Góra Grosza – podsumowanie akcji

aSamorząd Uczniowski przystąpił w tym roku szkolnym do akcji charytatywnej pod nazwą „Góra Grosza”. Co to za akcja? „Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.” My również spróbowaliśmy wcielić w życie tę zasadę. Efekt końcowy zaskoczył nas samych!

Dzięki zaangażowaniu wszystkich udało się uzbierać kwotę

1 504,45zł Śmiech

W tym miejscu należy podziękować całej społeczności szkolnej a zwłaszcza osobom, w tym dzieciom i dorosłym, którzy poświęcili wiele czasu po zbiórce pieniędzy, aby je odpowiednio posegregować, przeliczyć, popakować i wysłać na poczcie we wskazane miejsce.

Barbara Carvalho