia Trąbała oraz Gabriela Woźniak. Gabrysia po raz drugi startowała w „Omnibusie”. Cała trójka poradziła sobie doskonale - w rywalizacji z czterema innymi szkołami zajęli I miejsce. Nagrody dla uczestników konkursu jak co roku, ufundował Burmistrz Gostynia oraz pozyskani przez organizatorów sponsorzy. Szkoła zapewniła wszystkim uczestnikom i ich opiekunom słodki poczęstunek.

a  a  a

Organizatorzy konkursu:

Edmund Neudeker

Hanna Szczepecka

Katarzyna Tyrzyk

Szymon Tyrzyk


 

FINAŁ MAM TALENT

 

24 kwietnia na deskach Gostyńskiego  Ośrodka Kultury miał miejsce miejski finał Mam Talent, wybrani w szkolnych eliminacjach uczestnicy mogli zaprezentować się przed większą publicznością złożoną z władz miasta z burmistrzem Jerzym Kulakiem na czele, dyrekcji większości szkół z gminy Gostyń, a także wielu przybyłym gościom i rodzicom. W kategorii klas 1-3 szkół podstawowych bezapelacyjnym zwycięzcą został reprezentujący Szkołę Podstawową nr 5 Bartosz Waleński, który swoim tańcem robota zachwycił nie tylko Jury, ale także publiczność i pozostałych uczestników. W kategorii ponadpodstawowej doskonałe drugie miejsce zajęła Magdalena Sadowska, której pokaz tańca wraz z absolwentką naszej szkoły Julią Olejniczak, również zrobił bardzo duże wrażenie. Gratulujemy!!

 

 

Adam Bartkowiak


 

Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas 3

a12 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas 3, w którym naszą szkołę reprezentowały: Olga Radczyk z klasy 3c, Jagoda Płatek i Antonina Frost z klasy 3g. Nasze uczennice wykazały się ogromną znajomością zasad polskiej ortografii i ostatecznie Olga Radczyk pokonała wszystkich rywali z siedmiu gminnych szkół zajmując 1 miejsce! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

a  a

Sylwia Wojtkowiak


 

KONKURS WIEDZY O KS. FRANCISZKU OLEJNICZAKU

Z okazji Dnia Patrona, który obchodzimy każdego roku w kwietniu, także i tym razem został zorganizowany dla uczniów klas starszych konkurs wiedzy o patronie naszej szkoły – Ks. Franciszku Olejniczaku. Do konkursu przystąpiła niewielka ilość uczniów, ale wykazali się oni ogromną wiedzą życia i działalności opiekuna szkoły.

Oto laureaci:

I miejsce

Maria Stróżyńska kl. 7 c

II miejsce

Juliusz Kuśnierek kl. 4 b

III miejsce

Hanna Zbroniec kl. 7 c

Wyróżnienie

Maria Kaźmierska i Krzysztof Kaźmierski kl. 5c,

Eryka Pazoła kl. 7a,

Kacper Adamczak kl. 4 d.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!!!

 

Monika Karwatka


 

Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

 

a17 kwietnia na terenie Szkoły Podstawowej w Kunowie nasi uczniowie w składzie: Gabriela Gaszek, Zofia Henzel, Tomasz Listwoń, Patryk Struczak walczyli w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju rywalizowało ze sobą aż 9 szkół: gospodarze - szkoła z Kunowa, szkoły nr 1, 2, 3, 5 z Gostynia oraz szkoły z Siemowa, Goli, Sikorzyna oraz Daleszyna. Czteroosobowe zespoły musiały wykazać się zarówno znajomością teorii dotyczącej ruchu drogowego w czasie testu, ale także praktyką jazdy na bardzo wymagającym torze przeszkód. Po wynikach widać było, że zaprocentował wielki wkład w przygotowanie ze strony uczniów, którzy zajęli bardzo dobre 2 miejsce, przegrywając praktycznie o błysk szprychy zwycięstwo i awans do dalszego etapu turnieju. Serdecznie gratulujemy i powodzenia w przyszłym roku!

 a  a  a

a  a  a

Adam Bartkowiak


 

KONKURS TECHNICZNY DLA KLAS I, III, IV

,,PALMA WIELKANOCNA’’

 

Wielki Tydzień rozpoczyna się Niedzielą Palmową, jest to pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs dla uczniów klas I, III i IV na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Na konkurs wpłynęło 19 prac. Uczestnicy konkursu wykonali palmy wielkanocne różnej długości oraz wykorzystali różnego rodzaju materiały, takie jak: bukszpan, bazie, suche kwiaty, bibułę, krepę, wstążkę i inne. Organizatorzy wybrali najpiękniejsze palmy i wyłonili zwycięzców. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce

Dominika Porzucek kl. 1 b,

Franciszek Baraniak kl. 3 f,

Natalia Piasecka kl. 4 b,

II miejsce

Marta Bartkowiak kl. 1c,

Liliana Fechner  kl. 3 f,

Zuzanna Danek kl. 3 e,

Mateusz Jankowiak kl. 4c

III miejsce     
Barbara Niedziela  i Wojciech Wajn z kl. 1 c,

Michał Miler kl. 3 f,

Julia Wojciechowska kl. 3 a,

Piotr Bartkowiakkl. 4 b

Wyróżnienie:

Oliwia Sobecka kl. 3 f,
Szymon Skorupka kl. 4 c,

Jan Wojciechowski kl. 4 b.

Wszystkie palmy były niezwykle ciekawe, wykonane z wielką starannością. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie oraz serdecznie gratulujemy!!!

Agnieszka Białas

Monika Karwatka


 

MAM TALENT

szkolny konkurs

a12 kwietnia odbył się w hali naszej szkoły konkurs organizowany przez Samorząd Uczniowski, nawiązujący do słynnego programu "Mam Talent". Okazał się on doskonałym pomysłem, ponieważ bardzo duża ilość uczniów szczególnie z klas 1-3, zechciała zaprezentować swoje zdolności. Były świetne wykonania piosenek, piękna gra na instrumentach muzycznych, pokazy jazdy rowerem czy też umiejętności piłkarskich, ale zarówno jury jak i publiczność oczarował Taniec Robota w wykonaniu Bartosza Waleńskiego z klasy 3 D, który bezapelacyjnie zwyciężył otrzymując gromkie brawa i puchar.

a  a  a

a  a

Adam Bartkowiak


 

"Myślenie w cenie"


10 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny Myślenie w cenie, do którego stanęło 30 uczniów z klas 6-7. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Eryk Pazoła z 7a, Krzysztof Płatek z 7b oraz Wiktor Sadzki z 7c. Pomimo braku miejsca na podium, gratulujemy chłopakom chęci udziału w konkursie Królowej Nauk i życzymy sukcesu w kolejnej edycji.

Natalia Kolan


 

English Quiz

aTuż przed świętami Wielkanocnymi, w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego nieco inny niż wszystkie do tej pory ... Dlaczego? Ponieważ English Quiz oprócz sprawdzenia wiedzy uczniów miał być dla nich po prostu dobrą zabawą! Konkurs skierowany był dla uczniów klas 4 z naszej szkoły, którzy korzystając ze swoich telefonów komórkowych rozwiązywali test poprzez aplikację internetową. Zwyciężyli Ci, którzy udzielili jak największej liczby poprawnych odpowiedzi oraz rozwiązali test w jak najkrótszym czasie. Tak więc, oprócz wiedzy duże znaczenie odgrywał tu refleks, skupienie oraz odrobina ryzyka. Uczestnicy konkursu doskonale się bawili w trakcie całej rywalizacji będą przykładem na to, iż poziom wiedzy u uczniów można sprawdzać w ciekawy i zajmujący ich sposób. Poniżej podajemy osoby, które uzyskały najwyższe wyniki i oczywiście gratulujemy zwycięstwa ! :)

I miejsce: Daniel Czapula (klasa 4C)

II miejsce: Natalia Rajewska (klasa 4D)

III miejsce: Karolina Nowak (klasa 4A)

a  a

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Olimpusek / Olimpusek z języka angielskiego

aW dniach: 26 marca oraz 27 marca w naszej szkole odbyły się dwie olimpiady o zasięgu ogólnopolskim przeznaczone dla uczniów klas 1-3. Pierwszego dnia uczestnicy pisali test sprawdzający wiedzę z edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej, natomiast dzień później kolejni uczestnicy test sprawdzający wiedzę z języka angielskiego. Każdy test składał się z 21 pytań zamkniętych a pytania konkursowe zawierały co najmniej jedną prawidłową odpowiedź, podnosząc tym samym stopień trudności. Jednakże chętnych nie zabrakło. Do Olimpuska przystąpiło 24 uczniów z klas 1 i 3 a do Olimpuska z języka angielskiego 19 uczniów z klas 3. Nie pozostaje nam teraz nic innego jak mocno trzymać kciuki i czekać na wyniki, które powinny dotrzeć do naszej szkoły w połowie maja.

 a

Barbara Carvalho


 

„Dialog z rzeczywistością”

aDnia 13 marca 2018 roku w auli ZSO w Gostyniu odbyło się podsumowanie XIII Powiatowego Konkursu Literacko-Plastyczno-Fotograficznego „Dialog z rzeczywistością”. Prace konkursowe nadesłane na konkurs oceniane były w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, klasy gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne. Rywalizacja była duża. Poziom prac wysoki. Jury musiało ocenić ponad 190 prac nadesłanych przez 120 osób z szesnastu powiatowych szkół. Wśród nagrodzonych byli również uczniowie z naszej szkoły. Laureatami w dziale literatura w kategorii poezja zostały: Zuzanna Rochowska z kl. VI c - II miejsce, Sylwia Dominiak z kl. VIc - III miejsce. W dziale literatura w kategorii proza nagrodzono Jana Wojciechowskiego z kl. IV b - III miejsce.Natomiast w dziale plastyka nagrodę za zdobycie III miejsca zdobyła Hanna Kotowska z kl. VI b. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Magdalena Woźniakowska


 

Powiatowy Konkurs Plastyczno-Recytatorski

„Jesteśmy razem – ja i mój przyjaciel”

aWe wtorek 20.03.2018 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczno- Recytatorski "Jesteśmy razem - ja i mój przyjaciel". W zmaganiach recytatorskich wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Zofia Domelewska V B, Sonia Mikołajczyk VI C, Eryk Pazoła VII A. Zaprezentowali oni następujące utwory: Przyjaciele A. Mickiewicza - Zosia, Przyjaciele I. Krasickiego - Sonia oraz wiersz własnego autorstwa – Prawdziwy przyjaciel – Eryk. Recytowane teksty nie były łatwe, jednak uczniowie poradzili sobie z ich prezentacją bardzo dobrze. Jury w składzie: Piotr Witoń – aktor z Poznania, Sabina Hoska-Kaczmarek – przedstawiciel GOK „Hutnik” i Jarosław Tomczak – prezes Fundacji „Absolwent” przyznało nagrody:

- 2 miejsce – Sonia Mikołajczyk VI C

- wyróżnienie - Eryk Pazoła (za zaprezentowanie utworu własnego autorstwa) VII A

Więcej na temat wszystkich uhonorowanych w konkursie można przeczytać na stronie internetowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy. Laureatom gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów.

a  a  a

a

Agnieszka Tokarska


 

My Day in the United Kingdom

 

aNa początku tego roku szkolnego, a dokładnie w październiku 2017r., trzech odważnych uczniów z klasy 6a: Jan Adamczak, Eryk Marcinkowski oraz Karol Rozwora zdecydowało się spróbować swoich sił i wziąć udział w konkursie polegającym na napisaniu wypracowania w języku angielskim na temat dnia w Zjednoczonym Królestwie. Konkurs skierowany był dla uczniów klas V-VII z województwa wielkopolskiego a jego organizatorem było wydawnictwo Fida we współpracy z Polish Business Chamber in Scotland Ltd z siedzibą w Edynburgu, w Wielkiej Brytanii. Wydawnictwo Fida stawia sobie za cel odnajdywanie, rozwijanie oraz promowanie młodych talentów pisarskich w Polsce. Jednym z głównych projektów tego wydawnictwa jest publikowanie najlepszych prac uczniów szkół podstawowych w formie książkowej. W rezultacie ... w lutym 2018r. powstała książka „My Day in the United Kingdom – zbiór najlepszych opowiadań szkół podstawowych województwa wielkopolskiego”, w której umieszczone zostały opowiadania Janka Adamczaka oraz Karola Rozwory. Historie stworzone przez uczniów przedstawiają prawdziwe lub fikcyjne przygody, jakie przydarzyły się im w Zjednoczonym Królestwie.  W książce znaleźć można opowiadania z wypraw nie tylko po Londynie, ale również z innych angielskich miast, opis przygód ze szkockich wzgórz i wycieczek po Północnej Irlandii. Oczywiście wszystkie opowiadania napisane są w języku angielskim. Jako społeczność szkolna, cieszymy się sukcesem naszych chłopaków i serdecznie im gratulujemy :) Janek i Karol mogą czuć się wyróżnieni a opublikowana książka będzie dla nich z pewnością pamiątką na całe życie.

a  a  a

a

Barbara Carvalho


 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.

aPrzed feriami zimowymi  w szkole miał miejsce konkurs plastyczny  pt.:”Bezpieczne ferie zimowe”.  Przystąpić do niego mogli pierwszoklasiści i trzecioklasiści. Prace musiały być wykonane samodzielnie, estetycznie i  oczywiście zgodnie z tematem.  Forma wykonania była dowolna, co dało szersze pole do popisu wszystkim uczestnikom.  Nauczyciele wchodzący  w skład komisji mieli ciężki orzech  do zgryzienia, gdyż dzieci wykazały się ogromną kreatywnością  i nie mniejszym talentem plastycznym.  Po długim namyśle wyróżnione zostały  następujące osoby:  Adrianna Jernaś, Liliana Fechner, Wiktoria Krzyżostaniak, Natalia Fabisiak,  Zofia Szafraniak, Martyna Głaz, Gabriela Szymańska, Franciszek Baraniak. Głównymi  finalistami  zostali:  Olga Pietraszewska i Bartek Wysocki- 3 miejsce,  Jagoda Płatek- 2 miejsce oraz Nadia Piotrowska, która zdobyła 1 miejsce.  Podsumowanie konkursu odbyło się po feriach. Dyrektor szkoły wręczył wszystkim wyróżnionym osobom dyplomy wraz  z upominkami.

 a  a

Marta Rajewska

Weronika Janus


 

Olimpiada wiedzy o Lechu Poznań

FINAŁ

aDnia 6 marca nasi znawcy historii Lecha Poznań wyruszyli na finał Olimpiady wiedzy o Lechu Poznań. Bardzo miłą niespodzianką była możliwość posłuchania osób związanych z historią Lecha oraz obecnym zawodnikiem Łukaszem Trałką. Uczestnicy nie tylko słuchali , ale mogli także zadawać pytania zaproszonym gościom, a mianowicie Andrzejowi Juskowiakowi, Tadeuszowi Płotce oraz Włodzimierzowi Wojciechowskiemu. Prowadzącym całe spotkanie był pan Maciej Markiewicz. Całość spotkania odbywała się w sali konferencyjnej stadionu na Bułgarskiej. Następnie uczestnicy zostali oprowadzeni po stadionie gdzie mogli poznać najciekawsze miejsca, takie jak szatnia, murawę, usiąść na loży VIP-ów, poznać ciekawostki związane z konstrukcją całego stadionu. Po tych wszystkich atrakcjach przystąpili do testu. Test nie należał do łatwych i w swoich pytaniach zawierał nawet lata 1932. Na szczęście istniała możliwość wyboru odpowiedzi spośród trzech dostępnych. Każdy z uczestników otrzymał komplet gadżetów Lech Poznań. Już niedługo wyniki. Czekamy z niecierpliwością.

 a  a

a  a

a  a

 

Poniżej zapraszamy do video relacji z całej Olimpiady. Ciekawe, czy poznacie naszych chłopaków Śmiech

>>odtwórz<<

Mikołaj Rogala


 

Młodzież Zapobiega Pożarom

 

aDnia 06.03.2018r w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu odbył się konkurs "Młodzież Zapobiega Pożarom". Pięcioro naszych uczniów reprezentowało szkołę na szczeblu gminnym. Test był bardzo wymagający, ale nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Trzy pierwsze miejsca na podium zajęli uczniowie szkoły w Daleszynie, jednak na duże słowa uznania zasługują Mateusz Półtoraczyk i Tomasz Rajewski z klasy VI B, którzy uplasowali się tuż za podium zdobywając 16/25 pkt. Uczeń, który zdobył trzecie miejsce miał tych punktów 18. Pozostali trzej uczniowie, a więc Kacper Majchrzak z klasy VI B, oraz Jan Adamczak i Jakub Szulc z klasy VI a, zdobyli również około połowy punktów. Uważam za najważniejsze jednak, że wraz z tym konkursem uczniowie wzbogacili się o duża wiedzę na temat pożarnictwa dlatego wszyscy mogą czuć się zwycięzcami. 

 

 

Adam Bartkowiak


 

Szkolny etap

Olimpiady Wiedzy o Lechu Poznań

Na przełomie stycznia i lutego odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy o Lechu Poznań. Do rywalizacji przystąpiło kilkunastu śmiałków. Ich zadaniem było udzielenie odpowiedzi na 30 pytań, które dotyczyły historii Klubu Lech Poznań. Pytania dotyczyły głównie zespołu piłkarskiego, jego przeszłości, zawodników, trenerów. Jak się okazało test nie był wcale prosty. Po udzielonych odpowiedziach nie wszyscy uczestnicy czuli pełną satysfakcję. Wszystkie testy zostały wysłane do sprawdzenia do głównej siedziby Klubu, gdzie organizatorzy sprawdzili poprawność odpowiedzi. W połowie lutego otrzymaliśmy miłą wiadomość, że czterech z naszych uczniów zakwalifikowali się do Finału Olimpiady! Są nimi: Kacper Adamczak, Karol Rozwora, Eryk Malepszak, Krzysztof Płatek. Życzymy powodzenia już 6 marca!

 

Mikołaj Rogala


 

„Świąteczne renifery”

aW grudniu w naszej szkole nie mogło zabraknąć konkursu związanego tematycznie z nadchodzącymi świętami, dlatego też zorganizowany został konkurs plastyczny z języka angielskiego „Świąteczne renifery”. Wzięły w nim udział wszystkie klasy 1, które na zajęciach z języka angielskiego wykonały swoje własne świąteczne renifery. Dzieci z zapałem i ochotą przystąpiły do działania, chcąc jak najlepiej wykonać konkursowe prace. Każdy uczeń starał się, aby jego renifer był wyjątkowy. Zwycięzcy oraz wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki w trakcie świątecznego apelu. Prace zostały wywieszone w różnych częściach budynku dla klas I – III, tworząc barwne wystawy chętnie oglądane przez wszystkich.

 a

Lista nagrodzonych uczniów:

Klasa 1A

1 miejsce: Natalia Fabisiak

wyróżnienia: Lena Gaszek / Olga Pietraszewska

Klasa 1B

1 miejsce: Martyna Głaz

wyróżnienia: Maria Gmur / Anna Pyrek

Klasa 1C

1 miejsce: Julia Janicka

wyróżnienia: Julia Janiszewska / Katarzyna Kędziora

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Tu skończyłem czytać!

qJest coś, co pozwala większości czytelnikom zapamiętać, w którym miejscu przerwali czytanie. To zakładka do książki. Obecnie wiele zakładek wykonuje się w pomysłowy sposób. Udowodnili to uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie na zaprojektowanie i wykonanie zakładki do książki, która tematycznie nawiązywałaby do treści wybranej pozycji książkowej. Organizatorzy konkursu byli mile zaskoczeni pomysłowością, kreatywnością i sposobem wykonania prac zgłoszonych do konkursu. Najbardziej jednak zadziwiła liczba osób, które uczestniczyły w tych potyczkach, bowiem oddanych zakładek naliczono ponad 90!!! W związku z tak dużą liczbą prac jury miało wielki kłopot z wyłonieniem zwycięzców. Wyboru laureatów dokonali więc nauczyciele klas starszych, którzy zostali poproszeni o udział w głosowaniu i oddanie głosu na najlepszą ich zdaniem zakładkę. Oto wyniki tego głosowania:

KATEGORIA KLAS I-III

I miejsce: ex aequo Dominika Porzucek z kl. I b i Anna Pyrek z kl. I b

II miejsce: Aleksandra Pyrek z kl. I b

III miejsce: ex aequo Aleksandra Kosmalska z kl. III e i Wiktor Nowak z kl. III f

 

KATEGORIA KLAS IV-VII

I miejsce: ex aequo Kacper Majchrzak z kl. VI b i Michalina Woźniakowska z kl. IV b

II miejsce: Sylwia Dominiak z kl. VI c

III miejsce: Zuzanna Rochowska z kl. VI c

 q  q  q

q

Magdalena Woźniakowska


 

Mini Lista Przebojów „Piątkowe hity”

w6 grudnia 2017r. z okazji Mikołajek po raz kolejny odbył się w naszej szkole konkurs muzyczny „Piątkowe hity” zorganizowany przez Zespół do Spraw Promocji Szkoły. Uczniowie wcieli się w artystów z całego świata. W czasie występów można było usłyszeć największe przeboje, zarówno z muzyki polskiej jak i zagranicznej. Zmagania uczestników oceniało jak zwykle jury, w skład którego w tym roku weszli: p. Joanna Kaczor, p. Leszek Jankowski, p. Magdalena Pawelska, p. Monika Grobelna i dyrektor szkoły- p. Katarzyna Smektała. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach- klas 1-3 i 4-7. W tym roku szkolnym w konkursie „Piątkowe hity” udział wzięły 23 zespoły. Uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością, ale także ogromnym zaangażowaniem. W przygotowanie repertuaru włączyli się nie tylko nauczyciele, ale także rodzice, którzy zadbali o odpowiednie stroje i rekwizyty potrzebne podczas występu. Jury po obejrzeniu występów wyłoniło zwycięzców.

W kategorii klas 1-3

I miejsce - klasa 1c

II miejsce - klasa 3f

III miejsce - klasa 3b

Wyróżnienia otrzymali: Bartek Waleński z klasy 3d oraz klasa 1a

W kategorii klas 4-7

I miejsce - klasa 6b

II miejsce – klasa 7a

III miejsce- klasa 7c

Wyróżnienia otrzymały klasy 7b i 4e

Zwycięskie drużyny w nagrodę wyruszą na pieszą wycieczkę szlakiem najcenniejszego zabytku Ziemi Gostyńskiej ze słodkim poczęstunkiem, który ufundowany został przez Radę Rodziców.

 >>GALERIA<<

Beata Kopaszewska


 

Mikołajkowy Konkurs Recytatorski

aDnia 7.12.2017 r. w bibliotece naszej szkoły po raz kolejny odbył się Mikołajkowy Konkurs Recytatorski.  Wzięło w nim udział 21 uczniów z klas I-III. Uczestnicy zaprezentowali ciekawe i wesołe wiersze na temat Świętego Mikołaja oraz Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie wykazali się świetną znajomością tekstów oraz wysokimi umiejętnościami recytatorskimi. Tradycyjne po występach dzieci odbyło się wspólne kolędowanie oraz słodki poczęstunek. Wspólnie z dziećmi śpiewały uczennice klasy VII C oraz zgromadzeni rodzice. Atmosfera w bibliotece była więc prawdziwie świąteczna.  Poziom wystąpień był wysoki, dlatego komisja w składzie: p. Agnieszka Białas oraz p. Weronika Janus nie miała łatwego zadania. Ostatecznie wyłoniono następujących laureatów:

I. miejsce - Maria Dudkiewicz 1a
II. miejsce - Olga Radczyk 3c
III miejsce - Bartosz Tomczak 3a

Wyróżnieni: Maria Brucks 3d, Zuzanna Grodzka 1c, Danuta Kahlert 3c, Antonina Krawiec 1b, Liliana Fechner 3f, Wiktor Nowak 3f, Lena Kozyra 1b.

Nagrody i gratulacje wręczył pan wicedyrektor Mikołaj Rogala. Wszystkim uczestnikom oraz laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

a a a

a a  a

Agnieszka Tokarska


 

 

Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Kaspra Miaskowskiego

Dnia 26.11.2017 r. uczennica klasy V b – Zofia Domelewska wzięła udział w 16 Powiatowy Konkursie Recytatorskim im. Kaspra Miaskowskiego w Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach. Godnie reprezentowała naszą szkołę w zmaganiach z uczniami z całego powiatu. Przed komisją w składzie: B. Głowinkowska, M. Sobkowiak i J. Głowinkowski, zaprezentowała niełatwy fragment poezji Kaspra Miaskowskiego „Łódź Opaleńska” oraz wiersz Juliana Tuwima „Dwa wiatry”. Zofii gratulujemy udanego występu. Życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach recytatorskich.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć >>kliknij<<

Agnieszka Tokarska


 

KONKURS DLA KLAS I

"MOJA KORONA DLA MARYI"

aW  roku 2017 przypadła 100 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie.  Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany dla uczniów klas I konkurs plastyczno – techniczny ,,Moja korona dla Maryi’’. Do konkursu przystąpiło 35 uczniów z klas :I a, I b, Ic. Dzieci wykorzystały różnego rodzaju materiały, takie jak: kredki, bibułę, papier kolorowy, blok techniczny, farby, plastelinę, cekiny i wiele innych. Jury miało bardzo trudne zadanie, każda korona była wykonana starannie i pomysłowo. Po długich obradach komisja wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce:

Olga Pietraszewska kl. 1 a

Wyróżnienie:

Adam Buk kl. 1a,

Maria Dudkowiak kl. 1 a,

Natalia Fabisiak kl. 1 a,

Oliwia Koszowska kl. 1 a,

Martyna Głaz kl. 1 b,

Dominika Porzucek kl. 1 b,

Anna Pyrek kl. 1 b,

Filip Skrzypczak kl. 1 b,      

Wojciech Szymczak kl. 1 c.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

 

                                                                                        Monika Karwatka

organizator konkursu


 

Jesień oczami klasy Ic- konkurs plastyczny.

kDnia 9 listopada uczniowie z klasy I c z pełnym zaangażowaniem tworzyli  prace plastyczne, tematycznie nawiązujące do jesieni. Każdy  z nich miał inny pomysł na realizację zadania. W ruch poszły  nożyczki, plastelina, papier kolorowy, wcześniej zebrane wspólnie liście w pobliskim lesie, oczywiście kredki  oraz pisaki. W ramach  przypomnienia, na początku  zajęć omówiliśmy razem jakie barwy są typowe dla tej pory roku, a także co najbardziej nam się z nią kojarzy. Wybór prac finałowych  nie należał do najłatwiejszych, jednak po długim namyśle, wychowawczyni klasy wyróżniła następujących uczniów: Gabriela Błaszaka, Lenę Jasierską, Gabrielę Szymańską, Julię Janicką, Barbarę Niedzielę, Zuzannę Grodzką i Nadię Binięde. Na koniec wszyscy  otrzymali  cukierki w ramach  nagrody pocieszenia.

 k  w  w

Weronika Janus


 

Konkurs poetycki „Gostyńskie klimaty”

Na przełomie września i października 2017r. GOK Hutnik ogłosił konkurs poetycki pt. „Gostyńskie klimaty”. Celem konkursu było napisanie wiersza promującego region gostyński. Wzięło w nim udział kilkoro uczniów z naszej szkoły. 6 listopada ogłoszone zostały wyniki konkursu. Okazało się, że dwoje uczniów z naszej szkoły zostało zwycięzcami. I miejsce zajął Filip Musielak- uczeń klasy 7b, a III miejsce zajęła Zuzanna Woźniakowska- uczennica klasy 7a.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów poetyckich!

 

A oto zwycięski wiersz:

 

Każdy mieszkaniec Gostynia coś o tym wie,

że to miasto jest urokliwe.

Jestem młody a związany z miejscem urodzenia.

Dziadkowie moi wychowali się w pobliskich wioskach

a mnie przyszło zamieszkać i wychować się tu, w Gostyniu.

 

Znani ze smaku pysznego masła,

krystaliczny cukier rozbraja smaki nie tylko nasze.

Przemysł rozwija się tu przednio.

 

Mieszkałem w bloku na drugim piętrze,

a panorama miasta i widok na okolice

zapierała dech w mych piersiach.

 

W dzień cieszyła mnie ładna pogoda.

W noc księżyc pozwalał snuć myśli.

Wiosną choć to miasto a jednak zielone,

słuchałem śpiewu ptaków.

 

Latem słońce spowijało widoki w swoje promienie.

Jesień to spadające liście i zapach palonego buraka cukrowego.

Każda pora roku ma swój urok.

 

W dobie elektroniki razem z rówieśnikami próbujemy żyć jak dawniej.

Chodząc na stare-nowe planty, spędzamy tam połowę dnia na nic nierobieniu.

 

Już pod wieczór...

Rozmawiamy nad Kanią ciesząc się widokiem Zamku, Góry?

Czujemy jakby dla Nas czas w miejscu stanął.

Rynek jest wizytówką naszego miasta.

 

Mamy wiele pięknych, przyjemnych miejsc, wiemy o tym!

Każdy z Nas gostyniaków choć inna ma historię,

ma ze sobą coś wspólnego, chwile i miejsca.

Dbajmy o Nasze małe dziedzictwo.

Beata Kopaszewska


 

 

„Pojazd przyszłości”- konkurs rozstrzygnięty!

a6 listopada w sali widowiskowej Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt. „Pojazd przyszłości” .Prace konkursowe zostały nadesłane z przedszkoli i szkół gminy i powiatu gostyńskiego w liczbie ponad dwustu. Przeważały prace przestrzenne, ale znalazły się również prace na płaszczyźnie kartki. Z naszej szkoły udział wzięło kilkunastu uczniów od klasy pierwszej do szóstej włącznie. Prace niektórych zostały docenione przez jurorów, którzy przyznali wyróżnienie następującym dzieciom: Piotrowskiej Nadii z klasy Ia, Piotrowskiej Nadii z klasy IIIa, Krzyżostaniak Wiktorii z klasy IIId, Baraniak Franciszkowi z klasy IIIf. Praca Zofii Szafraniak z klasy IIIc została nagrodzona. Cieszę się, że znaleźli się uczniowie, którzy spróbowali swoich sił w tym konkursie i wykazali się taką pomysłowością. Prace zaprezentowane na wystawie zaskakują różnorodnością, oryginalnością , kolorystyką i rozwiązaniami technicznymi. Kto wie, może rosną wśród Was przyszli konstruktorzy, którzy opracują już w przyszłości pojazdy nowej generacji?. Gratuluję wszystkim laureatom! Was drodzy uczniowie zapraszam do obejrzenia wystawy, którą przez najbliższe dni będzie można podziwiać w sali GOK „Hutnik”.

 a

a  a  a

mgr Justyna Tomczak


 

KONKURS PLASTYCZNO – TECHNICZNY DLA KLAS III

,,JAK DZIECI KLAS III KOCHAJĄ MATKĘ BOŻĄ’’

 

aW październiku – miesiącu poświęconym modlitwie różańcowej, po raz kolejny uczniowie klas III wzięli udział w konkursie na najładniejszy różaniec. Jury oceniło przede wszystkim pomysłowość. Każdy różaniec był bardzo wyjątkowy i niepowtarzalny, ponieważ został wykonany z różnych materiałów, np. : śrubek, żołędzi, jarzębiny, makaronu, popcornu, chrupek, plastikowych nakrętek, koralików, tasiemek, sreberka, żelek. Łącznie wpłynęło 19 prac. Wszystkie różańce były bardzo piękne, dlatego komisja bardzo długo obradowała, żeby wyłonić zwycięzców.

 

Oto lista nagrodzonych:

I miejsce Franciszek Baraniak kl. 3 f

II miejsceSzymon Szafraniak kl. 3 b

III miejsce Jagoda Płatek i Natasza Wośkowiak kl. 3 g oraz Iga Tunia kl. 3 f

Wyróżnienia:

Filip Fabisiak  kl. 3 a,

Barbara Stróżyńska i Marcin Zbroniec kl. 3 d,

Wiktor Gościański kl. 3 e,

Liliana Fechner kl. 3 f.

 

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz zachęcamy do licznego udziału w konkursach odbywających się na terenie naszej szkoły.

Monika Karwatka

organizator konkursu


 

Gminny Konkurs Recytatorski „Jesień w poezji”

k26 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Daleszynie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Jesień w poezji”. W konkursie wzięło udział dwóch uczniów z naszej szkoły: Antonina Krawiec z I b oraz Wiktor Nowak z III f. Antosia i Wiktor recytowali wiersze o jesieni i godnie reprezentowali naszą szkołę. Dzieci otrzymały dyplomy i książki, wróciły zadowolone i bogatsze o nowe doświadczenia. 

Marta Rajewska


 

KONKURS WIEDZY O KS. FRANCISZKU OLEJNICZAKU – PATRONIE NASZEJ SZKOŁY

16.10. 2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się konkurs wiedzowy   o patronie naszej szkoły - księdzu Franciszku Olejniczaku. Polegał on na wypełnieniu testu zamkniętego, składającego się z 25 pytań. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów. Czworo z nich zdobyło I miejsce. Są to:

- Ewa Zbroniec – klasa 5b,

- Eryk Pazoła – klasa 7a,

- Agata Ostach – klasa 7b,

- Maria Stróżyńska - klasa 7c.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 27.10.2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

 

Monika Karwatka


 

„Wiersz o jesieni”

kW środę, to jest  18 października bieżącego roku,  odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Wiersz o jesieni”. Miejscem rozstrzygnięcia konkursu była biblioteka szkolna. Uczestnicy to  uczniowie z klas pierwszych, którzy zaprezentowali wcześniej wybrane wiersze o tematyce jesiennej. Celem konkursu było wyłonienie jednego finalisty, który dalej będzie reprezentował naszą szkołę na etapie pozaszkolnym, przed  zdecydowanie szerszą publicznością. Jury w składzie:  Agnieszki Białas, Weronika Janus, miało trudny orzech do zgryzienia, gdyż  każdy  z uczestników bardzo ładnie i z pełnym zaangażowaniem zaprezentował wybrany wiersz.  Ostatecznie  pierwsze miejsce zdobyła Antonina Krawiec z klasy 1B, która 26 października  wyrecytuje swój wiersz ponownie, ale tym razem na wyższym etapie konkursu. Pozostali uczestniczy otrzymali dyplomy oraz  drobne upominki.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, a  za Antoninę trzymamy kciuki!

k

Weronika Janus

Agnieszka Białas


 

Mini Lista Przebojów
„Piątkowe Hity”

Regulamin

I. Organizatorzy:       

a)      Zespół do spraw promocji szkoły

II. Cele:

-          poszukiwanie młodych talentów,

-          popularyzacja muzyki i tańca wśród dzieci,

-          konfrontacja różnych stylów, gatunków muzycznych i tanecznych,

-          inspiracja młodych twórców do poszukiwań artystycznych.

III. Termin i miejsce:

-          grudzień  (szkolne „Mikołajki”)

-          Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu

IV. Uczestnicy – kategorie:

  1. Soliści oraz zespoły:

a)      7– 10 lat (klasy I – III szkoły podstawowej)

b)      10 – 13 lat (klasy IV – VII szkoły podstawowej)

V. Główne zasady uczestnictwa:

  1. Każdy podmiot wykonawczy (solista, zespół) prezentuje z playbacku jeden utwór muzyczny z literatury muzyki polskiej lub zagranicznej.
  2. Utwór nie może przekraczać 5 min.
  3. Ilość uczestników jest ograniczona. Każda klasa może wytypować jeden podmiot wykonawczy (solista lub zespół- liczba dowolna). Eliminacje wstępne każda klasa przeprowadza we własnym zakresie.
  4. Aby wziąć udział w Konkursie, należy zgłosić swoje uczestnictwo do 30 listopada 2017r. wypełniając kartę zgłoszeniową u wychowawcy.
  5. Wypełnione karty należy złożyć do  1 grudnia u p. Ewy Kuśnierek.
  6. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nie klasyfikowania uczestników konkursu, którzy nie spełniają wymogów regulaminowych.
  7. Kwestie sporne nie ujęte w regulaminie rozstrzygają organizatorzy.

VI. Sprzęt  i nagłośnienie:

  1. Organizatorzy zapewniają:

a)       sprzęt odtwarzający – nagrania utworów muzycznych w formacie mp3 lub na płycie CD  należy dostarczyć do p. Kempy do dnia 4 grudnia 2017r. w celu dokonania zapisu .

VII. Ocena:

  1. Jury oceniać będzie:

-          dobór repertuaru,

-          interpretację,

-          sposób prezentacji,

-          poziom wykonania,

-          ogólny wyraz artystyczny.

2. Najlepsi wykonawcy wytypowani przez jury otrzymają dyplomy i będą reprezentować szkołę na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

 

>>KARTA ZGŁOSZENIA<<

 

Regulamin opracowała: Ewa Kuśnierek


 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

mDnia 29.09.2017 w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły a nawet rodzice mogli  zmierzyć się z zadaniami zadawanymi przez egzaminatorów na przerwach i stać się Ekspertami Tabliczki Mnożenia. Ku naszemu zaskoczeniu egzaminy sprawiły wszystkim uczestnikom wiele radości i zabawy, a uczniowie bardzo chętnie brali udział w egzaminach, nawet kilkukrotnie. Na dużej przerwie odbyły się także rozgrywki ze znajomości tabliczki mnożenia dla klas 4-6. Zawodnicy mieli do wykonania dwa zadania. Pierwszym z nich było odpowiedzenie na działanie z tabliczki mnożenia, a następnie trafienie piłką do bramki. Drugim zadaniem było rozwiązanie prostej łamigłówki. Zwycięzcami rozgrywek zostali:

1 miejsce- klasa IVc- immunitet z odpytywania i kartkówek z jednego wybranego dnia z wszystkich przedmiotów

2 miejsce- klasa VIc- immunitet z odpytywania i kartkówek z jednego wybranego dnia z jednego z wybranych przedmiotów

3 miejsce- klasa Va- immunitet z immunitet z odpytywania i kartkówek z jednego wybranego dnia z matematyki.

Dodatkowo z tej okazji ogłoszony był konkurs na plakat promujący Dzień Tabliczki Mnożenia. Po burzliwych obradach komisja postanowiła przyznać wszystkim uczestnikom wyróżnienia. Lista nagrodzonych:

 

Magdalena Misiak 4a

Wiktoria Pietrula 4a

Nadia Staszak 4b

Patryk Pawlak 4b

Natalia Piasecka 4b

Jan Wojciechowski 4b

Klaudia Paszkowiak 4b

Piotr Bartkowiak 4b

Julian Tyrzyk 4c

Juliusz Kuśnierek 4c

Oliwia Miler 4c

Nina Michalewicz 4c

Paweł Stefaniak 4c

Alicja Twardowska 4d

Julia Kubiak 4d

Zofia Jankowska 4d

Anna Górna 4e

Wszystkim zaangażowanym w obchody tak ważnego dnia dla matematyków, zwłaszcza uczniom klas VII za fotorelacje i egzaminowanie młodszych kolegów i koleżanek chcielibyśmy serdecznie podziękować i już dziś zapraszamy na kolejne obchody w przyszłym roku. 

m  m

m  m

 

Nauczyciele matematyki


 

 

Pojazd przyszłości - KONKURS

Witam serdecznie.Rusza kolejny raz konkurs plastyczny organizowany przez Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik". Tym razem trzeba wykonać pracę - "Pojazd przyszłości". Technika wykonania pracy jest dowolna (rysunek, malunek, collage, wydzieranki wydrapywanki, naklejanki i.t.p.). Mogą być prace płaskie na papierze w formacie A3 lub przestrzenne z dowolnych materiałów papierowych, czy odpadowych. Praca musi być wykonana przez jednego autora w przedziale wiekowym od 6 do 15 lat. Liczy się pomysł i oryginalność. Każdą pracę należy podpisać imieniem i nazwiskiem, wiekiem autora, numerem telefonu, adresem szkoły i klasą. Organizatorzy przewidują ciekawe nagrody i wyróżnienia oraz wybrane prace wezmą udział w wystawie. Zachęcam do wykonania prac podczas zajęć plastycznych w klasach, jak również w domu. Wykonane prace proszę oddawać nauczycielom i wychowawcom albo przynosić do pani Justyny Tomczak (pokój nauczycielski w części szkoły dla dzieci młodszych). Ostateczny termin składania prac w naszej szkole mija 16.10.2017r. Kto ma ciekawe pomysły, fascynuje się przyszłością, mechaniką i konstruowaniem to ten temat konkursu jest idealny dla niego. Podciągajcie rękawy i do zabawy! 

Justyna Tomczak


 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły do udziału w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, który odbędzie się z naszej szkole w piątek, tj. 29.09.2017r. Każdy może zostać ekspertem tabliczki mnożenia zdając egzamin u egzaminatorów kursujących podczas przerw po boisku szkolnym w godzinach 7:50-10:45. Dodatkowo każda klasa 4-6 może wystawić dwuosobową drużynę do rozgrywek w znajomości tabliczki mnożenia odbywających się na dużej przerwie na boisku szkolnym (w razie deszczu w sali gimnastycznej obok świetlicy). Osoby do drużyny zostaną wybrane na lekcjach matematyki,a ich zadaniem będzie odpowiadanie na zadane działania z tabliczki mnożenia i trafienie piłką do bramki oraz rozwiązanie prostej łamigłówki z wykorzystaniem tabliczki mnożenia. Przyjdźcie, grajcie i wygrywajcie bo warto! Nagrodą za 1 miejsce jest immunitet dla klasy z odpytywania i kartkówek na cały dzień z wszystkich przedmiotów! Drugie i trzecie miejsca także nie będą narzekać. Czekamy na Was w piątek. Pokażmy, że w naszej szkole są sami eksperci tabliczki mnożenia.
Czekamy na Was!

Nauczyciele matematyki


 

Regulamin Mistrzostw Szkoły Podstawowej nr 5

im. ks. Fr. Olejniczaka w Gostyniu

we współzawodnictwie sportowym

o tytuł „Sportowca Roku”

I. Cele

Celem konkursu jest propagowanie sportu i rekreacji wśród młodzieży szkolnej oraz wyróżnienie uczniów, którzy wnieśli istotny wkład w sportowy dorobek szkoły.

II. Organizatorzy

Organizatorami są nauczyciele wychowania fizycznego.

III. Uczestnicy i kategorie

Współzawodnictwo obejmuje uczniów wszystkich klas począwszy od klasy IV. Tytuł „Sportowca Szkoły” przyznany zostanie osobno w kategorii dziewcząt i chłopców. Dodatkowo wyróżnionych zostanie pięciu kolejnych uczniów w każdej kategorii.

IV. Termin

Mistrzostwa przeprowadzone będą każdorazowo od września do czerwca danego roku szkolnego. Podsumowanie wyników i wręczenie nagród podczas Dnia Sportu Szkolnego lub zakończenia roku szkolnego.

V. Zasady wyłaniania „Sportowca Szkoły”

Uczniom przez cały rok szkolny przyznawane będą punkty, których      suma wyłoni zwycięzców.  

VI. Punktacja

1. Zawody sportowe:

Ranga zawodów

Punktacja za zajęte miejsce i udział

I

II

III

IV

V

VI

VII-X

Udział

Szkolne

9

8

7

5

4

3

2

1

Gminne

11

10

9

7

6

5

4

2

Powiatowe

13

12

11

9

8

7

6

3

Rejonowe

17

16

15

13

12

11

10

5

Wojewódzkie

35

30

25

23

22

21

20

10

Krajowe

50

45

40

36

34

32

30

20

 

2. Udział w sportowych zajęciach pozalekcyjnych Szkolnego Klubu Sportowego (75% obecności lub więcej) – 5 pkt.
3. Członkostwo w pozaszkolnych klubach sportowych – 5 pkt.
4. Ustanowienie rekordu szkoły – 20 pkt.
5. Aktywny udział w lekcja wychowania fizycznego. Uczeń zawsze przygotowany do lekcji (nie ma braków stroju)– 5 pkt. za każde półrocze.

VII.    Nagrody

Dla pierwszych 6 osób dyplomy i nagrody rzeczowe.

VIII. Postanowienia końcowe

Uczeń nie otrzymuje punktów za udział w zawodach jeśli w czasie ich trwania zachował się w sposób naruszający dobre imię szkoły, drużyny lub naruszył inne ogólnie przyjęte normy poprawnego zachowania.

Za szczególnie rażące, niegodne zachowanie uczeń może być całkowicie usunięty z konkursu (decyzję podejmuje organizator).

W przypadku równej liczby punktów mogą zostać przyznane dwa jednakowe miejsca.

Ranking najlepszych sportowców będzie przedstawiany i raz w miesiącu aktualizowany na stronie internetowej szkoły oraz gablotach szkolnych.

 

Nauczyciele wychowania fizycznego:

Damian Kabała

Edyta Radomska

Magdalena Gorwa-Miś

Łukasz Wabiński

Mikołaj Rogala


 

 

Pocztówka z Wlk. Brytanii”

 

kWe wrześniu, w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny z języka angielskiego dla uczniów klas 3. Jak zwykle uczestnicy wykazali się pomysłowością i  zaprezentowali ponad dwadzieścia  wyjątkowych prac. W tym roku, jury jednogłośnie zdecydowało się przyznać miejsce pierwsze uczennicy klasy 3c. Ponadto wybranych zostało 9 prac, których autorzy otrzymali wyróżnienia. Dyplomy oraz drobne upominki zostały wręczone dzieciom, przez Panią Dyrektor, na  apelu z okazji Europejskiego Dnia Języków. Wszystkie prace zostały wywieszone na gazetce przed wejściem do biblioteki szkolnej, tworząc ciekawą galerię. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia tej wyjątkowej „mini wystawy” a przy okazji do zapoznania się z kulturą Wlk. Brytanii. Zwycięzcom oczywiście gratulujemy!  

Lista zwycięzców:

I miejsce: Olga Radczyk kl. 3C

Wyróżnienia: Filip Fabisiak kl. 3A

                     Mateusz Klauza kl. 3A

                     Zuzanna Lisiecka kl. 3B

                     Julia Michałowicz kl. 3B

                     Wojciech Wyrwiński kl. 3B

                     Dominik Sadzki kl. 3C

                     Wiktoria Krzyżostaniak kl. 3D

                     Barbara Stróżyńska kl. 3D

                     Aleksandra Kosmalska kl. 3E

Barbara Carvalho, Lidia Dudkiewicz


 

Międzynarodowy konkurs matematyczny

KANGUR 2017 – rozstrzygnięty!

k16 marca 2017 roku już po raz dwudziesty odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Choć konkurs jest bardzo trudny, zawsze gromadzi dużą grupę chętnych. W tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba 66 uczniów! Wczoraj dostaliśmy wreszcie długo wyczekiwane wyniki. Co prawda, nie mamy w tym roku laureata ani dyplomu za bardzo dobry wynik, ale czworo najlepszych otrzymało dyplom z wyróżnieniem.

W kategorii ŻACZEK:

- Julia Michałowicz z klasy 2b

W kategorii MALUCH:

- Anna Kulczak z klasy 3a

- Jonasz Kawczyński z klasy 3d

W kategorii BENIAMIN:

- Jan Adamczak z klasy 5a

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom a wszystkim dziękujemy za podjęcie rywalizacji! Życzymy matematycznych sukcesów w przyszłości!

Taki drobiazg dostał każdy uczestnik konkursu: http://www.kangur-mat.pl/image/upominek2017-film.mp4

Hanna Szczepecka


 

 

OMNIBUS 2017

oJuż po raz szesnasty odbył się w naszej szkole Miejsko-Gminny Konkurs „Omnibus”. 26 kwietnia 2017 stanęło do rywalizacji o ten zaszczytny tytuł dwanaście osób z czterech szkół podstawowych – SP w Siemowie, SP nr 1, SP nr 2 oraz SP nr 5 w Gostyniu. Jak co roku gościnnie wystąpili również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Borku. P. Edmund Neudeker, ich opiekun, jest pomysłodawcą i jednym z organizatorów konkursu. Konkurs składał się z dziesięciu części. Zaczął się od wybieranych losowo pytań ustnych z różnych dziedzin wiedzy. Następnie uczestnicy zmierzyli się z zadaniami pisemnymi z przyrody, sportu, filmu, muzyki i geografii. Tradycyjnie, jak co roku, rozwiązywali również zagadki logiczne. Poziom był tak wyrównany, że po dwugodzinnych zmaganiach, konieczna okazała się dogrywka! Ostatecznie „Omnibusem 2017” został uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu – Artur Gałat, któremu serdecznie gratulujemy! Przedstawicielami naszej szkoły byli: Krzysztof Płatek, Maria Stróżyńska oraz Gabriela Woźniak (piątoklasistka!). Nie udało im się zdobyć tytułu Omnibusa, ale godnie reprezentowali szkołę, rywalizując z naprawdę silnymi przeciwnikami. Nagrody dla uczestników konkursu jak co roku, ufundował Burmistrz Gostynia oraz pozyskani przez organizatorów sponsorzy. Szkoła zapewniła wszystkim uczestnikom i ich opiekunom słodki poczęstunek.

 Organizatorzy konkursu:

Edmund Neudeker, Hanna Szczepecka, Katarzyna Tyrzyk, Szymon Tyrzyk

o  o  o

o  o  o

Hanna Szczepecka


 

„ A niechaj narodowie wżdy pstronni znają,

iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”

Mikołaj Rej

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

j21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu odbył się XVI Powiatowy Konkurs Języka Polskiego. Wśród 36 uczestników znalazły się też trzy uczennice z naszej szkoły, które pokonały swoich przeciwników na etapie szkolnym. Były to Magdalena Sadowska, Agata Ostach i Anna Brucks. Uczennice, w czasie zmagań konkursowych, musiały napisać wypracowanie na jeden wybrany przez siebie temat oraz rozwiązać test frazeologiczny. Tydzień później, tj. 28 kwietnia 2017r., nastąpiło ogłoszenie wyników. Okazało się, że wśród zwycięzców są też uczennice z naszej szkoły. Magdalena Sadowska zdobyła tytuł Mistrza Ortografii, natomiast Agata Ostach została Mistrzem Interpunkcji. Zwyciężczyniom gratulujemy!

  j

Beata Kopaszewska


 

Gminny Konkurs Ortograficzny

12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III. Wśród 30 uczestników z całego regionu naszą szkołę reprezentowały uczennice: Nina Michalewicz z III c, Wiktoria Pietrula kl. III a oraz Klaudia Paszkowiak z kl. III b. Zadania konkursowe nie były łatwe, należało właściwie uzupełnić tekst odpowiednimi trudnościami ortograficznymi, znaleźć rozwiązania zagadek oraz łamigłówek pamiętając o poprawnej pisowni. Dziewczynki zaprezentowały się bardzo dobrze. Trzecie miejsce w konkursie zajęła Wiktoria Pietrula z kl. III a, uzyskując 76,5 pkt na 80 możliwych do zdobycia. Zaledwie pół punktu mniej zdobyła Nina Michalewicz z kl. III c – 76 pkt., punkt mniej uzyskała Klaudia Paszkowiak – 75,5 pkt. Serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Tokarska


 

Wiosna, ach to ty

wDnia 12 kwietnia ogłoszono wyniki konkursu plastycznego dla klas II i III „Wiosna, ach to ty”. Spośród wielu ciekawych prac komisja wybrała najbardziej barwne, oryginalne i estetycznie wykonane ilustracje wiosny. Laureatami konkursu zostali:

W kategorii klas III:

I miejsce Filip Dubaniewicz kl. III d

II miejsce Igor Chróścik kl. III b

III miejsce Julian Tyrzyk III c

W kategorii klas II:

I miejsca Zofia Kurczewska II d

II miejsce Szymon Machowski II e

III miejsce Wiktoria Krzyżostaniak II d

Wyróżnienia: Patrycja Stanek II a, Iga Tunia II f, Zofia Muszyńska II b, Michalina Skorupka II g, Lorina Andrzejewska III a, Karolina Rozalska III a, Zuzanna Szymczak III e, Kalina Żak III c, Natan Kasperczak III d, Emilia Modlińska III b, Wiktoria Kończak II e

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy!

w

Agnieszka Nowicka


 

Konkurs plastyczny "Kartka wielkanocna"

Dnia 12 kwietnia po apelu z okazji Świąt Wielkanocnych nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas II pt. „Kartka wielkanocna”. Celem konkursu było przede wszystkim rozbudzenie zainteresowania pięknym zwyczajem obdarowywania się kartkami świątecznymi oraz rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej. W konkursie wzięło udział 27 uczniów z klasy IIb, IIe i IIf. Wybór laureatów był bardzo trudny, ponieważ wszystkie prace były ciekawe i pomysłowe.

Lista laureatów:

I miejsce – Nina Biernat IIb

II miejsce – Hubert Sikora IIf

III miejsce – Gabriel Ratajczak IIe

Wyróżnienia:

Aleksandra Szczęsna IIe

Adrian Kubiak IIf

Dawid Nowak IIe

Liliana Fechner IIf

Błażej Danielczak IIb

Zuzanna Chuda IIf

Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Marta Rajewska


 

Co to jest kaligram?

kW marcu w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem „Lubię czytać i pisać” na najlepszy kaligram. Zadaniem uczniów było przedstawienie treści wybranego utworu (wiersza, fraszki, bajki, piosenki itp.) za pomocą kaligramu. A co to jest kaligram? – zapytacie. To wykonanie pracy plastycznej polegającej na wykaligrafowaniu utworu, którego wersy tworzą sylwetkę zwierzęcia, przedmiotu, osoby, rośliny itp. i mają związek z tematem wiersza czy piosenki. Do organizatorów konkursu napłynęło wiele ciekawych prac. Komisja, wybierając zwycięzców, miała trudne zadanie. Wszystkie kaligramy były bowiem bardzo pomysłowe. Każdy był wyjątkowy! Dyplomy i nagrody przyznano więc wszystkim uczestnikom konkursu, lecz wyróżniono następujące osoby:

- Julię Nowak z kl. Vb (I miejsce),

- Bartosza Musielaka z kl. VIc (II miejsce),

- Tomasza Listwonia z kl. Vc (III miejsce),

- Sonię Mikołajczyk z kl. Vc i Nikolę Gano z kl. Vc (wyróżnienie).

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwijania zainteresowań czytelniczych i plastycznych.

k  k

Magdalena Woźniakowska


 

Szkolny Konkurs Ortograficzny

k23 marca 2017r. odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 26 uczniów z klas trzecich. Każdy z uczestników musiał wykonać kilka zadań: napisać dyktando, rozwiązać krzyżówkę i rebusy, odnaleźć obrazki w nazwach których znajdują się trudności ortograficzne oraz uzupełnić tekst z lukami.

 

Za udział w konkursie wyróżnienia otrzymały:

Anna Łagódka kl. 3 a

Karolina Nowak kl. 3 a

Natalia Poznańska kl. 3 b

Julia Dubisz kl. 3 c

Łucja Gmur kl. 3 c

Pola Wesoły kl. 3 c

Laureatkami konkursu zostały:

Nina Michalewicz kl. 3 c - I miejsce

Wiktoria Pietrula kl. 3 a - II miejsce

Klaudia Paszkowiak kl. 3 b - III miejsce

Uczennice te będą reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym. Życzymy im powodzenia!

k  k

Justyna Marcinkowska


 

Dialog z rzeczywistością

Dnia 16 marca br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyło się podsumowanie XII edycji konkursu literacko-plastyczno-fotograficznego DIALOG Z RZECZYWISTOŚCIĄ. Dwoje uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych w dziale FOTOGRAFIA. Są to: Wiktoria Bączkowska z kl. VIa (I miejsce), Kacper Kosowicz z kl. Vc (III miejsce). Serdecznie im gratulujemy!

Woźniakowska Magdalena


 

Gminny Konkurs Piosenki o Zdrowiu 2017

kZdrowy tryb życia promować można na wszelkie sposoby. Jednym z najmilszych dla ucha i oczu jest promocja zdrowia przez piosenkę.Właśnie na ten rodzaj promocji zdecydowała się Szkoła Podstawowa im. E. Bojanowskiego w Kunowie, w której dnia 24 lutego 2017r. odbył się Gminny Konkurs Piosenki o Zdrowiu.  Tego dnia wielu młodych artystów wykonało utwory, promujące zdrowy styl życia. W konkursie brały udział przedszkola i szkoły podstawowe gminy Gostyń.  Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy szkolnego etapu, czyli Eliza Idaszek  oraz zespół „Śpiewacy z trzeciej klasy” w składzie: Martyna Fajczyk, Zuzanna Szymczak, Dominik Chudy, Jakub Konarski i Szymon Nowak. Wszystkie wykonania zakończone były gromkimi brawami. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe. W kategorii szkół podstawowych jury wybrało następujących laureatów:

I miejsce – zespół Rozśpiewane Trzeciaki z SP Siemowo

II miejsce – Michalina Kostrzewska z SP Siemowo

III miejsce  - Julia Byra SP nr 2 w Gostyniu

Wszyscy uczestnicy wrócili do domu z dyplomem i upominkami.

Występy uczestników pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=8eURHiXqtl4

k  k

Marta Rajewska


 

Najpiękniejsza Kartka Świąteczna

kbDnia 22.12.2016 r. został rozstrzygnięty konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną. W konkursie wzięli udział uczniowie klas II i III. Złożone prace zachwycały pomysłowością i estetyką wykonania. Spośród sporej liczby prac wybrano najciekawsze. Po długiej naradzie zdecydowano, że laureatami, zostaną:

I miejsce – Barbara Stróżyńska II d

Dwa miejsca II - Mateusz Klauza II a oraz Szymon Ciesielski II d

Dwa miejsca III - Natalia Skrzypek kl. III a oraz Franciszek Baraniak kl. II f

Wyróżnienia otrzymali: Piotr Bartkowiak III b, Karolina Rozalska III a, Zofia Jankowska III d, Zuzanna Szymczak III e, Wiktoria Krzyżostaniak II d, Kalina Żak III c, Liliana Fechner II f, Szymon Machowski II e, Antonina Frost II g.

Zwycięzcom gratulowała pani dyrektor Katarzyna Smektała. Dyplomy oraz nagrody zostały rozdane podczas apelu przygotowanego z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Nagrodzone prace można podziwiać na wystawce, przy głównym wejściu do szkoły. Wszystkim laureatom oraz uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

kb  kb

Agnieszka Tokarska


 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

mDnia 25.11.2015r. w świetlicy zrobiło się pluszowo. Tego dnia swoje święto obchodzi „Pluszowy Miś”. Na zajęciach „świetliki” kolorowali oraz wycinali miniaturowe szablony, którymi ozdabiali swoje palce. Z tej okazji dnia 28.11.2016r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Święto to zapoczątkowano w 2002 roku z okazji setnej rocznicy powstania maskotki. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 2-3. Odbył się on z inicjatywy dyrekcji, Jolanty Małeckiej, Pauliny Nowakowskiej oraz Magdaleny Szwengler. Dzieci stanęły na wysokości zadania i swoimi pracami spowodowały wielki ból głowy przy wyborze tych najlepszych. Praca w formacie A4 techniką dowolną. Wyróżnione oraz nagrodzone arcydzieła można podziwiać przy bibliotece szkolnej. Gratulacje oraz nagrody wręczył wicedyrektor Ksawery Kempa.

I miejsce:

Oleg Grocki kl. II e oraz Bartek Marcinkowski kl II e,

II miejsce:

Wojtek Wyrwiński kl. II b oraz Jakub Gorynia kl. II b

III miejsce:

Antonina Frost kl. IIg oraz Adam Chwistek kl. IIIe

Wyróżnienia:

Zuza Kozaczek III a, Jakub Tomczak II a, Kornelia Popielas II a, Agata Pietraszewska III d, Zofia Krawiec III e, Bartosz Wysocki II e, Alan Ratajczak III c, Anna Środa III d, Anna Kulczak III a, Julka Michałowicz II b, Patryk Pawlak III b.  GRATULUJEMY!

m  m  m

m  m

Wychowawcy świetlicy

Jolanta Małecka


 

HALLOWEEN

hW październiku w naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny z j. angielskiego „Halloween”  w którym wzięli udział uczniowie klas 2. Dzieci wykonały swoje prace na zajęciach. Najładniejsze prace z każdej klasy zostały przekazane jury, które wyłoniło zwycięzców. Należy podkreślić, że w chwili obecnej mamy aż siedem klas 2, tak więc ilość prac konkursowych była bardzo duża. Dzieci chętnie wykonały swoje prace i jak zwykle wykazały się ogromną pomysłowością. Każdy dołożył starań, aby jego praca była wyjątkowa. W rezultacie wyróżniono 14 prac oraz przyznano jedno miejsce 1. Dyplomy oraz upominki dla zwycięzców wręczyła Pani Dyrektor na apelu, 28 października. Poniżej zamieszczamy imiona i nazwiska zwycięzców. Gratulujemy 

1 miejsceNadia Piotrowska kl. 2A

Wyróżnienia :

  1. Gabriela Konieczna kl. 2A
  2. Mikołaj Lecki kl. 2B
  3. Oliwia Małyszek kl. 2B
  4. Franciszek Sobociński kl. 2C
  5. Zofia Grześkowiak kl. 2C
  6. Maria Brucks kl. 2D
  7. Szymon Machowski kl. 2E
  8. Kacper Jędroszkowiak kl. 2E
  9. Agata Tarnowska kl. 2E
  10. Franciszek Baraniak kl. 2F
  11. Iga Tunia kl. 2F
  12. Antonina Frost kl. 2G
  13. Hubert Konieczka kl. 2G
  14. Iga Kuszyńska kl. 2G

h  h  h

Barbara Carvalho


 

„Pocztówka z Wlk. Brytanii”

pWe wrześniu, w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny z języka angielskiego dla uczniów klas 3. Jak zwykle uczestnicy wykazali się pomysłowością i stworzyli bardzo ciekawe prace. W tym roku, po raz pierwszy, jury zdecydowało się przyznać 3 miejsca pierwsze zamiast tradycyjnych miejsc od I do III  ponieważ trzy prace reprezentowały tak wyrównany poziom, iż niemożliwe okazało się wybranie jednej najlepszej. Ponadto, przyznane zostały jeszcze 3 wyróżnienia. Dyplomy zostały wręczone przez Panią Dyrektor na specjalnie zorganizowanej zbiórce a wszystkie prace zostały wywieszone w sali 02, w części budynku dla klas 1-3 tworząc ciekawą gazetkę.

Lista zwycięzców:

I miejsce: Anna Kulczak kl. 3A

I miejsce: Wiktoria Pietrula kl. 3A

I miejsce: Jan Wojciechowski kl. 3B

Wyróżnienia:

Karolina Rozalska kl. 3A

Agata Pietraszewska kl. 3D

Kacper Nowakowski kl. 3E

p

Barbara Carvalho


 

Konkurs plastyczny pt. „Bezpieczny Uczeń”

kW maju w naszej szkole został zorganizowany konkurs pt. „Bezpieczny Uczeń”, którego celem było przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania się na jezdni. 9.06.2016r. W konkursie brali udział uczniowie klas pierwszych. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Prace przedstawiały wiele ciekawych scen związanych z zasadami bezpiecznego poruszania się po jezdni. Wybór laureatów okazał się bardzo trudny, ponieważ  wszystkie prace okazały się być bardzo ciekawe i pomysłowe.

Lista nagrodzonych uczniów:

1.      Kacper Piszczelak Ie

2.      Julia Wojciechowska Ia

3.      Ania Zielichowska Id

Kacper Skrzypczak If

Wyróżnienia otrzymali:

Wiktoria Krzyżostaniak Id

Oliwia Małyszek Ib

Wiktoria Filipowiak Ia

Wiktoria Kończak Ie

Nikolas Adamczak Id

Barbara Kubiak, Aleksandra Jakuszek


 

ZWYCIĘSTWO W POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA POLSKIEGO

22 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu odbył się XV Powiatowy Konkurs Języka Polskiego. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klas 6: Maria Gorynia, Zofia Stachowiak i Dominika Zawistowska. Uczestnicy konkursu w ciągu 60 minut musieli napisać wypracowanie na jeden z tematów zaproponowanych przez organizatorów, a po krótkiej przerwie przystąpić do 30 minutowego testu frazeologicznego.

29 kwietnia 2016r. odbyło się ogłoszenie wyników. Wtedy okazało się, że Maria Gorynia, której opowieść o walizce zachwyciła jurorów, zajęła pierwsze miejsce. Natomiast Dominika Zawistowska wywalczyła tytuł Mistrza Ortografii.

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że w gimnazjum również będzie o nich głośno.

Kopaszewska Beata


 

Wiosna, ach to ty!

W środę 23.03.2016 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Wiosna, ach to ty!". Uczniowie klas II i III przygotowali barwne i oryginalne prace plastyczne przedstawiające budzącą się do życia przyrodę. W ten sposób zaprosili do szkoły wiosnę - najbardziej wyczekiwaną i najpiękniejszą porę roku. Wybór laureatów był trudny, gdyż dzieci posługiwały się wieloma różnorodnymi i interesującymi technikami oraz wykazały się dużą pomysłowością. Ostatecznie miejsce pierwsze zajęła Zuzanna Szymczak z II e, miejsce drugie zajęła Zosia Jankowska z II d, miejsce trzecie - Emilia Modlińska kl. II b oraz Alicja Jankowska kl. II a. Wyróżnienia otrzymali: Matylda Mencel II b, Kacper Jańczak II e, Kacper Adamczak II d, Łucja Gmur IIc, Karolina Rozalska II a, Wiktoria Rozalska III a, Natalia Hanusek III b, Ania Galusińska III b, Wojtek Błaszczyk IIIc. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Agnieszka Nowicka


 

Konkurs plastyczny pt. „Pejzaż zimowy”

pW lutym tuż po feriach zimowych w naszej szkole został zorganizowany konkurs pt. „Pejzaż zimowy”, w którym brali udział uczniowie klas pierwszych.  Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Przystąpiło do niego ponad 100 uczniów. Prace przedstawiały wiele ciekawych scen związanych z okresem zimowym. Wybór laureatów okazał się bardzo trudny, ponieważ  wszystkie prace okazały się być bardzo ciekawe i pomysłowe. Nagrodzone prace znajdują się na gazetce ściennej w części budynku dla klas I-III. Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Lista nagrodzonych uczniów

1.      Wiktoria Konieczna 1g

2.      Zuzanna Zielińska 1b

3.      Oliwia Sobecka 1f

Zuzanna Danek 1e

Maria Misiak 1d

Wyróżnienia otrzymali:

Dawid Lenarczyk 1b

Zuzanna Lisiecka 1b

Jagoda Płatek 1g

Piotr Miler 1a

Mateusz Kubiak 1a

Dawid Nowak 1e

Piotr Berger 1f

p  p

Barbara Kubiak


 

XII Bieg Patrona

Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu im. ks. Fr. Olejniczaka

 

Już po raz dwunasty mamy zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych do udziału w XII Biegu Patrona. W tym roku biegać będziemy 3 kwietnia na Stadionie OSiR w Gostyniu. 

Tegoroczny Bieg Patrona zapowiada się fascynująco, gdyż został kolejny raz połączony z gostyńskim biegiem „Nasza Dycha”.

Połączenie sił i organizacja jednej wielkiej imprezy, gwarantuje dobrą zabawę i wielkie emocje. Do Gostynia zjadą zawodnicy z całej Polski, którzy rywalizować będą na dystansie 10 km w biegu „Nasza Dycha” oraz dzieci i młodzież, którzy powalczą w Biegu Patrona w dziesięciu kategoriach wiekowych.

Zapoznaj się ze szczegółami w Regulaminie XII Biegu Patrona >>POBIERZ<<

Już dziś zgłoś swój udział w XII Biegu Patrona >>ZAPISZ<<

Zobacz listę startową >>ZOBACZ<<

Informacje dotyczące biegów możesz znaleźć również na stronie www.naszadycha.pl

 

ZAPRASZAMY!

 




 

Dodatkowe informacje