Październik miesiącem Edukacji i przyjaźni.

a14.10 obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Jak wiadomo jest to ważny dzień dla wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły ale również dla uczniów. Świetliki z klas pierwszych długo przygotowywały się do pasowania na pierwszoklasistów oraz do uczczenia tego ważnego wydarzenia. W tygodniu poprzedzającym święto dużo rozmawialiśmy na temat „idealnego nauczyciela”, dzieci dzieliły się ze sobą spostrzeżeniami dotyczącymi swoich wychowawców. Na zajęciach padło bardzo dużo ciepłych i przyjaznych słów, którymi świetliki opisywały swoje panie. „Moja Pani jest zawsze uśmiechnięta, a moja pięknie czyta nam opowiadania” – mówiły dzieci. Na zajęciach długo zastanawialiśmy się jaki powinien być idealny nauczyciel. Padło wiele argumentów, lecz dla najmłodszych najważniejsze było to, aby była to osoba wesoła, uśmiechnięta no i przede wszystkim, aby nie zadawała zadań domowych. Naszą gazetkę przyozdobiły portrety Pani Uli Lisieckiej, Joanny Brucks oraz Marty Stróżyńskiej wykonane przez podopiecznych.

Kolejną ważna kwestie jaką omawialiśmy na zajęciach była przyjaźń. Wspólnie zastanawialiśmy się dlaczego przyjaciele są ważni i potrzebni w naszym życiu. Każdy uczeń miał okazję opowiedzieć wszystkim o swoim kumplu, o jego zaletach i przygodach jakie wspólnie przeżyli. Tradycyjnie tydzień zakończyliśmy seansem filmowym, który jest nagrodą dla wszystkich świetlików za wytrwałość i piękną pracę na zajęciach.

 a  a  a

Wychowawca świetlicy

Magdalena Szwengler


 

Dodatkowe informacje