„Biesiada Staropolska” na zakończenie klas VIII

 

Dnia 23.06.2023r. chórzyści uświetnili uroczystość zakończenia szkoły przez klasy VIII. Zaśpiewali w przedstawieniu zatytułowanym „Biesiada Staropolska”, wzorowanym na scenach z „Pana Tadeusza”. Było sielsko, a przy pięknym śpiewie chóru i anielsko!!!

 

 


 

Drzwi otwarte z bajką muzyczną „W szkatułce marzeń”

 

Dnia 15.06.2023r. po raz drugi chór ubarwił swoim śpiewem bajkę muzyczną „W szkatułce marzeń”, która została wystawiona podczas drzwi otwartych dla przyszłych pierwszoklasistów.

 


 

Chór „Zaczarowana Melodia” ma już 20 lat

Nadszedł wreszcie ten dzień 14.06.2023r. , w którym chór mógł się zaprezentować na długo wyczekiwanej uroczystości z okazji obchodów 20 – lecia swojej działalności w Szkole Podstawowej Nr 5 w Gostyniu.

Była to niezwykle ważna uroczystość dla całej społeczności szkolnej. W tym dniu naszą szkołę odwiedzili zacni goście. Był wśród nich Burmistrz Gostynia - p. Jerzy Kulak, p. Mirosław Żywicki- przewodniczący Rady Miejskiej Gostynia, Starosta Gostyński- p. Robert Marcinkowski, Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych- p. Aldona Grześkowiak. Oprócz tego swoją obecnością zaszczycili nas Radni miasta Gostynia, przedstawiciele Rady Osiedla Pożegowo, dyrektorzy szkół i przedszkoli gminy Gostyń. Wśród zaproszonych gości znaleźli się też Przyjaciele szkoły, którzy zawsze chętnie wspierają ją w swoich działaniach.

Po przemówieniach zaproszeni goście obejrzeli bajkę muzyczną „W szkatułce marzeń”, do której scenariusz napisała p. Beata Kopaszewska. Stroną muzyczną zajęła się p. Ewa Kuśnierek, która napisała muzykę do wierszy swojej zmarłej przyjaciółki - Magdy Michnowskiej. To właśnie jej poezja zainspirowała do stworzenia innowacji zatytułowanej „W szkatułce marzeń”. W aktorów wcielili się uczniowie klas 6: Wojtek Waleński, Weronika Włodarczyk, Lena i Maja Kozyra, Czarek Wiliszewski, Rafał Norberciak i Szymon Duda. Szeregi występujących zasiliły też uczennice klasy 3a, które pod okiem p. Eli Szczygieł przygotowały arabski taniec, oraz nasze absolwentki: Ania Brucks i Marysia Stróżyńska, które pomogły dżinowi w realizacji życzenia. W tym wyjątkowym dla chóru czasie śpiewem wsparła go Marysia Kozłowska- również absolwentka naszej szkoły. Chórowi towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu zaprzyjaźnionych instrumentalistów w składzie: fortepian – p. Jerzy Woźniak, skrzypce – p. Wojciech Czemplik, instrumenty perkusyjne – Juliusz Kuśnierek,
gitara basowa – p. Jakub Osiewicz, gitara akustyczna i elektryczna – p. Marcin Kuśnierek.

W tym dniu nie obyło się też bez niespodzianek. Z okazji okrągłej rocznicy istnienia chóru, po przedstawieniu, do hali „wjechał” tort ze zdjęciem „Zaczarowanej Melodii”. Po odśpiewaniu „Sto lat” członkowie chóru oraz aktorzy chętnie poczęstowali się słodkim upominkiem.

Po przedstawieniu zaproszeni goście oraz rodzice chórzystów mieli okazję obejrzeć „żywe obrazy”. W trzech salach lekcyjnych przygotowane zostały wystawy z 20- letniej działalności chóru „Zaczarowana Melodia”, a w małej sali gimnastycznej zaprezentowano wyjątkowy pokaz strojów chóralnych, który poprowadziła p. Marta Wojtyniak.

 

 


 

Płyta promocyjna „W szkatułce marzeń”

 

Od stycznia zaczęły się prace nad płytą promocyjną chóru „Zaczarowana Melodia” zatytułowaną „W szkatułce marzeń”. Najpierw został zarejestrowany materiał dźwiękowy instrumentarium w składzie:
fortepian – p. Jerzy Woźniak
skrzypce, mandolina – p. Wojciech Czemplik
harmonijka ustna – p. Andrzej Kozłowski
instrumenty perkusyjne – Juliusz Kuśnierek
gitara elektryczna i basowa – p. Jakub Osiewicz

gitara akustyczna i elektryczna – p. Marcin Kuśnierek.

W lutym zarejestrowano solistów w STUDIO NAGRAŃ Barock Entertainment MIX&MASTER Michał Bąk & Marcin Kuśnierek, podobnie jak instrumenty. Na płycie można usłyszeć: p. Ewę Kuśnierek, Marię Brucks, Lenę i Maję Kozyra oraz Antoninę Kuśnierek.

Dnia 8.03.2023r. w GOK „Hutnik” został zarejestrowany chór „Zaczarowana Melodia”.

Dnia 12. 04.2023r. płyta „W szkatułce marzeń” była gotowa. Warto wspomnieć, że projektem okładki zajęła się Anna Teodorczyk-Twardowska.

 s  s

 


 

GMINNY KONKURS PIOSENKI O ZDROWIU 2023

 

Dnia 17.03.2023r. nasze chórzystki: Antonina Kuśnierek Michalina Twardowska reprezentowały szkołę w Gminnym Konkursie Piosenki o Zdrowiu. Zaśpiewały autorski utwór „Ma miłość – przyroda” i znalazły się wśród trzech nagrodzonych wykonawców, zdobywając truskawkową statuetkę. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. E. Bojanowskiego w Kunowie.

Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!!!

 


 

Złote Gody w gminie Gostyń z „Zaczarowaną Melodią”

Dnia 16.03.2023r. chór „Zaczarowana Melodia” zaprezentował po raz pierwszy repertuar z nagranej płyty promocyjnej na uroczystości wręczenia medali za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznawanych przez prezydenta RP. Podobnie jak w ubiegłych latach, jednak po przerwie pandemicznej,  wszyscy jubilaci zebrali się w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

 


 

„Niech Was wszystko łączy, nic zaś niech Was nie dzieli” – szkolne kolędowanie

a

Dnia 22.12.2022r. chórzyści wzięli udział w Bożonarodzeniowym Kolędowaniu prezentując repertuar świąteczny. Cała społeczność szkolna zebrana w hali sportowej, razem z „Zaczarowaną Melodią”, zaśpiewała znane kolędy. Warto wspomnieć, że przy wigilijnym stole uczniowie klasy 6b i 6c przypomnieli tradycję polskich kolędników i opowiadali o zwyczajach świątecznych w różnych krajach. Nie zabrakło też występów solowych na flecie i pianinie. Była to prawdziwie świąteczna i muzyczna uczta dla ucha.

 a

 


 

„Recykling drugie życie odpadów”

a

Dnia 26.10.2022r. chórzyści zaprezentowali jedną z autorskich piosenek - „Ma miłość przyroda”  w apelu „Recykling drugie życie odpadów”. Partia solowa w tym utworze przypadła siostrom Lenie i Mai Kozyra.

 a


 

Dodatkowe informacje