Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2015/2016

Mistrzostwa Powiatu w Warcabach klasycznych dziewcząt i chłopców.

Dnia 8 lutego zorganizowane zostały już kolejne mistrzostwa szkoły w warcabach klasycznych. Do zawodów zgłosiło się 18 zawodników obojga płci. Niestety do rozgrywek przystąpiły tylko trzy dziewczynki oraz dwóch chłopców. Po rozegraniu partii każdy z każdym w swoich kategoriach wyniki określiły kolejność:

1 miejsce Wiktoria Bączkowska

2 miejsce Gabriela Gaszek

3 miejsce Zofia Stachowiak

Chłopcy:

1 miejsce Aleksander Zaremba

2 miejsce Eryk Pazoła

Już w środę zawodnicy, którzy uplasowali się na 1 i 2 miejscu reprezentowali SP nr 5 w Gostyniu na Mistrzostwach Powiatu w warcabach klasycznych w Starej Krobi.  W każdej kategorii stanęło do rywalizacji 12 zawodników. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Po kilkugodzinnych zmaganiach nasi uczniowie uplasowali się na poszczególnych miejscach:

2 miejsce Gabriela Gaszek

12 miejsce Wiktoria Bączkowska

Chłopcy:

2 miejsce Aleksander Zaremba

12 miejsce Eryk Pazoła

Jednocześnie zawodnicy i zawodniczki, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w marcu będą reprezentować nasz powiat na Mistrzostwach Wojewódzkich . Życzymy powodzenia!

Mikołaj Rogala