Zabawy na boisku wielofunkcyjnym

aDobre wiadomości rozchodzą się bardzo szybko. Dosłownie niedawno w naszej szkole nastąpiło otwarcie nowego wielofunkcyjnego boiska sportowego, które cieszy się dużą popularnością. Nie tylko uczniowie z naszej szkoły cieszą się tym wspaniałym obiektem. Wiadomość dotarła również do pobliskiego przedszkola, z którym nasza placówka utrzymuje kontakt. I takim oto sposobem we wtorkowe przedpołudnie na zajęcia gimnastyczne przyszły do nas dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 4. Dzieci były zachwycone powierzchnią, po której mogły swobodnie biegać, grać w piłkę, skakać przez skakanki czy kręcić hula hop. Mimo tak liczne gromady, która gościła na naszym orliku nikt nie narzekał na brak miejsca czy nudę, każdy uczestnik zabawy próbował swoich sił w żucie piłką do kosza, strzeleniu gola do bramki. Wśród dziewczynek dominowały zabawy ze skakankami. Na koniec obydwie grupy rywalizowały ze sobą w „dwa ognie”. Uczestnicy bardzo szybko zrozumieli zasady zabawy i mieli dużo frajdy w zbijaniu się nawzajem.

 a  a

a  a

Magdalena Szwengler


 

Dodatkowe informacje