PROMUJEMY ŻYCIE WOLNE OD NAŁOGÓW I PRZECIWDZIAŁAMY PRZEMOCY

wW miesiącu październiku Szkoła we współpracy z Gminą Gostyń przystąpiła do realizacji zadań w ramach programu profilaktycznego „Gostyńskie obserwatorium zagrożeń bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”. Program finansowany jest z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017. To już druga edycja akcji, do której realizacji przystąpiła nasza Szkoła. W związku z powyższym powołaliśmy w Szkole koordynatorów profilaktycznych w ramach akcji „Wolontariusz dla bezpieczeństwa”.

Wyróżnieni uczniowie to:

1. Nikola Drygas klasa 6b

2. Hanna Kotowska klasa 6b,

3. Jakub Szulc klasa 6a.

Zespół koordynatorów prowadzony jest przez pedagoga Martę Wojtyniak we współpracy z członkami Zespołu Wychowawczego. Dnia 10 października uczniowie zostali uroczyście powołani na Wolontariusza podczas spotkania z z-cą Burmistrza Gostynia Panem Grzegorzem Skorupskim. Uroczystość, na której uczniowie otrzymali akty powołania, miała miejsce w gostyńskim ratuszu. Wolontariusze, we współpracy z opiekunami, promują akcje profilaktyczne związane z życiem wolnym od nałogów i przeciwdziałaniem przemocy. W ramach realizacji zadania planujemy apele, konkursy, spotkania z przedstawicielami KPP w Gostyniu, warsztaty dla uczniów, gazetki ścienne, wystawy prac uczniów, itp.

Marta Wojtyniak