Powiatowy Konkurs Recytatorski

W dniu 25 lutego br. dwie uczennice naszej szkoły: Olga Radczyk z kl. Vc i Sonia Mikołajczyk z kl.

a

VIIIc wzięły udział w finale Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli. W konkursowych zmaganiach uczestniczyło siedemnastu uczestników szkół podstawowych. Zaprezentowali oni recytację wybranych tekstów Adama Mickiewicza. Można było usłyszeć fragmenty „Pana Tadeusza”, wiele bajek wieszcza, ustępy z II części „Dziadów” oraz ballady i liryki miłosne poety. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Występy młodych recytatorów oceniała komisja, której przewodniczył p. Alfred Siama – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej. Interpretacje utworów wieszcza oceniali również: p. Barbara Roszak – nauczycielka języka polskiego w ZSOiZ, oraz p. Mariusz Ossowski – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Jury miało nie lada orzech do zgryzienia. Jednak udało się wyłonić najlepszych. W recytatorskich zmaganiach uczennica naszej szkoły – Olga Radczyk – zdobyła wyróżnienie i nagrody rzeczowe za wspaniałą interpretację fragmentu ballady „Pani Twardowska”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uznania oraz nagrody książkowe.

a

Magdalena Woźniakowska


Dodatkowe informacje