Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej

Młodzieżowa Rada Miejska

 

aW tym roku ponownie Młodzieżowa Rada Miejska zorganizowała gminny turniej piłki nożnej dla szkół podstawowych. Do rywalizacji stanęło 6 szkół w tym także nasza reprezentacja. Atmosfera panująca podczas turnieju była bardzo sympatyczna. Zawodnicy wszystkich drużyn znają się z rozgrywek klubowych i żadnych niemiłych sytuacji nie napotkaliśmy. Rywalizacja natomiast była już zacięta, jak to w sporcie bywa. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Nasi zawodnicy wygrali oba spotkania w fazie grupowej. Niestety mecz w półfinale przegraliśmy 1-0 po niefortunnej akcji w obronie. Grając o 3 miejsce, pewnie zwyciężyliśmy z drużyną z SP3. Dziękujemy za walkę naszym zawodnikom a Młodzieżowej Radzie Miejskiej za organizację turnieju.

>>GALERIA<<

Mikołaj Rogala


 

II miejsce w Finale rejonu leszczyńskiego

w siatkowej piłce plażowej

 

21 maja 2024 r. w Lesznie odbyły się Mistrzostwa rejonu leszczyńskiego w siatkowej piłce plażowej. Lena oraz Olga nie zwalniają tempa. Po wygraniu zawodów powiatowych, świetnie poradziły sobie w kolejnym etapie. Wśród 6 zespołów biorących udział w rywalizacji zajęły II miejsce i uzyskały awans do finału wielkopolskiego, który odbędzie się 29 maja we Wrześni.

Gratulujemy !!!

 

Agnieszka Zaremba-Gaszek


 

Lena i Olga mistrzyniami powiatu gostyńskiego

w siatkowej piłce plażowej

 

z17 maja 2024 r. w Krobi odbyły się Mistrzostwa powiatu gostyńskiego w siatkowej piłce plażowej. Naszą szkołę reprezentowały : Lena Gaszek oraz Olga Pietraszewska z klasy 7a. Wśród 5 zespołów biorących udział w rywalizacji, nasze uczennice okazały się najlepsze i uzyskały awans do zawodów rejonowych.

Gratulujemy !!!

 >>GALERIA<<

Agnieszka Zaremba-Gaszek


 

Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

 

25 kwietnia nasi reprezentanci mieli okazję zmierzyć się w ze szkołami z SP2, SP Stara Krobia oraz SP Piaski. Waleczności naszym zawodnikom nie można odmówić, natomiast o skuteczności możemy długo dyskutować. Niestety meczu nie wygrywa się samą walką, potrzebna jest jeszcze choćby jedna bramka strzelona więcej niż przeciwnik tego dokonał. Dyspozycja drużyn przeciwnych okazała się tego dnia bardzo dobra. Nasi zawodnicy mimo najszczerszych chęci, nie mogli przebić się przez obronę przeciwnika. Ostatecznie nasi reprezentanci zajęli 4 miejsce w turnieju.

Mikołaj Rogala


 

Eliminacje Mistrzostw Powiatu

w piłce nożnej Igrzyska Dzieci

 

aNasza reprezentacja wzięła udział w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Powiatu Gostyńskiego. Mimo ogromnego zaangażowania, walki i chęci zwycięstwa wyniki meczy nie ułożyły się pomyślnie dla naszych zawodników. W pierwszym meczu zremisowaliśmy z reprezentantami SP1 a w drugim musieliśmy uznać wyższość lepszej dyspozycji reprezentantów z SP2. Mimo wszystko, należą się ogromne brawa dla wszystkich zawodników, którzy nie odpuszczali do ostatniej sekundy meczu.

 >>GALERIA<<

Mikołaj Rogala


 

 

„Szkoła tańca Desperado”

aKlasa 4 b uczestniczyła w zajęciach przy muzyce, które gościnnie poprowadziła dla nich pani Jolanta Kaczor. Dobra zabawa i uśmiech towarzyszyły uczniom przez całą lekcję. Celem głównym zajęć było stymulowanie i wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju oraz wyzwalanie aktywności ruchowej poprzez tańce i zabawy przy muzyce oparte na naturalnej potrzebie ruchu. Kształtowanie pozytywnej postawy wobec aktywności ruchowej, umiejętność łączenia ruchu z muzyką. Uczeń nabył umiejętności współdziałania w grupie, akceptacji samego siebie i innych, poszukiwania i pokonywania barier swoich możliwości. Ponadto taniec rozwinął ich pamięć, myślenie, spostrzegawczość, uwagę, orientację, wyobraźnię i inteligencję twórczą.

>>GALERIA<<

Czekamy na następne takie zajęcia.

Edyta Radomska


 

Dodatkowe informacje