Zaplątani w sieci

aDnia 27.03.2019r. na hali sportowej odbyły się spektakle profilaktyczne, przeznaczone dla uczniów klas I-VI . Grupa T z Torunia, ja co roku zagościła na „szkolnej scenie” i przedstawiła spektakl pod tytułem „Zaplątani w sieci”. W spektaklu aktorzy poruszali problem cyberprzemocy – zjawiska coraz bardziej powszechnego wśród dzieci i młodzieży. Prześladowanie przez internet jest szczególnie groźne dlatego, że poniżające materiały są dostępne w krótkim czasie dla wielu osób i pozostają w sieci na zawsze. Bohaterowie ukazali także w jaki sposób korzystać ze smartfonów i tabletów, żeby nie wpaść w sieć uzależnienia. Ponadto oprowadzili po zasadach internetowego savoir- vivre'u. Wspomnieli również o uzależnieniach: nikotynie i alkoholu. Pokazali, jak w ciekawy sposób spędzać wolny czas, nie koniecznie przed szklanym ekranem telewizora czy monitora komputerowego. Wszyscy uczniowie byli  zachwyceni grą aktorską  i formą spektaklu. Wyciągnęli też wiele  przydatnych wniosków na przyszłość.

a  a  a

Marta Wojtyniak


 

Dodatkowe informacje