„Świat Jaskiń”

a„Świat Jaskiń” to konkurs pod patronatem Państwowego Instytutu Geologii, w którym to uczestniczyło 10-cioro uczniów naszej szkoły. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych, klasy 5-6 wzięły udział w konkursie plastycznym, a 7-8 w teoretycznym, który polegał na napisaniu pracy o jaskiniach i pozostałych zjawiskach krasowych (były 3 tematy do wyboru). W konkursie plastycznym, żadna praca z naszej szkoły nie została wyróżniona. W przypadku konkursu dla starszych klas praca Juliusza Kuśnierka z kl. 7c znalazła się wśród 6 prac wyróżnionych w dwóch województwach Wielkopolskim i Dolnośląskim, dlatego został on zaproszony do drugiego etapu, który polegał na napisaniu testu z wiedzy geologicznej. Test był na bardzo wysokim poziomie i nie wyłonił zwycięzcy z tych dwóch województw, dlatego Julek wziął udział w dogrywce i ostatecznie zajął 2 miejsce w regionie, co niestety nie dało mu przepustki do wielkiego finału ogólnopolskiego w Warszawie. Warto podkreślić, że jest to ogromny sukces ze względu na rangę i poziom konkursu. Julkowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach o tematyce geologicznej i geograficznej

Opiekun

Justyna Jakubowska


 

Konkurs „Ja i moja pasja”

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka oraz nadchodzących wakacji zachęcam wszystkich uczniów do udziału w konkursie „Ja i moja pasja” – hobby, pasja jak forma pozytywnego spędzania czasu wolnego. Autorzy prac mają zachęcić młodych ludzi do rozwijania własnych talentów, możliwości organizowania czasu wolnego oraz kreowania lepszej rzeczywistości. Jeśli chcesz pokazać jak spędzasz wolny, koniecznie weź udział!

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych:

Ø klasy 1-3 – napisanie wiersza o powyższej tematyce

Ø klasy 4-8 – przygotowanie prezentacji mutlimedialnej o powyższej tematyce

Cele konkursu:

Ø inspirowanie młodzieży do twórczej aktywności,

Ø umożliwienie młodym ludziom prezentacji swoich osiągnięć, zainteresowań i hobby,

Ø rozwijanie zainteresowań wśród młodych ludzi,

Ø promowanie zdrowego stylu życia Prace proszę przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez aplikację Teams w wiadomości prywatnej do dnia 02.06.2021.

Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni a prace zostaną opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły.

Jagoda Sarbinowska


 

"Rowerowy MAJ"

aNasza szkoła przystąpiła do akcji zorganizowanej przez Urząd Miasta i Gminy w Gostyniu pod hasłem"Rowerowy Maj" ????????
Akcja ma na celu zaktywizowanie uczniów w czasach gdy siedzenie godzinami przed komputerem jest koniecznością, a nie przyjemnością.
Akcja trwa przez cały miesiąc. Uczniowie klas III podróżują z rodzicami rowerami, hulajnogami, rolkami lub wrotkami do szkoły. Za każdy taki wyczyn, uczeń otrzymuje naklejkę za dany dzień do swojej karty aktywności.
Nagrodzeni zostaną najbardziej aktywni uczniowie oraz najbardziej aktywna klasa ????
Jak widać, rywalizacja w toku ????
Oby pogoda dopisała ????
 
 
a  a  a

KANGUR 2021

W zeszłym tygodniu odbyła się XXX edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego, znanego pod nazwą KANGUR Matematyczny. SP5 w Gostyniu bierze udział w tym konkursie nieprzerwanie od 1997 roku – a więc już 25 razy! Tegoroczna edycja była organizowana w naszej szkole w całości zdalnie. Miło mi poinformować, że najlepsze wyniki w Konkursie KANGUR Matematyczny 2021 osiągnęli:

I miejsce Ignacy Trąbała klasa 3c kategoria MALUCH

II miejsce Gabriela Porzucek klasa 2a kategoria ŻACZEK

III miejsce Alan Grzelka klasa 2c kategoria ŻACZEK

Serdecznie gratuluję! Na zakończeniu roku będzie na Was czekać drobny upominek!

Wszystkim uczestnikom dziękuję bardzo za udział i podjęcie rywalizacji. Dla każdego ucznia, jak co roku przewidziana jest mała nagroda Śmiech

szkolny koordynator konkursu

Hanna Szczepecka


 

Rozstrzygnięcie konkursu z okazji Dnia Pluszowego Misia

 

W listopadzie został zorganizowany konkurs na pracę plastyczną oraz wiersz o pluszowym misiu. Cały czas mieliśmy nadzieję, że starsze klasy w końcu wrócą do szkoły i będziemy mogli, podczas apelu, nagrodzić zwycięzców. Niestety tak się nie stało i postanowiliśmy ogłosić wyniki za pomocą strony internetowej. Jak co roku konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Klasy młodsze wykonały pracę plastyczną natomiast klasy starsze pisały wiersze. Decyzja, choć bardzo trudna, została podjęta. W klasach 1-3 wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - Maria Kawczyńska

II miejsce - Marta Kaczmarek

III miejsce  - Antoni Sperling

Wyróżnienia otrzymują: Izabela Frąckowiak, Zofia Tomczak, Ksawery Słomiany, Kornelia Bartkowiak, Anna Staryczenko, Marcelina Michnowska, Maksymilian Sadowski, Szymon Białecki, Ola Grześkowiak, Mikołaj Sobalski.

Uczniowie klas 4-6 równie chętnie przystąpili do konkurencji. Ich zadaniem było napisanie autorskiego wiersza o pluszowym misiu. Przyznajemy szczerze, że nie spodziewaliśmy się aż tylu pięknych wierszy. Każdy był inny i wyjątkowy, ale jak to w konkursach bywa, trzeba było wybrać najpiękniejsze.

I miejsce – Zuzanna Grodzka

II miejsce- Amelia Biernat

III miejsce Dominika Porzucek

Wyróżnienia: Jan Wojciechowski, Paweł Stefaniak.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy. Zwycięzców zapraszamy po odbiór upominków do okna biblioteki szkolnej w dniach 19-23.04.2021 w godzinach 10:00-13:00.

Magdalena Szwengler

Marzena Michnowska

Jagoda Sarbinowska


 

Dodatkowe informacje