Kreatywne zabawy w świetlicy

aBywają takie dni, że wstajemy rano i myślimy „znowu trzeba pójść do szkoły”. Jest nam ciężko, nic się nie chce, a rodzice i nauczyciele wymagają, odpytują, zadają mnóstwo zadań. W takie dni większość dzieci marzy tylko o odpoczynku i zabawie. Wychowawcy świetlicy wychodzą naprzeciw potrzebom swoich podopiecznych. Również wymagamy, ale nie odpytujemy tylko pomagamy i staramy się dopilnować aby lekcje zostały odrobione i aby wszystkie świetliki wracały do domu w dobrym humorze. Po intensywnych zajęciach lekcyjnych, po kartkówkach i sprawdzianach, wreszcie po odrobieniu zadań domowych zaczyna się prawdziwa frajda. Przynajmniej w świadomości naszych podopiecznych, ale jakby na to spojrzeć pod innym kątem, intensywna praca naszego mózgu. Mowa tu o kreatywnych zabawach jakie w ostatnim czasie podbijają serca tych młodszych i tych starszych. Bunchems czyli kolorowe rzepy z których nasze świetliki tworzą przeróżne stworki i zwierzątka. Poprzez dobrą zabawę rozwijamy ich kreatywność oraz wyobraźnię. Kolejna zabawa, która ćwiczy umysł, sztukę logicznego myślenia, kojarzenia i sprytu to najzwyklejsze karty do gry. Na zajęciach w świetlicy poznaliśmy kilka zasad gier karcianych i dobrze się przy tym bawimy. Dzieci jednocześnie uczą się trudnej sztuki jaką jest przegrywanie i radzenie sobie w tej sytuacji. Kto by myślał, że po przez bunchemsy czy karty świetliki intensywnie pracują, przecież to jest „tylko” dobra zabawa.

 a  a  a

a  a  a

Magdalena Szwengler 

Lidia Tomszewska 


 

Dodatkowe informacje