„Uwaga, Bociany atakują”

Wiosna tuż, tuż.

aTen oraz ubiegły tydzień w świetlicy poświęciliśmy na szukanie oznak zbliżającej się wiosny. W naszej sali „wyrosły” przebiśniegi, krokusy wyklejane z bibuły. Na korytarzu pojawiły się plakaty przywołujące Panią Wiosnę. Podczas zabaw na świeżym powietrzu mogliśmy odczuć wiosenną aurę. Gdy, słoneczko mocniej zaświeciło na twarzach świetlików pojawiał się ogromny uśmiech, a w oczach można było zauważyć ogromną radość i tęsknotę za tak długo oczekiwaną zmianą pory roku. Dzieci w starszej grupie przygotowały pyszną i pełną witamin sałatkę owocową, aby mieć siłę i dużo wigoru. Natomiast młodsi na zajęciach poznali zasady zdrowego odżywiania się i wspólnie wykonywali piramidę żywienia. Prawdziwą oznaką nadchodzącej pory roku są ptaki, które przylatują z ciepłych krajów. I tak właśnie do naszej szkoły nadleciało stado bocianów i planują zbudować tu gniazda. W bociany wcieliły się dzieci z młodszej grupy, które na zajęciach wykonały opaski z dziobami tych pięknych ptaków. Mamy nadzieję, że miniony weekend był ostatnim mroźnym i śnieżnym, a każdy kolejny będzie coraz cieplejszy i wiosenny.

 a  a 

a  a

a  a 

Szwengler Magdalena

Fajczyk Jolanta


 

Dodatkowe informacje