Przedświąteczne zabawy

aGrudzień to magiczny czas, przygotowujemy się do świąt, piszemy listy do św. Mikołaja. W świetlicy postanowiliśmy również wprowadzić świąteczny nastrój. Wspólnymi siłami ozdobiliśmy bombkę z puzzli, wykonaliśmy trójwymiarowe bombki za pomocą sztuki orgiami, którymi ozdobiliśmy gazetkę. W wolnych chwilach słuchaliśmy oraz śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. W ostatnich dniach zatrzymaliśmy się jednak na moment i postanowiliśmy popracować nad naszą koncentracją uwagi i spostrzegawczością. Na zajęciach stworzyliśmy grę, każdy uczeń miał do wykonania proste zadanie. Dzieci zostały podzieleni na 4grupy, zadaniem każdej z nich było odrysowanie prawej oraz lewej dłoni i stopy. W kolejnym etapie poprzyklejaliśmy nasze odrysowane kończyny do podłogi i w trakcie gry uczestnicy musieli stawać stopami lub kłaść dłonie w odpowiednim miejscu. Gra miała na celu przypomnienie świetlikom kierunków, prawo – lewo oraz skupienie ich uwagi na wykonywaniu czynności. Zabawy było mnóstwo i choć wydaję się, że gra prosta w rzeczywistości nie jednemu sprawiła trudność. Dzięki skupieniu i pełnej koncentracji na wykonaniu zadania ze spokojem możemy oczekiwać na nadchodzące święta. Jednocześnie życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych oraz rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

a   a  a

a  a

Magdalena Szwengler


 

Dodatkowe informacje