Światowy Dzień Origami

a24.10. to kolejna data w naszym nietypowym kalendarzu. Ten dzień poświęcony jest japońskiej sztuce origami, czyli technice składania modeli i figurek z papieru, co ciekawe bez używania kleju. Przez cały tydzień doskonaliliśmy tę umiejętność. Już na zajęciach we wrześniu dowiedzieliśmy się co to takiego origami, ale dopiero w tym tygodniu odkryliśmy jej niezliczone możliwości. Nauczyliśmy się jak ze zwykłej kartki tworzyć pudełka, kwiatki, grzybki, kubki i inne ciekawe konstrukcje. Wydawało się to bardzo proste, ale już przy pierwszych zgięciach okazało się, że aby powstało coś pięknego potrzebna jest precyzja i dokładność. Świetliki z ogromnym zaangażowaniem i ciekawościom wpatrywali się w każdy kolejny krok powstawania małych figurek. Każdą wykonaną rzecz pięknie ozdabialiśmy. Na zajęciach bardzo widoczna była pomoc koleżeńska, uczniowie klas starszych tłumaczyli i pomagali pierwszoklasistą w doskonateniu tej japońskiej sztuki.

Magdalena Szwengler


 

Dodatkowe informacje