Pod egidą Revensburger w

rNa majowym spotkaniu Szkolnego Klubu Gier Planszowych uczestnicy mogli zapoznać się z grami wydawnictwa Ravensburger. Gry dostarczają nie tylko dobrej zabawy, ale także wnoszą elementy nauki w czasie rozgrywek. Jednakże wykonanie gier wymienionego wydawnictwa stoi na wysokim poziomie i skierowane jest do młodszych odbiorców i trzeba przyznać, że zabawa była przednia :) Poruszające się karaluchy zrobiły chyba największą furorę... tak, tak, poruszające się! Mimo wszystko trzeba się wykazać umiejętnościami planowania i przewidywania skutków swoich ruchów. Czyli jak w życiu. Łamigłówki zmuszały niektórych do wytężonej pracy umysłowej. Jednak dzieciaki z Klubu wiedzą, że głowa jest nie tylko od parady.

r  r  r  

r

Mikołaj Rogala


 

Plany SKGP na nowy rok

kNowy rok to nowe wyzwania oraz nowe gry w Szkolnym Klubie Gier Planszowych. Każdy z uczestników spotkań ma możliwość przyniesienia własnych gier z domowych zasobów. Oczywiście co tydzień można spróbować swoich sił w nowej grze, która jest do dyspozycji graczy. Już niedługo w szkole zorganizowane będą dwa turnieje. Coroczne rozgrywki w warcaby oraz turniej Super Farmera. Cały czas można wziąć udział w konkursie Story Cubes. Jednocześnie w ferii będzie można skorzystać z oferty nieco szerszej... ale nie uprzedzajmy faktów Śmiech Czyli nie próżnujemy!

k  k  k

k k k  

Mikołaj Rogala


 

tmKolejny raz nasza szkoła wzięła udział w akcji zorganizowanej przez wydawnictwo Rebel.pl pod hasłem "Tajemniczy Mikołaj". Dzieciaki otrzymały jedną paczkę, która została otwarta w ostatnim dniu przed świętami. Uczestnicy Szkolnego Klubu Gier Planszowych mieli możliwość rozlosowania otrzymanych gier. Szczęśliwcy mogli zabrać gry do domu na całe święta i cieszyć się podczas rodzinnych rozgrywek przez cały okres przerwy świątecznej. W pudle znaleźliśmy trzy gry wydawnictwa Rebel.pl: "Szalona Misja", "Domek" oraz "Łowcy Skarbów". Wszystkie trzy gry były nowością dla dzieciaków i z radością wracali do domów by je rozpakować. Kolejny raz pragniemy podziękować Tajemniczemu Mikołajowi za wsparcie naszej placówki. Dzieciaki z pewnością będą się świetnie bawić podczas rozgrywek. Pozdrawiamy!

tm  tm

Mikołaj Rogala


 

W ostatnich dniach otrzymaliśmy paczkę od Tajemniczego Mikołaja Śmiech Zawartości jeszcze nie poznaliśmy, ale już nie możemy się doczekać! Dzieciaki wiedzą, że otwarcie nastąpi 22 grudnia po klasowych Wigiliach. Z obecnych owego dnia zostaną wylosowane osoby, które na czas Świąt będą mogły zabrać gry do domu i w gronie rodzinnym cieszyć się podczas wspólnych rozgrywek. Ciekawe ile gier zawiera paczka? Już teraz dziękujemy Tajemniczemu Mikołajowi za wsparcie naszej placówki. Jednakże podziękowań jeszcze nie koniec Puszcza oczko


Mikołaj Rogala


 

Możesz pomóc szkole!

Od niedawna wydawnictwo Rebel.pl przygotowało ciekawą opcję dla kupujących. Każdy kto zrobi zakupy na stronie wydawnictwa może wesprzeć jedną z placówek, które są zainteresowane rozwojem swoich zasobów gier planszowych. Kupujący mogą oznaczyć wybraną instytucję w czasie zakupów i dzięki temu szkołą otrzymuje rabat. Im więcej wspierających tym większy rabat. Im większy rabat tym zakupy tańsze. Im zakupy tańsze tym częściej będą robione a tym samym, Szkoła wzbogaci swoją kolekcję gier planszowych. Nasza szkoła przystępując do akcji otrzymała unikatowy kod 083. Prosimy o wsparcie podczas robienia zakupów. Będzie to miły gest i pozwoli dzieciom na poznanie nowych kompetencji dzięki grom planszowym.

Mikołaj Rogala


 

Szkolny Klub Gier Planszowych

klWystarczył jeden tydzień odwołanych zajęć, by dzieciaki rzuciły się niczym wygłodniałe lwy na pudełka z grami. Trudno nawet było zrobić wspólne zdjęcie. Muszę przyznać, że dzieciaki bardzo dobrze radzą już sobie z prostymi grami planszowymi. Tłumaczą sobie nawzajem, wspólnie grają bez większych zgrzytów, potrafią się skupić na dłuższej rozgrywce. Pojawia się już także grupa dość dobrze rozwijających się graczy. Zaczynamy już powoli poznawać bardziej skomplikowane pozycje, które wymagają większego skupienia oraz myślenia. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ takie było założenie powstania Szkolnego Klubu Gier Planszowych. Rozwijać myślenie, współpracę, umiejętność radzenia sobie z porażką, kultury w stosunku do rywali. Jak na razie wszystko idzie w dobrym kierunku.

kl  kl  kl

kl  kl  kl

Mikołaj Rogala


 

Rada Rodziców dzieciom


kKolejny raz Rada Rodziców wsparła szkolną kolekcję gier planszowych. Tym razem głównym motywem przewodnim zakupów były dzieci uczęszczające na świetlicę. Dość spora grupa naszych uczniów spędza w tym ciekawym przybytku dość dużą część swojego czasu pozalekcyjnego. Lekcje sprawnie odrabiają i potrzebują także rozrywki. Dlatego też zostały zakupione cztery gry na potrzeby zajęć w świetlicy (Kot Stefan, Wiewióry, Kamienie w kieszenie, Kotabirynt). Oczywiście dla starszych uczniów także zakupione zostały dwie gry. Jedna z nich pozwoli urozmaicić lekcje historii (Timeline: Polska), druga natomiast wymaga pogłówkowania i logicznego myślenia (Czary Mary).  Oczywiście wszystkie gry są także wykorzystywane podczas zajęć Szkolnego Klubu Gier Planszowych, który z tygodnia na tydzień przyciąga większą liczbę uczestników. Niektóre gry już zostały sprawdzone.

k  k

Mikołaj Rogala


 

Szkolny Klub Gier Planszowych


kgKolejne już spotkanie Szkolnego Klubu Gier Planszowych zebrał jeszcze większą rzeszę uczestników. Powoli gracze uczą się od siebie zasad poszczególnych gier. Tak naprawdę to wybór jest duży i jest ogromny problem by we wszystkie pozycje zagrać. Każdy z uczestników ma możliwość zagrania w grę, która mu najbardziej odpowiada. Nie ma problemu ze znalezieniem współgracza. Już zaczynamy planować turnieje w określone gry. Dzieciaki mimo zabawy mogą uczyć się cierpliwości, stosowania się do zasad, umiejętności rywalizacji na kulturalnym poziomie. Wszystko to poprzez świetną zabawę. Zabawa oczywiście powoduje wiele hałasu, ale co tam, to tylko emocje i to bez komputera
Śmiech.

kg  kg  kg  kg

Mikołaj Rogala


 

SZKOLNY KLUB GIER PLANSZOWYCH

W czwartek  14 września ruszyła działalność Szkolnego Klubu Gier Planszowych. Pod okiem propagatora i miłośnika gier planszowych uczestnicy zajęć mają możliwość kształtowania wielu kompetencji z zakresu: matematyki, logicznego myślenia, myślenia abstrakcyjnego,  pobudzanie wyobraźni, poszerzanie wiedzy z zakresu przyrody, poszerzania słownictwa, spostrzegawczości, umiejętności planowania i strategicznego myślenia, empatii, stosowania się do zasad. Już pierwsze spotkanie spowodowało napływ wielu uczestników. Grupa 25 uczniów poznała nowości wydawnicze i świetnie bawiła się podczas gry.Spotkania odbywają się w każdy czwartek w godzinach 12:45 - 14:30. Zapraszamy!

sk  sk  sk

sk  sk

Mikołaj Rogala


 

Rada Rodziców

2p

Kolejny raz Rada Rodziców zakupiła ciekawe gry planszowe dla uczniów naszej szkoły. Część gier będzie można wypróbować na świetlicy a dwie z nich pozostaną w bibliotece gdzie będzie można je wypożyczyć. Wszystkie gry wydane zostały przez wydawnictwo 2 Pionki z Gliwic. Gry familijne łączą prostotę zasad z dość sporą możliwością kontrolowania drogi do zwycięstwa. Każda z gier umożliwia rozwój kompetencji matematycznych, decyzyjności, ryzyka oraz ogromu zabawy. Mamy nadzieję, że wszyscy którzy sięgną po owe pozycje nie będą żałować żadnej chwili. Wyboru gier dokonano przy współudziale Szkolnego Klubu Gier Planszowych. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie i zapraszamy do nauki przez zabawę. 

Mikołaj Rogala

  

ZAPRASZAMY NA GOSTKON 2016

sUwaga już w najbliższy weekend w GOK Hutnik odbędzie się festiwal fantastyki GOSTKON 2016 organizowana przez Klub Fantastyki "Kopuła Zapomnienia" z Gostynia. Cała impreza rozpoczyna się już w czwartek 4 lutego w Kinie "Pod Kopułą” atrakcją komiksów dźwiękowych (pokaz plansz komiksowych gdzie jako dźwięk wykorzystane jest słuchowisko danego komiksu): Kajko i Kokosz, Thorgal oraz dla dorosłych Walking Dead. W piątek 5 lutego na rynku odbędzie się przedstawianie pt. „451o Farenheit”. W kolejnych dwóch dniach 6-7 lutego odbędzie się główna część imprezy. Games Room (sala pełna gier planszowych) z możliwością zapoznania się z ponad 200 grami planszowymi. Grupa Szkolnego Klubu Gier Planszowych wspiera organizatorów zasobami gier planszowych oraz osobami do tłumaczenia gier dla uczestników. Na festiwalu jest wiele innych atrakcji, z których uczestnicy mali i duzi mogą skorzystać. Zapraszamy w imieniu organizatorów do odwiedzenia GOK Hutnik oraz pozostałych miejsc w celu poznania fantastyki w wielu wymiarach.

Pełny program na profilu Fb oraz na stronie internetowej GOK Hutnik.


 

Rodzinne Piątkowe Granie

pPodobnie w poprzednim miesiącu tak i w grudniu odbyło się rodzinne spotkanie przy grach planszowych. Szkolny Klub Gier Planszowych wspólnie z Klubem Fantastyki „Kopuła Zapomnienia” przedstawiali, uczyli, wspólnie się bawili z uczestnikami. Ilość dostępnych gier jest z miesiąca na miesiąc coraz większa. Wydawnictwa  Rebel Granna, Egmont i G3 cały czas wspierają oba Kluby. Na spotkaniu można było zagrać w nowości, które otrzymaliśmy od „Tajemniczego Mikołaja”. Darczyńców, którzy wzięli udział w akcji o owej nazwie. Dzięki temu uczestnicy mogą poznać współczesne gry planszowe, które niejednokrotnie osiągają dużą kwotę zakupu. Dzięki comiesięcznym spotkaniom dzieci oraz rodzice,  a nawet dziadkowie mają możliwość wypróbowania swoich sił w grach, które im najbardziej odpowiadają. Zapraszamy na kolejne spotkania „Rodzinnego Piątkowego Grania”!

p  p  p  p

   

Mikołaj Rogala


 

Dodatkowe informacje