Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

mDnia 29.09.2017 w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły a nawet rodzice mogli  zmierzyć się z zadaniami zadawanymi przez egzaminatorów na przerwach i stać się Ekspertami Tabliczki Mnożenia. Ku naszemu zaskoczeniu egzaminy sprawiły wszystkim uczestnikom wiele radości i zabawy, a uczniowie bardzo chętnie brali udział w egzaminach, nawet kilkukrotnie. Na dużej przerwie odbyły się także rozgrywki ze znajomości tabliczki mnożenia dla klas 4-6. Zawodnicy mieli do wykonania dwa zadania. Pierwszym z nich było odpowiedzenie na działanie z tabliczki mnożenia, a następnie trafienie piłką do bramki. Drugim zadaniem było rozwiązanie prostej łamigłówki. Zwycięzcami rozgrywek zostali:

1 miejsce- klasa IVc- immunitet z odpytywania i kartkówek z jednego wybranego dnia z wszystkich przedmiotów

2 miejsce- klasa VIc- immunitet z odpytywania i kartkówek z jednego wybranego dnia z jednego z wybranych przedmiotów

3 miejsce- klasa Va- immunitet z immunitet z odpytywania i kartkówek z jednego wybranego dnia z matematyki.

Dodatkowo z tej okazji ogłoszony był konkurs na plakat promujący Dzień Tabliczki Mnożenia. Po burzliwych obradach komisja postanowiła przyznać wszystkim uczestnikom wyróżnienia. Lista nagrodzonych:

Magdalena Misiak 4a

Wiktoria Pietrula 4a

Nadia Staszak 4b

Patryk Pawlak 4b

Natalia Piasecka 4b

Jan Wojciechowski 4b

Klaudia Paszkowiak 4b

Piotr Bartkowiak 4b

Julian Tyrzyk 4c

Juliusz Kuśnierek 4c

Oliwia Miler 4c

Nina Michalewicz 4c

Paweł Stefaniak 4c

Alicja Twardowska 4d

Julia Kubiak 4d

Zofia Jankowska 4d

Anna Górna 4e

Wszystkim zaangażowanym w obchody tak ważnego dnia dla matematyków, zwłaszcza uczniom klas VII za fotorelacje i egzaminowanie młodszych kolegów i koleżanek chcielibyśmy serdecznie podziękować i już dziś zapraszamy na kolejne obchody w przyszłym roku.

m  m

m  m